Jump to content

Richie Kotzen


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Znači, početi sa najosnovnijim:

http://www.google.com/search?hl=en&q=r...otzen+interview

 

***

http://www.hardrock80.com/PAGEinterview/Ri...TZENAnglais.htm

 

You also produce your albums. Isn't it difficult to do everything yourself? Don't you sometimes miss the advice of other people?

HELL NO.... I HATE UNSOLICITED ADVICE... THATS THE WORST.... NOTHING WORSE THAN BEING INSPIRED AND FEELING CREATIVE AND THEN HAVING SOME DUMB ASS BEHIND YOU THROW OUT SOME LAME IDEA AND THEN START TO ARGUE WITH YOU ABOUT WHY YOU NEED TO LISTEN TO IT.... I HAVE FRIENDS LIKE THAT... USUALLY I DONT TELL THEM WHEN IM GOING TO THE STUDIO

 

Do you speak any foreign language?

ENGLISH

 

***

http://www.melodicrock.com/interviews/richiekotzen.html

 

Do you have a favourite solo album out of al those you have so far recorded?

My favorite CD is most definitely the new CD change but I say that every time I make a new CD.

 

Any idea where I can find that farewell concert on DVD?? It's bloody hard to find and I've had others e-mail me the same thing!

I would suggest taking a trip to Tokyo... I know tower sells it there.

 

Was this (Mr. Big) as bad as or worse than the split from Poison? Once again, I thought the album you did with them was fabulous and was always disappointed there couldn't be more.

I enjoyed the split with poison much more. a lot more excitement. This break up was quite dull.

 

***

http://metal-rules.com/interviews/RichieKotzen-Sept2004.htm

 

Would you recommend someone touring at a young age or not?

Hell yes.... No doubt the best time to tour is when you’re young.... It’s so much easier. You have less responsibility; you bounce back from hangovers faster... You’re less likely to die of a heart attack from snorting too much cocaine... You can do a lot more fucking when you’re young.... I think the absolute best time to tour is when your young.

 

Despite the controversy, do you think being in Poison helped you grow as a musician or not?

Being in Poison helped me grow my bank account for a year, but grow as a musician? Are you serious? Being in Poison helped me forget I was a musician.

 

Neću da kopiram iduće pitanje i odgovor.

 

Eto zašto ga volim. :muzicar:

 

Pardon, još i zbog:

 

IPB Image

Edited by Boro

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zanimljiv DVD se pojavio, nedavno sam čuo za nj. pa onda da vidim šta kažu amazonci...

Znači:

 

IPB Image

 

http://www.amazon.com/Poison-Seven-Days-Live/dp/B000E3LD72/

 

Izvod iz recenzije jednog kupca:

 

Kotzen runs circles around DeVille, but it was DeVille's wackiness and complete lack of guitar knowledge that made him interesting.

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su u stvari Poison bili simpatični na prvom ili prva dva albuma, nego niko nije skapirao da oni nisu hard rock već neka glam varijanta punk rock-a samo kao boys bend u formi. (sad mi baš pada "talk dirty to me" na pamet) Realno kad sad čujem te stare pesme imam asocijaciju na melodije i strukturu nekog punk rock-a, ono, zapadna obala, logično, durske pesmice i debilozne melodije kao solaže, pevač melodično recituje. Kotzen mi je bezveze legao u to jer ako je neka fora benda upravio u naivnosti i jednostavnosti, onda je katastrofa dovesti nekoga ko kao zna da svira... Nego su se oni vremenom sve više tripovali da su ozbiljan bend pa su otišli u budalaštinu. CC pola trećeg albuma nije u štimu dok svira solo, nestvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uopšte nisam slušao Poison (sem "Unskinny Bop"), i sad našao na Wiki članak o njima pa sam malo kolutao očima na podatke o prodaji drugog albuma i uspjehu povratničke turneje.

:)

A, dalje, za SiSi ĐaVla Wiki kaže:

DeVille began studying music theory at New York University, but never completed his studies.

:mrgreen:

A propos ne sviranja u štimu.

 

Vidjeću sad kad skinem (mp3) da malo obratim pažnju na to.

Vjerujem da zabavno zvuči.

 

Meni je simpatična priča iz neke 1991, tokom snimanja trećeg DLR albuma (A Lil Ain't Enough), valjda su se Poison zadesili u Vankuveru, Bekeru je tad bolest bila ozbiljno počela da napreduje pa mu je sve teže bilo stajati a i stavljao je tanje žice na gitaru da bi mogao svirati jer je gubio snagu u rukama... Kad je SiSi to skontao, kupio je Džejsonu patike sa vazdušnim đonom ne bi li mu makar malo bilo lakše. SiSi car.

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

IPB Image

 

I AM GUNDAM!!!!

(Zvanični podnaslov)

 

Elem, naišao sam još davno na ovo, ali zaboravim okačiti...

 

http://www.musicmayhem.com/ericmartin2.htm

 

Dakle o raspadu Mr. Big:

 

J - Ya I know cause then I see email me if you would like to talk to me.. and its Billy's email address...hahah.. so I figured there was a problem..

E - Ya we never played it off.. like Joe Perry and Stephen Tyler would have fights on stage.. and not to say I'm in the same league as them. I'm just saying from a fighting level..

although. there would be times during the show.. in the song called "Price You Got to Pay" and I come over and put my arms around Billy and play his bass.. while he would play harmonica.. just a little thing, but he would shake me off all the time, if he was in a mood or something.. or had Eric Martin disease that day. I would smile..and just say everything is great..cause I don't want the fans to know we don't like each other..ya know..hahaha.. but backstage man..... like on the last tour,the farewell tour..well the events leading up to it.. see we had whole 6 - 7 months that went by before we did that record.. we had time away from each other.. and we got together at Richie's house.. me, Pat and Richie.. and Richie Zito.. who's the producer for Cheap Trick..etc.. and we came in and Billy wasn't around, he was doing the Steve Via tour.. and creating his own record.. and was kinda like.. big deal he's not here.. because when he's here he's gonna give me a dirty look and I'm gonna go what the hell are you doing.. and he's gonna be like fuck you.. it will be just a turmoil thing... so he wasn't there, and he finally came after a couple of weeks.. and we had already written a bunch of songs the 3 of us.. so there was some animosity there, and jealousy.. ya know.. he would say he was going to bring in songs, and never did. then we did photo sessions...and he had just kinda had it with me.. and look I'm not perfect.. I mean I can be a little shit ..a little devil at times but never been a pre-madonna.. never been conceited, nothing like that. but when I feel like I'm getting "Eric I'm gonna sit you down and give you a little talk" I have no patience for that.. when its the same shit alll the time..."don't wear jeans and a t-shirt, don't wear... don't talk to the audience.. don't.." well what do ya think of my new song.. "well it don't kill me".. after a while, I kinda became my own guy, and not that you couldn't talk to me, I didn't like the tone. Pat even noticed .. he would say. "I see what your saying Eric".. Ritchie would just say.. "Hey man.. leave me out of it.. man.. I've been in Poison.." haha.. remember that?

 

J - ya..

E - Well that didn't work out.. so he said keep me out of it.. put me in no mans land.. hahaha...

So we did a video for a song that was on the Actual Size album called "Shine" and it was a nightmare.. and the director was a huge fan of the band.. but he was almost in tears.. because Billy would be like nowhere to be found when we take a break, and he would ask would you come over here please.. and Billy would be like "what" all rude, he was disrupting the whole thing.. and I remember that day.. and I walked up to him.. and was like hey dude.. what's wrong? and he goes "nothing man ..everything is cool".. and I would say.. I know its me.. you don't like me.. but can we just do this?...and he goes "its not you, its me.." he used to always say that. and so we did the video.. and it was not good..

So Pat gave me a call and said.. I cant take it anymore, I couldn't believe it.. usually its me saying I cant take it anymore.. Paul quit.. I was even leaning towards it.. but as cliché is at may seem.. the fans dug us.. even though we didn't dig each other.. the fans really dug us.. so Pat convinced me.. as I'm sitting there in the middle of dinner.. on the phone, and having a couple glasses of wine.. after about an hour and half.. he convinced me.. and I was like look.. I know he's not immortal.. but Billy is the icon of the band.. and if we kick him out.. the fans are never going to understand.. ya know.. even though he's not being a team player at this moment.. and Pat's like no we can get another bass player.. and I was like.. we are making a huge mistake. I mean I don't have any love for the guy, but we can't do it in this manner.. we should just break up. but I go ok.. you got my vote.. so I was one of the ring leaders.. so we call Richie.. and he's hosing off his front porch... hahaha.. this is what Pat told me.. I said.. hey have you Richie about it?.. "oh ya.. I called him 5 min. before I called you".. hahaha and he said he was hosing off his front patio..and he said.. "hey do what ya gotta do." hahaha and I went.. wow. loyalty.. gotta love the guy!. then Pat tried to call Billy...

 

***

Ko ima vremena neka pročita čitav intervju.

Ja moram priznati da mi je Sheehan uvijek bio nekako ljigav, posebno nakon što sam odgledao intervju sa njim uz Roxy koncert 1999, ali nakon ovoga... to stvarno ima smisla.

:lol:

 

S druge strane, vučem preko eMule neke RK albume u EAC/FLAC/APE formatu. Što da ne.

Album Slow me baš iznenadio. Ide na vrh uz BIAD i ITB, a trenutno najviše slušam Fever Dream. "She" i "Yvonne" su odlične stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, što ti je ljigav? Nekako kontam da mi je teško da mislim da je ljigav neko koga gotive ljudi kao Vai ili Gilbert. To su ružne stvari kad dođe dotle, čitao sam i ovo i ranije neki Sheehanov interview, i iz njegovog ugla je to malo drugačije u smislu da su ovi izveli neku vrstu puča i izbacili ga iz sopstvenog benda. Ako pogledaš, šta imaju oni da se skupe bez gazde benda samoinicijativno i kao "jebi ga već smo napravili stvari za ploču". Uostalom navodno je i Gilbert jednom izlemao Erika, tako da... :D Onaj ko može toliko da iznervira njega (ne mogu to da zamislim) teoretski je šupčina na kvadrat. No dobro, ko zna šta je istina na kraju krajeva...

 

.and he said.. "hey do what ya gotta do." hahaha and I went.. wow. loyalty.. gotta love the guy!.
:) Što je namazao govnima nabrzaka i Kotzena, i to ničim izazvano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, što se tiče ovog poslednjeg (a propos Kotzena), zbog toga mi se svidio intervju, ono, krajnje je spontana normalna priča bez ikakvih uobličavanja i restrikcija u nekakvom stilu uljepšavanja odnosa sa javnošću. A uvodno je EM već za Kotzena rekao da je "little cocky"... A nije da je ničim izazvano, posebno ako se ima u vidu Kotzenova prva reakcija "Do what you gotta do", a onda sutradan - "WE'RE DOOMED!"

:):):):):):)

(Ali, da ne bude zabune, Kotzen je bog. Još uvijek.)

 

Mislim, što se EM tiče, njega najbolje opisuje pričica iz neke 1994. što mi je ispričao ovaj jedan stariji lik kojeg ćemo ovom prilikom zvati Davor.

Ratište u Hrvatskoj, trenuci odmora, i, neka od televizija je pustila Mr. Big koncert. Davor, budući da je ljubitelj hard & heavy muzike, gleda koncert, prati šta se dešava i jako mu je zanimljivo. Ostali koji posmatraju koncert komentarišu EM riječima "baš je dobra ova pjevaljka" i "uh, što bih je jebao".

Sad, da li ga je Gilbert tukao ili nije, čuo sam za to, ali nemam pojma. Moguće, mada sumnjam.

I on sam kaže da zna biti "mala gnjida", i taj mi detalj djeluje veoma simpatično i iskreno.

 

Što se Sheehana tiče, da li su oni njemu radili iza leđa, ili je bilo ovako kao što Martin kaže, problem je bio u njemu, i njegovoj nesaradnji sa njima. E, sad, ako Vai gotivi nekoga, to mi ne znači puno (štaviše, od Vaia mi pripadne muka tako da njegovo mišljenje ponekad može nositi negativne poene), a ne mislim baš da ga Gilbert gotivi. Možda jeste nekad, međutim, danas za to ne mogu naći nijednog dokaza, a posebno ne kad Gilberta pitaju da li bi opet svirao u Mr. Big.

 

Sad, dosta mog negativnog mišljenja o Sheehanu je zasnovano na tom intervjuu koji se nalazi na tom videu Roxy '99 (to je nekakav specijal za japansku televiziju - koncert nekoliko puta presječen dijelovima intervjua). Stvarno mu je ljigava priča, preprocesirana i gejtovana.

 

Ukoliko nekoga tačno zanima: Mr. Big - Live at the Roxy, trajanje je 1:33:59, veličina 452,728 KB.

Izuzetno je dobra svirka, znatno bolji zvuk nego na Farewell in Japan DVD-u, slika je jako dobra, vjerujem da je digital TV rip, preporučujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se Sheehana tiče, da li su oni njemu radili iza leđa, ili je bilo ovako kao što Martin kaže, problem je bio u njemu, i njegovoj nesaradnji sa njima.

E pa vidiš, to se ja donekle ne slažem, čak mislim da je sve to preterano demokratski od njega. Pobogu pa Mr. Big se zove po njemu, po njegovom nadimku. Zamisli skupili se David Lee Roth i Michael Antony bez Halena, jer je Halen zauzet, i kao, "mi napravili sami album jebi ga matori ko ti kriv što si bio zauzet". I onda posle zato što se njima ne dopada Halenov attitude, izbace Van Halena iz grupe Van Halen... Meni je identitet benda uvek bio vezan za sećanje kako je Billy skupio neke muzikante, i da sam čuo ili pročitao da je pozbacivao sve članove i doveo novu ekipu da svira sa njim kao Mr.Big, doživeo bih to kao normalno, ok čoveku se može, njegov bend.

 

To da li je i ko koga pizdio, je iz Šihenovog intervjua u kome je bilo nešto na temu da je uvek bilo problema sa Erikom koji je stalno pravio scene i zavlačio na finjaka dok ne napravi sranje, a onda bi se izvinjavao i kao nije mislio. Pa bi se to završavalo tako što dođe do fizičkog obračunavanja (tj pripali šamar eriku) a ovaj se rasplače. Pa je u sklopu toga pomenuto da je Erik bio toliko iritabilan da ga je "Čak i Paul jednom udario jer ga je iznervirao", kao pošto Paul nije sklon takvom ponašanju inače.

Nem pojma, ja priznajem da sam uvek pomalo na strani onoga koga doživljavam kao neku vrstu talenta i pokretačkog motora, pa makar bio ovakav i onakav. Taj Billy je ipak svirao sa ovim i onim u životu i ostavio lično neki trag, pa kad već sviraš sa njim a imaš ljudski problem, onda il nemoj više i napusti celu stvar ili ćuti i jedi govna. Niko nije branio Eriku da napusti bend ako mu ne odgovara, nego je namerno "obrađivao" članove benda da se udruže sa njim pa da šutnu gazdu jer je hteo da zadrži brandname "Mr.Big" za sebe i da nastavi da svira malim japancima. Ne mogu to nikako da prihvatim kao ok, i ja bi ga tukao zbog toga :D

 

 

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Samo sporiji i sa boljim pjesmama. :da:

 

Koliko znam Korni zasad ima samo Euphoria Morning, a taj mene album smori.

Ali je poređenje na mjestu.

 

Evo jedna stvar koja nimalo ne liči na Kornija, a cijeniće je svi ljudi koji više cijene Kocenovu virtuoznost:

http://www.mediafire.com/?0mg2ntcnioz

Richie Kotzen, 2001, album Slow, numera "I Can Make You Happy"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trenutno slusam Kotzenove solo albume, krenu od prvog.

Ubija ga nema sta, ali onaj zvuk gitare mi se nimalo ne svidja pa cak i cela produkcije i pesme koje nemaju smisla.... takodje i neka sola bas nemaju smisla ali svira ih bez greske.

U sustini sve me to podseca na muziku iz nintento igrica...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preskoči prvi. Uzmi ga, zapali, zgazi nogom, baci kroz prozor i pljuni za njim.

 

Dalje, pokušaj se skoncentrisati na pjesme, a ne na njegovo sviranje.

 

Preslušaj Fever Dream (numere "She", "Yvonne", "Wheels Can Fly"), Break It All Down ("Live a Little", "I Don't Belong", "I'll Be Around"), Slow ("Scarred of You", "I Can Make You Happy", "Conflicted"), Into the Black ("You Can't Save Me", "Doin' What the Devil Says to Do", "My Angel")... Za početak.

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, da je to tako... :)

 

Na prvom albumu mu je ko-producent bio Jason Becker i to objašnjava njegov ton, a sviranje - Mike Varney, on ga je otkrio i prvi album je morao biti instrumentalan. Već drugi je kompletno vokalan, a treći je opet instrumentalan ali svjetlosnim miljama daleko od prvog. Jako ugodan album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Znači, pošteno sam se sjebao kad sam skontao:

 

http://www.livefromthegig.com/gig/index.ph...amp;band_id=852

 

Richie Kotzen - Live at the Gig, 19.05.2006.

mp4 varijanta pogodna za iPod, 114 MB, kompletna svirka od 50 minuta.

Registracija ne traži potvrdu e-mail adrese tako da je ovaj koncert na dva, što se kaže, klika mišem i deset otkucanih slova.

 

Elem, preko eMule sam svojevremeno skinuo wmv varijantu koju je neko konvertovao, ne baš najbolje pošto na dva mjesta stane pa se treba ručno prebaciti 5 sekundi unaprijed da se koncert nastavi. Ali, nebitna stvar.

 

Ovo je jedan od boljih koncerata koje sam gledao u posljednje vrijeme, a, usljed hronične nesanice pogledao sam ih dosta.

Što se Kotzena tiče, definitivno najbolji koji se može pronaći na netu trenutno (a kruži 4-5 koncerata).

 

Set je izgledao ovako:

 

01. Til You Put Me Down (Into the Black, 2006)*

02. Doin' What the Devil Says to Do (Into the Black, 2006)*

03. A Love Divine (Mother Heads Family Reunion, 1994)

04. So Cold (Get Up, 2004)

05. Socialite (1994)

06. Stand (Poison: Native Tongue, 1993)

07. (I Know) I'm Losin' You (What Is, 1998)

 

*U tom trenutku ovo su bile "neobjavljene" stvari

 

Kao i obično, trio, za bubnjem Franklin Vanderbilt (Chaka Khan, Stevie Wonder, Stanley Clark), ogroman crnac za premalenim kompletom, nemam pojma ko je basista, nadam se da ću iskopati njegovo ime, solidan lik u svakom slučaju, Richie svira strata čitavo vrijeme, teška borba. Dosta improvizacije - 7 pjesama za nešto manje od 50 minuta, da ne računam prosjek, maksimalno živa svirka, dinamika, kooperacija, disanje. Svaka preporuka.

 

Dalje:

 

kotzenheviwg2.jpg

 

Novi album, The Return of Mother Heads Family Reunion izlazi 17/07/2007 (u Japanu).

Ne smijem ništa reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam nešto ovu temu i mislim se kakav jebeni idiot trebaš biti da brišeš poruke na njoj, posebno "Mirka Vasiljević" komentar. :)

Ali, imamo i takvih.

 

Elem, krenu priča na Paul Gilbert temi, pa da premjestim ovdje onaj dio koji ne treba biti tamo, što se tiče Kotzena i toga da je drkadžija:

1) Njegova saradnja sa bendovima Poison i Mr. Big - kako je oba benda izvrnuo naopačke kad im se pridružio. Stavite se u njegovu situaciju: čovjek ima definisan stil, htjeli ste me - dobićete me. Paralela, Vai sa Whitesnake - Vai je čak bio postavio uslov da je on jedini gitarista na ploči, Vanderberg je uzeo dopust zbog navodne povrede ruke. Ego? Nema većeg od gitarističkog ega.

2) Dalje što bi moglo implicirati na karakterizaciju "drkadžija". On generalno ima nekih psihičkih problema, patio je od pretjerane stidljivosti, a onda je malo spalio mozak alkoholom i drozama pa se sad bori sa unutrašnjim demonima. Takođe ima i momenata podvojene ličnosti. Recimo, na par njegovih albuma kao inžinjeri zvuka i miks majstori su potpisani Lole Diro i Dexter Smittle. Pogodite ko su njih dvojica.

 

Tako da, ono, ne bih rekao da je drkadžija, on je unikatno pomalo izgubljen i to je sve. :)

 

Još neke zanimljivosti, obilazio sam njegov zvanični forum (http://www.richiekotzen.com/scripts/forum/index.php), pa šta nađoh da mogu sad da se sjetim:

1. Tetovaža na desnoj ruci, skontao sam prije da je u pitanju tekst omotan nekakvom trnovitom biljkom. Elem, tekst glasi: The thorns I have reaped are of the seeds I have sown. Prvi put, dobro, drugi put, dobro. Treći put kad sam pročitao skontam da je odlično.

2. Video: Richie Kotzen - Wave of Emotion (Live)

Ovo je nekakav čuveni pijani nastup. Godina je 1996, Wave of Emotion turneja, TM Stevens na basu i Atma Anur na bubnju. Volio bih da mogu naći i ostatak svirke. Znači, Kotzen je bog.

3. Video: TM Stevens Band - I'm a Believer (Live)

Još jedna saradnja, godina 1995, TM Stevens Band: Will Calhoun (Living Colour), Al Pitrelli, TM i Kotzen.

4. Video: intervju sa crvenog tepiha, otvaranje nekog sport bara

http://www.youtube.com/watch?v=40I44ysOwRE

Dvominutni intervju, svjež, sa početka jula. Na ekranu piše "Richie Kotzen - Guitarist from Poision" a riba ga najavljuje, "I'm here with Richie Kotzen, one of the lead singers of Poison?" Ali je dobar, staložen, skoncentrisan, zabavan. Što bi se reklo, on top of his game.

5. Richie Kotzen - Doin' What the Devil Says to Do (Live)

Live at the Gig, što ostavih link prethodno. Eto kako sve to izgleda pa da se može procijeniti vrijedi li skidati koncert od čitavih 115 MB.

 

Uglavnom tako, nemojte se stiditi da pročitate sve i obiđete linkove. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...