Jump to content

Jeff Sotto


VEPAR

Recommended Posts

mislim da tema ne postoji.

 

sta da kazem sem , fantasticna boja glasa i nenormalne glasovne mogucnosti

koje su dovele do toga da SOTTO uz HALFORDA ,GILLANA i GEOF TATEA bude

proglasen za jednog od najboljih heavy vokala.proslavio se pevajuci u JNGWIE

MALMSTEEN S RISING FORCE a krajem osamdesetih je sa MARCELL JACOBOM bivsim malmsteenovim basistom osnovao zanimljiv bend TALISMAN u kome

i danas peva[ na ovoj temi mozete raspravljati i o njima].paralelno,sotto je

radio i sa ARP[axel rudie pell] i objavio par solo albuma. takodje je nastupio

i sa QUEEN na festivalima gde je prosle godine odpevao cak cetrdeset pesama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

SOUL SIRKUS, the band featuring vocalist Jeff Scott Soto (YNGWIE MALMSTEEN, TALISMAN), JOURNEY members Neal Schon (guitar) and Deen Castronovo (drums) and bassist Marco Mendoza (THIN LIZZY, WHITESNAKE), have posted a number of MP3s from their upcoming album at www.soulsirkus.com. The tracks include: 'Highest Ground', 'Praise', 'Periled Divide', 'Coming Home', 'Soul Goes On', 'Closed The Door' and 'Another World'. The band says that the record won't surface until 2005.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što je radio Neil Schon je bilo dojajno, ili ako nipta drugo veoma finansijski uspešno (bar dok su ljudi kupovali hard rock)

Boro, slušao si Journey? Nakon toga je imao Bad English sa kojima je imao 2 albuma i nekoliko dobrih plasmana po američkim listama, a onda bend HardLine. Interesantan je i projekat Abraxas Pool.

Postoji prilična razlika u kategoriji između njega i Soto-a, neko bi prokomentarisao da ga Schon vadi iz polu-zaborava.

 

Inače jedini i najveći značaj Džef Skot Soto-a je to što je otpevao uzvik YEAH! u pesmi Now Your Ships Are Burned sa Malmsteenovog prvog albuma. Ne postoji Yeahniji Yeah od toga ikada, bar što se mene tiče. Ja i ortak smo kao klinci stalno vraćali na taj rif na sredini pesme kad on otpeva dotični uzvik.

Ajd dobro, ni "Marching Out" nije loše otpevao. A nasmejao me je svojevremeno stihom u pesmi "Dangerous" sa prvog albuma Talisman-a "I will break your bones the way you broke my heart". icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Mora da je poreklom sa ovih prostora. Znači, 3 bambija, zbog zbog pomenutih doprinosa. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da tema ne propadne zbog nekih likova koji mene mrze, ovde je ipar reč o vrhunskom pevaču.Tako da se vratimo na temu ako je moguće.

 

Naravno prvo sam JSS čuo još na YM prvom albumu oduševio sam se vokalom, kasnije kad je otišao iz benda, lika sam totalno zaboravio dok nisam čuo pesmu sa Only The Truth-SPV The Hard Choice kompilacije.Bila je to pesma ARP Talk Of The Guns... ufff ala sam odlepio za ovom pesmom mada je prošlo ko zna koliko ova pesma je za mene bila otkrovenje za dalju pratnju JSS karijere.Posle ARP Soto je krenu drugim vodama Melodic Rock pravca ali njegov vokal i dalje razbija bez obzira što ga ja pamtim više u heavy fazonu.

 

Pozdrav!

 

 

PS: Moderator evotigana.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj da nabavis grupu Talisman. sa njima je jos od 1990 .

Ma imam ja sve živo od JSS nego sam to tek počeo da skupljam posle ARP Between The Walls albuma. Evo baš su se sad pojavili remasteri 1,2 i 3 albuma.

Imam čak i one posle Malmsteen-a ali sad mi je zapao za oko ovaj DVD sa Queen to mora da je dobro još kad sam čuo da ima 40pesama...

 

 

Jer si čuo Takara takođe njegov side band?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Е, а треба да чујете албуме Kryst The Conqueror "Deliver Us From Evil" и Dragonne "On Dragons Wings". На првом је Сото радио све вокале на пројекту са Џери Онлијем из Мисфитса и његовим буразером. Првокласни амерички пауер метал с почетка 90-их. На другом је Сото отпевао све пратеће вокале, а с обзиром д аје певач био подоста лош, ово је и најбоље што постоји на том албуму.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nedavno zbavio neke njegove obrade 2 diska (mp3). Čovjek stvarno ima vrhunske mogućnosti emulacije, s tim da izbor obrada i nije neki: ima tri Van Halen obrade, i sve tri su totalno lijeve pjesme; tu je i Madona 'Frozen'; neke totalno nepotrebne heavy pizdarije; 3 pjesme Queena, 2 Purple - 'Hush' i 'Mistreated' (o užasa), ali i odlična obrada Seala - 'Crazy', 'Purple Rain' od Princa... i 'Wishing Well' od Free, ali to je već Gary Moore radio, pa je tu JLT izvojevao pobjedu jer je pored te obradio/preradio i 'Fire & Water' - i to veoma dobro.

Sve u svemu, doživotno će mi ostati nebitan simpatičan lik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Purple - 'Hush' i 'Mistreated' (o užasa),

Ja sam slusao Mistreated u njegovom izvodjenju jos na Axl Rudie Pell live albumu i veoma mi se svidelo ,tehnicki bez ijedno slabo izvedenog tona i bez onog cuvenog foliranja i melodrame koja krasi coverdella.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam slusao Mistreated u njegovom izvodjenju jos na Axl Rudie Pell live albumu i veoma mi se svidelo ,tehnicki bez ijedno slabo izvedenog tona i bez onog cuvenog foliranja i melodrame koja krasi coverdella.

Taj Double CD je ustvari kompilacija svih njegovih obrada između ostalog i ta obrada sa ARP koja razbija, ma nema šta JSS je vokal za sva vremena poslušaj samo DVD tribute to Queen i biće ti jasno o kakvom se pevaču radi.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeff Scott Soto (ex vocalista de Yngwie Malmsteen, entre otras muchas cosas) ha puesto a la venta en su website el DVD titulado: "Live At The Queen Convention 2003", en el que recoge la actuación completa que junto a su banda habitual (Howie Simon, Alex Papa y Gary Schutt), ofrecieron el pasado 10 de Mayo de 2003 en la convención anual de Queen celebrada en Prestatyn, en el norte de Gales (Reino Unido) ante 3000 personas.

 

El show, de unas dos horas y media de duración, está compuesto de temas exclusivamente de Queen. No ha salido en CD (que yo sepa), he extraído el audio y este es el resultado, espero que os guste.

exexe

Mogao bih ja naučiti i španski:

JSS (vokalni solista Y. Malmsteena kao i mnogih drugih) ponudio je na svojoj web stranici DVD imena 'Live at the Queen Convention' što je kompletan snimak nastupa sa sastavom koji su sačinjavali Howie Simon, Alex Papa i Gary Schutt na godišnjoj Queen konvenciji od 10.05.2003. u Prestatinu, sjeverno od Galea, pred oko 3000 ljudi.

 

Nastup trajanja dva sata je sačinjen isključivo od Queen pjesama, a iako željen, nije urađen u CD audio formatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Скоро сам гледао видео бенда Kuni, тачније соло пројекат јапанског гитаристе Кунија, где је певао Џеф, а бубњеве свирао млађани Мајк Терана. Добар хеви нема шта. И други албум где је Џеф певао је добар, као и први са оним певачем из бенда Lion (радили песму 'Trasnformers' за дугометражни цртаћ) и Нилом Турбином из Anthraxa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeff je jedan od mojih omiljenih pevaca. NEVEROVATNE glasovne mogucnosti, ali je muzicki mnogo slab: kad su mu Malmsteen & Axel Rudi pell prcali kako treba da peva pevao je odlicno, ali je zato na njegovim solo projektima pevanje mnogo slabije.

Koje su vam najbolje pesme gde je pevao Soto?

Edited by Ashen Shugar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest devil's_lawyer

Moj no. 1 hard/heavy vocal. Jak, specificna boja, veliki opseg, savrsena dikcija. Steta sto covek do sda nije doziveo vecu slavu i afirmaciju. Mada, daleko od toga da je nepoznat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio bi on prva liga da ga je na vreme maznuo neki od velikih bendova. Ovako je ostao da se potuca po drugoj ligi i skuplja poene sa projektima. Mada, nemacka druga liga uopste nije losa, na primer (sad naravno govorim o fuzbalu), i provesti tamo celu karijeru je sasvim zadovoljavajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...