Jump to content

Kerber


...

Recommended Posts

Inace Najda nije zvanicni clan "Generacije 5", bar tako pise na disku.

Onda verovatno peva u onoj grupi koja je nastupala pre Atomskog sklonista,zaboravila sam kako se zove;pomislila sam da je pevac na novom cd-u jer su u reklamu stavili onaj snimak sa Najdom...A odakle su onaj basista i bubnjar sto su svirali u Holiday-u sa Galetom i Najdom?Kakav je novi album Generacije 5?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda verovatno peva u onoj grupi koja je nastupala pre Atomskog sklonista,zaboravila sam kako se zove;pomislila sam da je pevac na novom cd-u jer su u reklamu stavili onaj snimak sa Najdom...A odakle su onaj basista i bubnjar sto su svirali u Holiday-u sa Galetom i Najdom?Kakav je novi album Generacije 5?

Novi CD je dobar!!!

Najda i ako nije zvanicni clan on uvek nastupa sa Generacijom 5, bar za sada.

Nego da se vratimo na "Kerber" dovoljno smo offtopic!

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da ce na Beer festu nastupiti i "Kerber"

Вала, био би и ред више да Гале окупи неку екипу, цео бенд то јест, а не да више тезгари са Најдом у фазону две гитаре и два гласа.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вала, био би и ред више да Гале окупи неку екипу, цео бенд то јест, а не да више тезгари са Најдом у фазону две гитаре и два гласа.

blink.gif Ne mogu da verujem, pa gde su ti ljudi, koncerti, prave svirke....

To nije sviranje to je sviruckanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao Tvoj Kerber

Bolje da sam Druge Ljubio

Nebo je malo za sve

Ratne Igre

Seobe

Na raskrscu

Igraj Sad

Covek od Meda

Sutrasnji Dan

Medena

Kad ljubav izda

Pronadji Mesto

Poslednja

Mama-Tata

Hajde da se Volimo

Deda, Pradeda

Laze Sarene

Onda jedna pesma od Uriah Heepa, ne znam koja je, znam samo da su je Osvajaci obradili

Sam

Svet se Brzo Okrece

Jos samo ovu noc mi daj

Vodi Me

Kad Prodje Sve

Ne sviraju MEZIMAC... icon_sad.gif

 

I šta bi, hoće li svirati na Beer Fest-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jako davno na mom rodjendanu rekao Sosi sta mislim o Kerberu, tako da to mogu ponoviti i sada javno. Blagi uzas domaceg roka i pastirsko nasledje kojeg nikad da se oslobodino. Amen,

Извини ми се молим те, али ако нешто није било пастирски рок Кербер није био. Они су пичили добру рок свирку, нису певали 'Бекрија сам, цело село виче', или 'Жикино коло', а ценим да су то одлике пастриског рока.

Кербер више нападају људи који тврде како су они били лош хеви метал бенд, иако они никада нису свирали хеви метал, јер им то једноставно није лежало (иако су с времена на време имали хеви гитаре).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извини ми се молим те, али ако нешто није било пастирски рок Кербер није био. Они су пичили добру рок свирку, нису певали 'Бекрија сам, цело село виче', или 'Жикино коло', а ценим да су то одлике пастриског рока.

Кербер више нападају људи који тврде како су они били лош хеви метал бенд, иако они никада нису свирали хеви метал, јер им то једноставно није лежало (иако су с времена на време имали хеви гитаре).

Mislim na nacin razmisljanja, na estetiku i kompletan pogled na svet. Jesam li ja rekao da su bili heavy bend? Nisam i to msilim da im je svetla tacka ... nisam li ja vatreni kriticarer metala kao pravca? Elem, tragovi pastirskih motiva se nazir uu pokusaju, recimo bilo ensto sa belim tragovima i suknjicom, pa ond aono s alajanjem na prozore, zaboravio sam kako se zvala pesma . Hocu recid aje to bilo flertovanje sa tom idejom cock folk tvrdjeg roka koji je ovde u ovom ili onom obliku zagorcao svima nama zivot i pripremio teren za narodnjake. Jednostavno ja sam i dalje misljenja da je domaci rok u dobroj meri bio daleko ispod nekih estetskih kriterijuma koje je trebalo da ima i da je sve to bilo jako lose. Bas kao sto mislim da i dans imamo recidive takve proslosti u nekim bendovima o kojima smo pricali an drugim temama. Zapravo zbog takvih stvari mi danas i nemamo neku rok scenu u smislu bitnog faktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekstovi su jedno a bilo ih je veoma malo u tom fazonu, kerber su hard rock grupa koja je od svih takvih bendova iz Srbije po meni prikazala najvise muzike

i ujedno kvaliteta. Mogli su kerber da imaju tonu teksotva na foru pastirskog rocka ali jedna je pesma SEOBE ciji tekst definitivno dokazuje da su Kerber imali veoma ozbiljan pogled na muziku.

 

Mozete misliti sta god hocete. Patirski rock je najzasluzniji za onoliku popularnost rock muzike u SFRJ. Kvaziintelektualni pristup kakav je imao EKV i cela NEW WAWE ekipa (protiv cega apsolutno nemam nista) je prolazio samo u najvecim gradovima a ako zelimo jaku Rock scenu onda rock treba da se slusa na celoj teritoriji drzave. Bregovic je rock muziku uspeo da donese u najzabitije krajeve tadasnje drzave. A to nije mogao uciniti ozbiljnim pesmama poput Sve ce to mila moja ili da te bogdo ne volim, vec glupavim tipa hop cu i da sam pekar da bi posle odredjenog vremena ljudi shvatili sta je bolje.

Isti slucaj je i sa Kerberom, prva dva albuma su imala ektra prodju u urbanijim sredinama da bi tek na trecem albumu ,,seobe,,kerber dosli do najsire publike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisli smo daleko, Kerber nije bend koji je zasluzio da se na njegovoj temi raspravlja o ovakvim stvarima.

Cek, ti si onaju sto je nahvalio Neverne bebe? Ajde onda da ne budemo off topic, pa dakazem da je Kerber bend koji je, po meni, bio nekvalitetan i da tvrdnja da je Kerber bio najbolji domaci hard rock bend krajnje netacna. Atomsko skloniste su, opet po meni, bili, re cimo, jako dobar domaci rock/hard rock bend. Ako cemo vec da pricamo o tome ko je bio dobar a ko nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NABAVITE PRVI ALBUM KERBERA ,,NEBO JE MALO ZA SVE,, I ONDA PRICAJTE O SELJACIZMU I PASTIRSKOM ROCKU. TA JE PLOCA REMEK DELO I DEFINITIVNO JEDAN OD NAJBOLJIH HARD ROCK ALBUMA IKADA SNIMLJENOG NA OVIM PROSTORIMA.

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бар си имао разлога да ти живот буде весео!

Цела ова расправа једноставно не пије воду, јер Кербер никада нису имали елементе сељо-рока и то је чињеница. То што си ти Гвидионе напомињао је само случај плитке и питке поезије. Једине две песме са таквим текстовима су 'Човек од меда' (онај стих "улазим у тебе као у цркву" у предрефрену) и 'Бели трагови' (тај текст је ужасан, апсолутно се слажем). Ту су направили грешку што сами нису писали своје текстове и то им много замерам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Kerber" je kao sto sam rekao jedna od najboljih ex-yu grupa, i verovatno najbolji Srpski Hard Rock bend.

Jadna srpska scena ako joj je Kerber najbolji hard rock bend. Ja eto sve do sada mislio da je najbolji srpski hard rock bend bila rock masina, al eto sad si mi ti lepo

objasnio pa znam da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice ovogdisnjeg beerfesta u Beogradu koji je od 16 do 21 avgusta..nema Galeta ni Najde na njemu. Slican je muzicki program kao prolse i pretprosle godine i ja sam razocarana.

 

Mada na GITARIJADI se moze ocekivati ceo KERBER, od 5 do 8 avgusta, tako da no comment, can't wait :)

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...