Jump to content

5 Najznacajnijih Albuma Za Metal U Ovom Milenijumu


Kent

Recommended Posts

kent is back!!!

 

e hvala ti za preporuku za zeraphine, odlicni su... i za beyond surface... njih sam cak odslusao uzivo na gothica festu, provalio sam tek kad sam video fotke da su to ti likovi. LM konza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aco,moram ti priznati da si mi uvek delovao kao metalac. icon_smile.gif Zaradjujes pare na narodnjacima i trosis ih na Disciple icon_smile.gif Pametno.

Ti znaš da sam black metalac u duši! Zašto bih onda imao dugu kosu? Ja sam samo tr00 kao oni Amadeus Bend, volim metal a sviram narodnjake da bih zaradio pare za promociju metala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hell yeah! and respect! icon_da.gif

 

ensiferum uzivo = najbolji koncert summer breezea ubedljivo! pazi kad zvuce bolje nego na disku, a nemaju jedan jedini sempl za razliku od rip-off bendova tipa sirenia, hollenthon ili nemacki medieval junaci...

 

zar sam tako nejasno definisao temu???

 

poz

icon_rockdevil.gif Iron album godine!!!

 

Jesi gledao Gorerotted?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest One Crimson Knight

HammerFall - Legacy of Kings

Nightwish - Wishmaster

Blind Guardian - Nightfall in Middle Earth

Kamelot - Karma

Cradle of Filth - Midian

Children of Boddom - Hatebreeder

Stratovarius - Infinite

Rhapsody - Simphony of Enchanted Lands

Metallica - Master of Puppets

Kreator - Violent Revolution

icon_rockdevil.gif

 

Edited by One Crimson Knight

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj izbor:

In Flames - Reroute To Remain

Kreator - Violent Revolution

Nile - In Their Darkened Shrines

Exodus - Tempo Of The Damned

Death Angel - The Art Of Dying

Children of Boddom - Hatebreeder

Stratovarius - Infinite

Rhapsody - Simphony of Enchanted Lands

HammerFall - Legacy of Kings

Metallica - Master of Puppets

Blind Guardian - Nightfall in Middle Earth

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bash je simpa to shto ja ovu temu tek sad spazih.... extra simpatichno....

 

1. MESHUGGAH - NOTHING (2002)

2. DEFTONES - DEFTONES (2003)

3. KILLSWITCH ENGAGE - ALIVE OR JUST BREATHING (2002)

4. SLIPKNOT - VOL. 3: THE SUBLIMINAL VERSES (2004)

5. TOOL - LATERALUS (2001)

 

1. Nothing je najdirektnija, najdostojanstvenija, najslobodnija, najhrabrija, najnedokuchivija... snaga u metalu ikad... Krajnje smeo elitistichki pristup sa porukama "I ne treba svako da slusha metal", ili "Digest it if you can", "No compromise", "1000% density", "Use your brain", "Fuckin' sissies out"... Slojevita svirka koja omogucava multiaspektni dozivljaj iste... Konkretan primer toga shta svirka moze i treba da bude.... Definitivno najznachajniji domaci zadatak ovog milenijuma...

 

2. Deftones album je apsolutno jedna nova probadachka kontraverzna atmosfera u (nu) metalu.... Kao jedno su zaziveli everlasting dechachki bes Adrenalina i zreo emotivni naboj White Ponyja.... Ovaj album je postavio novi koncept na temu *tvrde svirke*.... potpuno menjaju filozofiju pristupa i fizionomiju svirke... istovremeno chujete nepodnoshljivu baladu od koje vam se povraca, a pri tom skachete i savijate se kao uz najkonkretniji groove... u skladu sa tim, Chino Moreno uvodi potpuno novi, bolesniji nego ikad growl (scream)... zapravo upgrade-uje svoj rodjeni vishegodishnji rad na growlu, jer on je definitivno jedini metal vokal koji se bukvalno izrazava kroz svoj growl (vecina dobrih vokala samo odgrowluje text, when it seems likely..)

 

3. Obelezili su znachajan momenat crossovera u samom metalu (nwoahm)... Napravljen je izuzetan hibrid nu metala, HC-a, shvedskog metala.... Dakle, kvalitetna svirka + groove + nu vokal.... To je momenat kada se prebralo po onome shto je metal u tom trenutku nudio i izvuklo najbolje... Dok se KSE, Shadoes Fall, Poison the Well, As I Lay Dying nisu upleli, mi nu-metalci smo skakali na rokanju, a true metalci na guitar needleu... sad skachemo svi zajedno (naravno odnosi se samo na krem), gde god da se nadjemo... i mnogo smo lepi...

 

4. Subliminal Verses je direktan odgovor na nwoahm.... Tek cemo videti, ali predvidjam da ce se nakon ovoga jasno rascepiti nu metal.... S jedne strane ce biti konachno isplivala srz nu zvuka... a sa druge, golem nu metal shkart kao npr. Papa Roach, Ill Nino,...

 

5. Aenima je bio vrhunac Toola na ljudskom nivou... To je poslednji strastveni krik savrshenog ljudskog bica... Te je sasvim logichno usledio Lateralus kao prochishcenje i prosvetljenje, kao sveta bozanska rech... Ima taj opojni dalje-od-ovog-ne-moze fragrance... Lateralus je povest uokvirenog muzichkog razvoja Toola (za njihov prvi zivot.. pocetkom sledece godine ochekujemo sledeci- veliki masterovani rebirth)... Kao takav, Lateralus postoji kao jedinstvena neprikosnovena istina... Postavio je novu granicu, podigao standarde u svim ograncima metala, po svim aspektima...

 

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
HammerFall - Legacy of Kings

Nightwish - Wishmaster

Blind Guardian - Nightfall in Middle Earth

Kamelot - Karma

Cradle of Filth - Midian

Children of Boddom - Hatebreeder

Stratovarius - Infinite

Rhapsody - Simphony of Enchanted Lands

Metallica - Master of Puppets

Kreator - Violent Revolution

icon_rockdevil.gif

Ako si ti normalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

HammerFall - Legacy of Kings

Nightwish - Wishmaster

Blind Guardian - Nightfall in Middle Earth

Kamelot - Karma

Cradle of Filth - Midian

Children of Boddom - Hatebreeder

Stratovarius - Infinite

Rhapsody - Simphony of Enchanted Lands

Metallica - Master of Puppets

Kreator - Violent Revolution

icon_rockdevil.gif

Kuku lele icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...