Jump to content

5 Najznacajnijih Albuma Za Metal U Ovom Milenijumu


Kent

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doom Metal obozavam, ali, ruku na srce, u ovom milenijumu nije izaslo nista sto bi moglo biti i priblizno uticajno kao oni albumi koje sam navela na doom forumu u okviru teme za preporuke.

Slumber mozda ima efekat, ali ne na Doom bendove, vise u nekom Atmospheric Metal zvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pritom...kako moze Cult of Luna da bude znacajan a Meshuggah ne kad svi zivi kopiraju Meshuggu u poslednje vreme a CoL kopira Neurosis.

 

volim i ja CoL mnogo, znas i sam, ali budi realan.

 

gadnog li cimera...

 

krang, zasto je TGD govno?

 

Mislim da su Jet Black Art i A Venom... dosta su rekli sto se tice modernog metala....

 

poslusaj Bury Your Dead i slicne bendove pa ces da vidis koliko kopiraju zvuk gitare TGD-a.

 

pricamo o najznacajnijim? a ne omiljenim? tako?

 

 

a za DST, odlicni albumi...ali ako pricamo o takvoj muzici, onda cemo reci da je Lateralus od Tool-a mnogo znacajniji, jer sam Devon priznaje da su oni glavna inspiracija novog zvuka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azal, slazem se za Meshuggah, ali nije bas istina da Cult Of Luna "kopira" Neurosis. The Beyond bih pre stavila na listu (kao sto sam i ucinila biggrin.gif) nego bilo koji od albuma Neurosisa u novom milenijumu. Ako pricamo o starijim radovima Neurosisa, to je vec drugi predmet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je mešuga značajnija od COL...

 

krang, zasto je TGD govno?

ne znam, meni se ne sviđa.. vokal posebno.. lindberg je stvarno postao blowjober... ne znam posle ATG, ovo mi deluje kao blasfemija.. taj hc uticaj.. moderno my ass.. sada je sve što ima core-a moderno..

 

Doom Metal obozavam, ali, ruku na srce, u ovom milenijumu nije izaslo nista sto bi moglo biti i priblizno uticajno kao oni albumi koje sam navela na doom forumu u okviru teme za preporuke.

eh, malo sutra.. a šta si navela, sve albume od 86 do 91.. ?

 

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' vala podigao standarde blacka, na primer, u p. m. Dobri albumi, ali ogranicila si se na nesto sto bi se moglo nazvati "modern metal" (nwoahm, metalcore, nu, mathmetal i kojesta u tom stilu).

...ja te promene u metalu i reakcije na vec utemeljene pod-pravce u proteklom periodu (u nashem sluchaju trash, heavy, black, death,.) zapravo dozivljavam kao evoluciju metal muzike.. naravno ultra kritichki, jer to nije mala stvar, ali ako je u pravim rukama, ili bolje recheno, ako je present-najbolje proshlo kroz prave ushi i dushe, pa izashlo napolje... onda to jeste najznachajniji vibe u metalu za konkretno ovaj, generalno bilo koji, milenijum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bash je simpa to shto ja ovu temu tek sad spazih.... extra simpatichno....

 

1. MESHUGGAH - NOTHING (2002)

2. DEFTONES - DEFTONES (2003)

3. KILLSWITCH ENGAGE - ALIVE OR JUST BREATHING (2002)

4. SLIPKNOT - VOL. 3: THE SUBLIMINAL VERSES (2004)

5. TOOL - LATERALUS (2001)

 

1. Nothing je najdirektnija, najdostojanstvenija, najslobodnija, najhrabrija, najnedokuchivija... snaga u metalu ikad... Krajnje smeo elitistichki pristup sa porukama "I ne treba svako da slusha metal", ili "Digest it if you can", "No compromise", "1000% density", "Use your brain", "Fuckin' sissies out"... Slojevita svirka koja omogucava multiaspektni dozivljaj iste... Konkretan primer toga shta svirka moze i treba da bude.... Definitivno najznachajniji domaci zadatak ovog milenijuma...

 

2. Deftones album je apsolutno jedna nova probadachka kontraverzna atmosfera u (nu) metalu.... Kao jedno su zaziveli everlasting dechachki bes Adrenalina i zreo emotivni naboj White Ponyja.... Ovaj album je postavio novi koncept na temu *tvrde svirke*.... potpuno menjaju filozofiju pristupa i fizionomiju svirke... istovremeno chujete nepodnoshljivu baladu od koje vam se povraca, a pri tom skachete i savijate se kao uz najkonkretniji groove... u skladu sa tim, Chino Moreno uvodi potpuno novi, bolesniji nego ikad growl (scream)... zapravo upgrade-uje svoj rodjeni vishegodishnji rad na growlu, jer on je definitivno jedini metal vokal koji se bukvalno izrazava kroz svoj growl (vecina dobrih vokala samo odgrowluje text, when it seems likely..)

 

3. Obelezili su znachajan momenat crossovera u samom metalu (nwoahm)... Napravljen je izuzetan hibrid nu metala, HC-a, shvedskog metala.... Dakle, kvalitetna svirka + groove + nu vokal.... To je momenat kada se prebralo po onome shto je metal u tom trenutku nudio i izvuklo najbolje... Dok se KSE, Shadoes Fall, Poison the Well, As I Lay Dying nisu upleli, mi nu-metalci smo skakali na rokanju, a true metalci na guitar needleu... sad skachemo svi zajedno (naravno odnosi se samo na krem), gde god da se nadjemo... i mnogo smo lepi...

 

4. Subliminal Verses je direktan odgovor na nwoahm.... Tek cemo videti, ali predvidjam da ce se nakon ovoga jasno rascepiti nu metal.... S jedne strane ce biti konachno isplivala srz nu zvuka... a sa druge, golem nu metal shkart kao npr. Papa Roach, Ill Nino,...

 

5. Aenima je bio vrhunac Toola na ljudskom nivou... To je poslednji strastveni krik savrshenog ljudskog bica... Te je sasvim logichno usledio Lateralus kao prochishcenje i prosvetljenje, kao sveta bozanska rech... Ima taj opojni dalje-od-ovog-ne-moze fragrance... Lateralus je povest uokvirenog muzichkog razvoja Toola (za njihov prvi zivot.. pocetkom sledece godine ochekujemo sledeci- veliki masterovani rebirth)... Kao takav, Lateralus postoji kao jedinstvena neprikosnovena istina... Postavio je novu granicu, podigao standarde u svim ograncima metala, po svim aspektima...

 

 

Poz

...aaahhh.....my brain hurts.... icon_wink.gif

 

anyway, dobar izbor...lepo si obrazlozila zasto bas ovi albumi...sad kad razmislim, ako se u obzir uzmu samo albumi iz ovog milenijuma (kako glup parametar na osnovu koga sad, kao treba praviti neke liste.....) ovo je veoma dobar izbor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojedem ja plast sena ako si ti to slusao... Verovatno si skinuo sa neta jednu stvar kad si procitao ovde...

 

ako je perception twin jadna, onda nema perspektive da ce adekvatan izraz ikada izmisliti za tebe...

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ja te promene u metalu i reakcije na vec utemeljene pod-pravce u proteklom periodu (u nashem sluchaju trash, heavy, black, death,.) zapravo dozivljavam kao evoluciju metal muzike.. naravno ultra kritichki, jer to nije mala stvar, ali ako je u pravim rukama, ili bolje recheno, ako je present-najbolje proshlo kroz prave ushi i dushe, pa izashlo napolje... onda to jeste najznachajniji vibe u metalu za konkretno ovaj, generalno bilo koji, milenijum...

Ali ja ostajem pri tome da ima bendova koji mnogo direktnije poticu iz, na primer, black metala, a koji su jednako vazni za evoluciju pravca uopste kao i ovi koje si ti navela. Dok se za navedene bendove ne moze reci ni da predstavljaju reakciju na, ponovo, black, ili power.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, ali sam si rekao da je Tool (odakle god potekao) unapredio svirku u blacku... tako da se ti bendovi, shto direktnije potichu iz blacka, indirektno oslanjaju na delo Toola... npr...

 

..mishljenja sam da se napredovanje (menjanje) nekog odredjenog pravca uglavnom dosta oslanja na ''nezvanichne'' uticaje sa strane... uticaje o kojima se cuti... a tako je i bolje, da tamo neki (mnogi) ogranicheni pobornici ne bi pretakali i kvarili lepotu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, ali sam si rekao da je Tool (odakle god potekao) unapredio svirku u blacku... tako da se ti bendovi, shto direktnije potichu iz blacka, indirektno oslanjaju na delo Toola... npr...

Naprotiv, rekao sam upravo suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...