Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

yumetal.net forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Koja je najlepsa gitara? 262 members have voted

  1. 1. Koja je najlepsa gitara?

    • B. C. Rich Stealth
      17
    • B. C. Rich Warlock
      23
    • B. C. Rich Beast
      14
    • B. C. Rich Ironbird
      5
    • Jackson Randy Rhoads Series
      40
    • Jackson Warrior Series
      10
    • Jackson Kelly Series
      11
    • Jackson King V
      26
    • Ibanez 540s
      32
    • Lado Canadian Devil
      3
    • Washburn Dime Signature
      22
    • Dean ML 79
      10

Please sign in or register to vote in this poll.

Featured Replies

comment_1560472
Zato sto je listu sastavljao pozer... :) :) :)

Ko j*be listu, vazno je da se svi slazemo da ne postoji lepsa gitara od Les Paul-a

 

Nismo se svi slozili! Skidam kapu LP na zvuku koji ima, fantastican je, ali ruzan mi je za medalju! Izgleda kao neka violina! Uz telekastera ubedljivo najruznija gitara!

  • Replies 892
  • Views 101.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Влада Џет
    Влада Џет

    Па мој Фендер џез бас из 1963. Још ми стоји први комплет жица. Штета што су ми отказали бубрези па морам да је продам.

  • Dersu Uzala
    Dersu Uzala

  • Dersu Uzala
    Dersu Uzala

    Pa da, poklon really.

comment_1560654
Matori,samo ti znas sta si hteo da kazes ovim :) .

Pa to je samo delic njegove kolekcije...na lecenju je bio iz desetih razloga...pokvario gitare...hmmm :lol:

 

Ma (bre), znam da se lecio (i jos uvek je kritican) zbog cuge, a ono sto sam pisao da je "pokvario gitare" to sam se isto ;) samo zato sto se ovaj napio, uzeo autolak i od fabricke gitare napravio Frankstrata, Drakulu, Spajdermena i ostale kreacije. I sad se isto zajebavam, naravno! Da li sad i ti znas sta sam hteo da kazem "onim"?

Deo kolekcije?! Pa on uopste vise ne mora da svira i uzima % od ploca, diskova i reklama za kerecu hranu. Samo neka sve proda i sebi ostavi 2 komada, mogao bi da uziva na Bahamima do kraja zivota i ima ekipu kao Hju Hefner. :red:

 

GibsonLesPaulStandardFaded.jpg

 

LP Standard Faded (2007)

 

Uh! Pogodi me u zivac! Balavim vec 15 minuta i moram da napisem nesto:

Od svih LP koje sam video (par lepih uzivo i gomilu na slikama) ovaj se gura za 1. mesto sa Jimmy Page-ovim Tobacco burst faded. Oduvek sam mislio da sebi priustim tako nesto, ali sam za iste pare (6000 eura) kupio Toyotu. Jebiga, kad mi je trebao auto! A sad se vec opasno razmisljam da se bacim na ekoloski prevoz (bicikl ili skejt)... s tim da cu onda bar dve nedelje da spavam na otiracu jer me zena nece pustiti u stan... ma, jeb'o stan!

Svaka cast!

comment_1560834
Ma (bre), znam da se lecio (i jos uvek je kritican) zbog cuge, a ono sto sam pisao da je "pokvario gitare" to sam se isto ;) samo zato sto se ovaj napio, uzeo autolak i od fabricke gitare napravio Frankstrata, Drakulu, Spajdermena i ostale kreacije. I sad se isto zajebavam, naravno! Da li sad i ti znas sta sam hteo da kazem "onim"?

Deo kolekcije?! Pa on uopste vise ne mora da svira i uzima % od ploca, diskova i reklama za kerecu hranu. Samo neka sve proda i sebi ostavi 2 komada, mogao bi da uziva na Bahamima do kraja zivota i ima ekipu kao Hju Hefner. :red:

 

Pa dobro,vidi se da preko 3. albuma nisi otisao :) .Nije od fabricke gitare napravio Frankenstrata,nego od Charvel delova,napravio je prilicno originalnu stvar...onda je prefarbao u crveno-belo-crnu,samo sto je od neke '82. presao na Kramer koji mu je pravio slicne modele.

Uostalom,on Frank replike danas uzima samo za par pesama,a svira najvise Wolfganga,koji je totalno drugi fazon.

Inace,vidim da se zajebavas,ali na malo cudan nacin :pivopije: .

 

Nebitno...ja vise volim Fender od Gibson(ali onaj stari).

 

natural_stratocaster_1975_001.jpg

comment_1560873

natural_stratocaster_1975_001.jpg

 

E, a meni se bas od svih Fendera koje sam uzeo u ruke najvise (i jedini) dopao jedan kao sa tvoje fotke.

I dalje smatram da je Fender "nezavrsena" gitara i smislu da je dosta siromasnija zavrsnom obradom tipa sedefnih inlay stvari, bindinga, neck-through-body i skuplje mehanike i elektrike, ali mu svakako konstrukcija daje prepoznatljiv smek i ton i cini ga jednom od dve najprepoznatljivije gitare na svetu. No, to vec svi znamo i komentar je tu suvisan.

Ma znam i ostale albume od Halena, ali volim rokenrol vise od heavy metala (i mislim da su mu prva tri, a narocito prva dva albuma najnadrkanija po sirovosti, energiji i jednostavnosti), a takodje vise volim Lee Rotha od Hagara i onog tipa iz Extreme-a.

:pivopije:

 

Lepotan...

 

That's what I was talking about! Zbog ovakve fotke cu da napustim ovu temu, tj. nemam nista vise da dodam. Odmah sam ga (LP) bacio na hard. Mislim da je mrtva trka (po izgledu) izmedju nje i one Faded iz 2007. Mada ova radi bar 1.5x bolje, s obzirom da se osusila kao sunka.

Ne slusam "Deep purple", ali ti skidam kapu!

comment_1560893
Od svih LP koje sam video (par lepih uzivo i gomilu na slikama) ovaj se gura za 1. mesto sa Jimmy Page-ovim Tobacco burst faded. Oduvek sam mislio da sebi priustim tako nesto, ali sam za iste pare (6000 eura) kupio Toyotu. Jebiga, kad mi je trebao auto! A sad se vec opasno razmisljam da se bacim na ekoloski prevoz (bicikl ili skejt)... s tim da cu onda bar dve nedelje da spavam na otiracu jer me zena nece pustiti u stan... ma, jeb'o stan!

pazi, ovo je Standard Faded Tobacco Sunburst '50s neck, sa bušnim telom tj. tonal chamber, što je tek posebna priča. Cena na sajtu Guitar Centera je 1.600$ (1150e) najbolje ako neko može da ti donese iz Amerike, pa plus carina i pdv, jer su EU cene (npr. u Švabiji) više za nekih 400-500e. Naleteo sam na jednog lika portugalca na youtube-u koji svira tu đitru a napravio je i uporedni test sa LP Studiom imaš ovde

 

LP5FTBNH1.JPG

 

comment_1560898

Ljudi, a da konačno shvatite da ne vredi kačiti slike šire od 570 i kusur pixela?

Samo se uspori učitavanja, pri čemu oni sa dial-up konekcijom verovatno razmišljaju o vašoj majci, goloj, iz blage ptičje perspektive, a slika na kraju opet bude 575 ili koliko već pixela široka.

 

Može taj Džimi Pejdž i u manjoj veličini od prirodne. Ja barem tako mislim...

Ili hoćete da se sad takmičimo ko će da postavi težu sliku za učitavanje?

Ljudi će poisključivati prikaz slika, i na kraju ćete samo vi sami moći da se divite svojim (ne)delima.

How cool...

comment_1561294
...dial-up...

 

Wtf ???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Izvini Kume, sad sam se setio sta to znaci, u prevodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.P.S. Cek' Kume, zajebavas me :evotigana:??? Deer eejn't noou sač tiing eez daj'l aap, iiz deer naao :confused: ?

comment_1561542
P.P.S. Cek' Kume, zajebavas me :evotigana:??? Deer eejn't noou sač tiing eez daj'l aap, iiz deer naao :confused: ?

Vel, ekšli, der iz, in dis bathol ov di junivers.

For instns, aj'v got ö disnt di-es-el konekšn for berli tu jirz. Dajl-ap voz di onli vej of juzing internet bifor det, and tejk in konsidrejšn d fekt det aj em in van ov d mejdžr sitiz in d kantri.

Imedžin douz det liv ö litl bit mor tu d saut...

Moust ov douz pipl lisn tu det anojing saund of ö dajl-ap modem mejking ö konekšn tu dis veri dej, end hev ö daunloud rejt of fortisiks pr seknd. Douz ar KILOBAJTZ a'm tokin öbaut. And det's if der konekšn iz gud. Samtajmz its ivn bilou trti kejbipies.

 

Enivej, čirz! :pivopije:

(Aj'v bot sam rili gud, nesti, beldžn birz risntli, so aj'l drink van for ju tu)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

Recently Browsing 0

  • No registered users viewing this page.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.