Jump to content

Jeff Sotto


VEPAR

Recommended Posts

  • 1 year later...

Preko youtube-a ima snimak kako peva STAND UP AND SHOUT pesmu (film RockStar, Steel Dragon) i znači kakav scream na početku...

On nije normalan šta sve može da izvede! Možda je malo bzvz što se previše posvetio baladama, može mnogo više :D

Al dobro. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista fantastican pevac, ali nikako no.1. Odlichna mu je pesma sa Talismanom I'll be Waiting, ali i sve sto je uradio sa Steel Dragonom.

Kosa? Nije mu neka. Ni bila ni sada...

 

Hm...koliko znam nista nije radio sa Steel Dragon-om jer je to "izmisljen bend" za film Rock Star. Jedino sto je prepevao live jednu pesmu.

Naravno da nije no.1, takav ne postoji..mozda je postojao - Fredi Mejkjuri :wub: ali da je odlican, odlican je. Malo e takvih vokala koji mogu svasta. Zato i kazem da je mozda steta sto se vecinski posvetio baladama jer je upravo mogao SVASTA sa onom glascinom. Ali mi nismo ni maximum culi kako on moze. Jesmo, ali samo u par navrata. Stedi covek glas :D

 

Mnogo stvari koje je radio sa Talismanom su odlicne! Kao i sa Axel Rudi Pellom.

 

A sto se tice kose, za to mu se mora odati pocast jer je prirodno njegova onakva bez silnih budzenja kao kod mnogih muzicara! (malmsteen npr)...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...koliko znam nista nije radio sa Steel Dragon-om jer je to "izmisljen bend" za film Rock Star. Jedino sto je prepevao live jednu pesmu.

Naravno da nije no.1, takav ne postoji..mozda je postojao - Fredi Mejkjuri :wub: ali da je odlican, odlican je. Malo e takvih vokala koji mogu svasta. Zato i kazem da je mozda steta sto se vecinski posvetio baladama jer je upravo mogao SVASTA sa onom glascinom. Ali mi nismo ni maximum culi kako on moze. Jesmo, ali samo u par navrata. Stedi covek glas :D

 

Mnogo stvari koje je radio sa Talismanom su odlicne! Kao i sa Axel Rudi Pellom.

 

A sto se tice kose, za to mu se mora odati pocast jer je prirodno njegova onakva bez silnih budzenja kao kod mnogih muzicara! (malmsteen npr)...

 

Otpevao je 4 ili 5 pesama od 8 sa Steel Dragonom na soundtracku. U filmu je samo delove otpevao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm Jeff je menjao samo "Bobby Beers"-a (glavni pevač SD) u filmu i njegove pesme je pevao, dok je Michael Matijevic pevao "Chris 'Izzy' Cole"- glavnog glumca pesme.

A ko koliko pesama je pevao i nisam obraćala pažnju...

 

Više o svemu:

http://www.yumetal.net/forum/index.php?s=&...t&p=1557918

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm Jeff je menjao samo "Bobby Beers"-a (glavni pevač SD) u filmu i njegove pesme je pevao, dok je Michael Matijevic pevao "Chris 'Izzy' Cole"- glavnog glumca pesme.

A ko koliko pesama je pevao i nisam obraćala pažnju...

 

Više o svemu:

http://www.yumetal.net/forum/index.php?s=&...t&p=1557918

 

Da ja sam napravio tu temu... pogledaj na officijelnom sajtu majka matijevica, videces da je on pevao 3 pesme cini mi se na zvanicnom saundtraku, a u filmu sve pesme. Na cdu je otpevao samo, cini mi se Wasted Generation, We All Die Young i Long Live Rock N Roll.

 

On topic, JSS je otpevao dobro jos jednu Talismanovu pesmu My Best Friend Girl. Njegov solo rad, nije neki, barem po onome sto sam cuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja ga klasifikujem na taj nacin da covek jednostavno nema los album. na svakom albumu ces naci odlicne stvari.

Meni medju favoritima su trenutno (koliko me memorija drzi) albumi:

The Masquerade Ball (2000)

Black Moon Pyramid (1996)

Mystica (2006)

 

Mada Jeff peva samo u periodu od: 1992-1997. Od 1998.godine peva Johnny Gioeli, takodje odličan vokal.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Meni se više sviđa kako peva Johnny Gioelli, nego on. Naravno, i Jeff je dobar, a Axel Rudi Pell nije druga liga, kako su neki rekli, već sam vrh prve, štaviše najbolje mesto na kome je Jeff bio u karijeri. Sad što ljudi ne poznaju i ne slušaju, njihov je problem. Uvek je samo manjina bila u stanju da prepozna pravi kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest HEFEST
Vocal extraordinary. Ali ovo gore je neumitna istina.

 

 

Ako se gleda po zaradjenom novcu onda je druga liga. Po kvalitetu muzike je prva liga, a to je ono sto je meni bitno. Za to sto nije i komercijalno uspeo kriva je muzicka industrija koja gusi sve sto je dobro.

 

Heh, znači u fazonu proći će kroz Srbiju sutra...

 

 

E zivote!!!

Edited by HEFEST
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...