Jump to content

5 Najznacajnijih Albuma Za Metal U Ovom Milenijumu


Kent

Recommended Posts

Da bi se metal i dalje razvijao i, na kraju krajeva, opstao, potrebno je da se u njemu uvek stvara nesto sveze sto ce ga odrzavati uzbudljivim... navedite kojih 5 albuma u ovom milenijumu po vama zasluzuju da budu pomenuti kao najznacajniji za dalji razvoj metala... moji predlozi su:

 

- Agalloch - "The Mantle" 2002

- In Flames - "Reroute To Remain" 2002

- Katatonia - "Viva Emptiness" 2003

- Nile - "In Their Darkened Shrines" 2002

- Novembre - "Novembrine Waltz" 2001

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Emperor - The Prometheus

2. Green Carnation - Light of Day,Day of Darkness

3. In Flames - Soundtrack To Your Escape

4. Novembre - Novembrine Waltz

5. Opeth - Blackwater Park

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih se mogao odlučiti za top 5... zato evo top 10 icon_smile.gif

 

...And Oceans - "Am God"

Andromeda - "Extension of the Wish"

Avulsed - "Yearning For The Grotesque"

Battlelore - "Sword's Song"

Neurosis - "A Sun That Never Sets"

Novembers Doom - "To Welcome the Fade"

Opeth - "Blackwater Park"

Pain Of Salvation - "Remedy Lane"

System Of A Down - "Toxicity"

The Crown - Possessed 13

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

slayer - god hates us all

children of bodom - hate crew deathroll

dimmu borgir - puritanical euphoric misanthropia

interfector - the force within

hypocrisy - the arrival

Edited by MEGGY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne razumem se bas u metal, ali mislim da je od svih metal bendova od kojih sam cula najbolji band Metallica, tako da prvih pet zauzimaju:

 

1.Metallica

 

2.Metallica

 

3.Metallica

 

4.Metallica

 

5.Metallica

 

pivopije.gif Sad but true yess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvise od svega mrzim da se pravdam, evo za koje trenutno znam: Black Sabtah, Iron Maiden, Nightwish, Whitesnake, mislim da je dovoljno, ako te zanima svidja mi se "Paranoid" od Black Sabatha, ne da me podseca na dobra stara vremena, ima li gde da downloadujem tu pesmu?

Edited by Kentaur

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Meshuggah - Nothing (2002)

2. Tool - Lateralus (2001)

3. Pain of Salvation - The Perfect Element Part 1 (2000)

4. The Mars Volta - De-loused in the Comatorium (2003)

5. Kayo Dot - Choirs of the Eye (2003)

 

ovo nisu moji omiljeni albumi...(omiljena Meshuggah mi je Chaosphere, omililjeni PoS je One Hour By the Concrete Lake, The Mars Volta ima dosta mana sto se tice pesma i aranzmana...itd)

 

smatram da su ovi albumi ispomerali neke granice sto se tice metal/rock muzike. Produkcija, originalnost, muzikalnost, itd ovi albumi su nekoliko godina ispred vremena, to je sigurno.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Agalloch - "The Mantle" 2002

- In Flames - "Reroute To Remain" 2002

- Katatonia - "Viva Emptiness" 2003

- Nile - "In Their Darkened Shrines" 2002

- Novembre - "Novembrine Waltz" 2001

vidiš, prilično dobar izbor..

 

ali izbacio bih nešto..

in flames najpre.. ne vidim ništa što pomera granice.. možda umesto njega soilwork-ov "A Predator's Portrait", kad smo već kod melodeath-a illi dark tranquillity-jev: haven (2000) ili damage done.

možda i novi darkane.. ne znam..

 

svakako jedan album evergrey-a, njih niko nije pomenuo.

 

i "the haunted" takođe..

 

to mi trentno pada na pamet..

 

opeth da i ne pominjem.

e, da: novi arcturus i vintersorgov "cosmic genesis".. ma ima mnogo albuma koji pomeraju granice.

 

u sad sam se setio: hollenthon - With Vilest Of Worms To Dwell, ko to nije čuo ne zna šta je propustio.. tako.. ako se setim još nečega ja ću dopuniti

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidis, ja mislim potpuno drugacije... nije pitanje volis li taj album ili ne (znam da ga prezires, ali ok icon_smile.gif ), vec bi trebalo objektivno sagledati koliki je njegov znacaj... prvo, soilwork jesu uticajni, ali, da se ne lazemo, oni bi bili samo zelja da nije bilo flejmsa (da si pomenuo natural born chaos, pa da se sporimo, jer je on isto jedan od uticajnijih u ovom veku, najvise zbog heavy devija)... drugo, produkcija bergstanda je nesto na cemu ce se zasnivati mnogi hm albumi u buducnosti... RTR je krucijalan album za nastanak NWoAHM-a i po toj cinjenici jednostavno mora biti ubrojan u najuticajnije u ovom milenijumu (naravno, za sada)... to je fakat... svidjao se vama taj album ili ne...

 

 

slazem se da ima puno albuma koji pomeraju granice i to je vrhunski... zato i sluzi ova tema, da se navedu koji su to radovi... ovo je upuceno azzi kome izgleda nesto nije jasno...

 

poz

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

podsetio me sad Kentisha

 

Strapping Young Lad - City

 

dosta se promenilo nakon ovog albuma.

 

brutalno agresivni bendovi su skapirali da klavijature mogu da se koriste a da album ne zvuci "jeftino" ili "pickasto"

 

od Raunchy-a do Burst-a do Nevermore-a svi postuju ovaj album kao bibliju modernog metala.

 

death, thrash, industrial, noise ali opet melodicno do bola.

 

Bergstand je takodje priznao da je dosta pokupio od Devy-a sto se tice produkcije.

 

ovaj album je jednostvo "chaotic perfection."

 

i mozda najbolja metal obrada ikad snimljena "Room 429" od Cop Shoot Cop.

 

 

ALL HAIL THE NEW FLESH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jep, SYL stoje kao veliki inovatori, nema govora...

Bendovi koji ce, recimo, za 10 godina sigurno da postanu kultni su, po mom misljenju, In Flames(za neku modern metal sferu) i Edguy(za power/traditional sferu)... mislim da su to dva benda koja ce biti u neko dogledno vreme novi Metallica/Iron Maiden metala icon_smile.gif Jebi ga, ne sme se ni Nightwish zaboraviti... icon_da.gif

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

black sabbath, maiden... haha... ti bendovi su nešto učinili prije 20 i kusur godina... pričamo o milenijumskom metalu valjda

 

pa, dobro de, kazi za neku mladu popularnu grupu, a da je svako cuo za njih, cak i onaj ko ne slusa metal hahahha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...