Jump to content

Zašto ste počeli da svirate?


Morbid

Recommended Posts

You lucky, lucky...lucky...bastard .

Ha, eto, to mi nikad nije padalo na pamet...

Mene je ćale kao klinca testirao na tak'e stvari, kupio mi je metalofon i a davao svoju usnu harmoniku, čisto da vidi jel imam ja "smisla" za te stvari... Sećam se kada me je učio da sviram odu radosti na metalofonu, a ja nikako nisam uspeo da uočim obrazac, pa sam obeležavao flomasterima dirke (1,2,3,5,7,a,b,v itd)... Retard... I tako je on zaključio da sam ja totalno nemuzikalan, što misli i danas... A ja muflon danas iz sporta skidam Dream i Marcus Millera i slične ludake... Možda samo nisam imao motiv onomad... :lol:

:muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah verovali ili ne ja uvek mislio da necu imati pojma niti da cu uhvatiti gitaru....Ortak mi svirai Come as you are a ja mislio da je on car :confused::da:

Sve u svemu poceo ja da slusam metal tacnije Judas Priest i sanjao jedne noci kako sviram solo iz Painkillera...

Da li je potrebno da kazem ista vise??? :mhihi:

I Tako za 16 rodjendan 1 mu januara dobijem ti ja neku polovnu kopiju Les Paula sa rucno radjenim vratom od 20 pragova, za koju se skoro ispostavilo da ima original "one piece mahagony top" telo tako da od kada sviram drzao sam se elektricne,nema akustare!!! :da:

Ni dan danas nisam skinuo ceo Painkiller solo,a da vam pravo kazem koga boli kurac za to.....

Aj uzdravlje :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa pazite svirao sam prvo klarinet nekih 3 godine,onda sam prestao jer su profesor i profesorka solfedja bili najveci pedagoski debili.Zatim sam pauzirao 3 godine i poceo sam da mutiram pa nisam mogao bas ni da pevam nesto posebno.U mom prvom bendu ja sam trebao saksofon i klarinet da sviram ali posto gitarista nije znao kako da nadje bassistu poceo je mene malo da uvodi u taj svet i eto pokazao mi osnove kao sto je 'Sta svira bass na akorde?' naravno ono najednostavnije, Emaj7,Emin7,E7,Esus4... uglavnom ovo sto je pisalo posle E meni nista nije znacilo, do pre 2 godine samo sam gledao ono prvo slovo i svirao ga.E i proslo valjda samo 4,5 meseca i dosao je kontrbass na redu,upisao sam muzicku za kontrabass i evo zavrsio sam je i upisao srednju.Naravno ovo sve zvuci kao da ako taj gitarista nije mene zainteresovao za bass i kontrabass ne bi ja svirao,e pa dobro mozda bi bilo tako,ali jednostavno mozda pored njega najveci uticaj da ja to uzmem u ruke je bila pesma YU Grupe Kosovski Bozuri.Jeste da bass svira jednostavnu liniju ali za mene to je tad bilo kao da sam cuo Jaco Pastorius-a,a druga stvar sto sam se primio na tu pesmu jesu bile gitare,takve solaze i bass koji ima mocan riff.Mislim jeb. dovoljno da kazem Bata Kostic(Yu Grupa je na nekoliko svojih albuma imala njega kao glavnu gitaru) posle Tocka i Stefanovskog najbolji nas gitarista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm... Sviram da bih jednog dana imao bend na koji ce se loziti puno riba i moci cu da ih menjam svake veceri, i da pijem i padam u nesvest a da ljudi prokomentarisu to sa "joj kakav je on lik", umesto uobicajenog "joj kakav je on kreten!" i da posle par godina napravim album o tome kako sam se opametio i vise ne pijem i da na njemu bude neka balada koja ce svima uci u usi i imati prost text ali ce se svi tripovati da ima skriveno znacenje.

Da, i da zaradim puno para...

:muzicar:

:rockdevil:

 

 

Nije da se slihtam,al stavovi su RNR

Kakav lik :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

xmmmm,pa nizu muzichku sam upisala sluchajno (bukvalno :bigblue: ) poshto sam ishla sa bratom na audiciju (on je polagao za gitaru), blejala ispred uchionice i kada je ta prva grupa zavrshila ja sam ushla unutra i...polozila...a on nije... tako da jbg! od tada je proshlo 13god. i i dalje sviram (klavir)...a bas pochinjem sada da sviram jer OBOZAVAM taj zvuk! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam veliki problem jer bukvalno obozavam da skupljam instrumente a svaki novi koji kupim mi samo upija prasinu... jbg, od silnih obaveza nemam vremena da se posvetim nicemu drugom sem klaviru... a onda se tesim da cu zavrsiiti jednog dana prokleti fax i biti slobodni umetnik i nauciti sve to da sviram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

xaxaxa! pa definitivno jedan od mnogih! a tu je bash i problem shto nikako da odluchim kom stilu da se priklonim...Znachi neka meshavina Tony Choya,Primusa,Milera,Patitucija etc etc etc.....Znachi boles'! :)

Boles'? :):):)

Heh, meni su samo 2 bass-ista ( Claypool, Lemmy ) a ostali sve sami gitaristi :cool: .

 

Mislim kod tebe se provali po nick-u.

 

Vaga pa jos i koleginica, do jaja :) :).

 

Odoh da pucam sebi u glavu :da:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Ono sto si quoteovala u potisu je poenta sustine pocetka sviranja :da:

ja bas mislim da je to poenta sustine zrelog razmisljanja. bolje da ulozis sve svoje snage u jedan bend, ali da ga izguras kako treba, nego da rasipas energiju na sto strana. a kada pocinjes, logicno je da ce ti biti primamljivo da sviras sve i svasta i svakom, ali ces vremenom videti sta ti najvise lezi, s kim imas najvise sanse i redukovaces broj svojih bendova na jedan, dva, to je sad vec individualno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi idol koji me je inspirirao da sviram gitaru je bi Kirk Hammet i prva pesma koju sam odsvirala od pocetka do kraja je bila Mama Sad :D . Kasnije su dosli i drugi gitaristi pa sam izabrala kakvu vrstu muzike da sviram. Takodje jos jedan razlog zasto sam pocela da sviram gitaru je bio cista volja i ljubav prema 6 zicama :):razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...