Jump to content

Richie Kotzen


Vlaja Buraz

Recommended Posts

imao sam jednu video skola(samo trajala jeoko 17 min).kao sto dusan kaze ,covek je stvarno nenaspavan ili uzmima heronin!!tako izgleda!volim jua njega slusat mada greg je moja velika ljubav ph34r.gif

mhihi.gif

ma ja imam neku od sat vremena i mnogo dobro objasnjava i paterni su mu mnogo legato dobri icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nisam nasao ovu temu u heavy metalu,ali sam mislio da je otvorim...

no eto....

Sto se tiche Richija, veci deo je poznat...legato i tapinzi su mu stvarno neverovatni na prva tri albuma,a sto se tice njegovog debut-a,zvuk je plastican,ali ono je stvarno nenormalno shredovanje, a i jason je producirao taj zvuk,i taj zvuk NE lici na Cacophony zvuk uopste jer je cacophony zvuk m,nogo topliji i nije sirov:))

vecina toga jhe objasnjena u njegovoj video skoli "Rock Chops" koja je odlicna(super je onaj solo na kraju i ono shredovanje)...ne znam da li je neko gledao onaj koncert od mr big-a na dvd-u - Farewell iz 2003., mislim da je tu zajebao samog paula gilberta,nekako je sve fluentnije ,nije cisto alternat-picking izdrkavanje,a ona njegova solo deonica od 6 i nesto minuta je stvarno do jaja...

mada vise mi se svidjalo dok je svirao Ibanez ,nego kad je presao na Yamahu...

ok su mu i fusion i mellow blues radovi,ali kooperacija sa greg howe-om je strava...svidja mi se sto richie nije tipican robot,nego njegova svirka ima dusu,a solaze su,iako improvizovane, kompletne( oni tapinzi sa slideovima i sweepovi po nekim jazz akordima stvarno su fantasticni)..zanimljivo je da su richie i greg howe potekli iz istog grada, i svirali u suparnickim benodiva,richie u poisonu,a greg u Howe II...radove sa poisonom nisam slusao,ne znam ni koliko je albuma snimio,ali gledao sam neke tabove iz tog perioda, zanimljivo anyway...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nije juce,nego danas...jednostavno je tako...

ovi su popularniji od njega,ali ih richie kida sve,potpisujem!!!

Naravno da je richie super gitarista i muzicar ali da tako lako kazes da je bolji od vaia i satcha!Boze oprosti mu,ne zna sta prica!Uopste kod svih tih super gitarista je glupost reci "ovaj je bolji od ovog"!Naravno to sto su satch i vai popularniji od richie ne znaci da su bolji,mada opet kako mozes napisat da je richie bolji od vaia a da ti ruke ne izgore ?Mislim da tu ima i malo ukusa!mislim da niko ne moze biti toliko objektivan da bi rekao da je osoba x bolja od osobe y! icon_mrgreen.gif poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je richie super gitarista i muzicar ali da tako lako kazes da je bolji od vaia i satcha!Boze oprosti mu,ne zna sta prica!Uopste kod svih tih super gitarista je glupost reci "ovaj je bolji od ovog"!Naravno to sto su satch i vai popularniji od richie ne znaci da su bolji,mada opet kako mozes napisat da je richie bolji od vaia a da ti ruke ne izgore ?Mislim da tu ima i malo ukusa!mislim da niko ne moze biti toliko objektivan da bi rekao da je osoba x bolja od osobe y! icon_mrgreen.gif poz

sjajan potpis...

 

ja ne znam nijednu richie-vu pesmu(ne da nisam slusao,nego nista nije ostalo u glavi)...sto nikako ne bih mogao reci za ostalu dvojicu...

 

i tako ode njegov argument... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je richie super gitarista i muzicar ali da tako lako kazes da je bolji od vaia i satcha!Boze oprosti mu,ne zna sta prica!Uopste kod svih tih super gitarista je glupost reci "ovaj je bolji od ovog"!Naravno to sto su satch i vai popularniji od richie ne znaci da su bolji,mada opet kako mozes napisat da je richie bolji od vaia a da ti ruke ne izgore ?Mislim da tu ima i malo ukusa!mislim da niko ne moze biti toliko objektivan da bi rekao da je osoba x bolja od osobe y! icon_mrgreen.gif poz

tacno je ovo skroz... icon_da.gif

mislim da richie ima bolju tehniku od njih...

nista ja nemam protiv ostale trojice,ja njih bas gotivim

musik19.gifmusik19.gif

Pa,Michelle,Richie je jebac,uvek bio icon_smile.gif

user posted image

user posted image

yeeeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacno je ovo skroz... icon_da.gif

mislim da richie ima bolju tehniku od njih...

nista ja nemam protiv ostale trojice,ja njih bas gotivim

To vec moze biti ,mada kada je neko tako dobar muzicar kao vai ili satch onda i nije toliko vazno da imaju tehniku ko rusty cooley itd.To sto je neko malo bolji tehnicar od njih i nije toliko vazno !Richie je odlican thnicar i muzicar,mada ja nisam toliko objektivan da bi mogao reci da je bolji od vai ili satch !od cooeleya sigurno jeste icon_smile.gif !poz musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Yngwie-om. Ne mozes reci da je Kotzen bolji od njih dvojice, jbg, ipak su oni: stariji, iskusniji, ochevi, uchitelji, majke... icon_smile.gif

Sam Paul Gilbert je bolji od Richie-a. U svakom slucaju ovako to ide: Kotzen na slici koju je postavila Michelle izgleda sasvim normalno, a posedujem DVD Mr. Big-a iz 2002-ge godine, izgleda kao obican americki srednjoskolski narkoman...bez uvrede icon_smile.gif

Edited by Vangel|s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...