Jump to content

Zašto postoji malo žena gitarista?


Dushan S

Recommended Posts

  izmedju tebe i mene: ja tvrdim da postoji razlika izmedju leve i desne ruke, a ti da nema.. Sheesh
icon_smile.gif Ma šala mala, nemoj odmah da se nerviraš... Ljubim te u prstiće da prođu icon_wink.gif

 

Dabre i da ne koristi onaj wah, nekako mi cudno zvuci... Jos ako je gledas dok svira - izgleda kao pubertetlija sa viskom mlecnih zlezda koji jase po wah-u dok odgovara voodoo chile na casu muzickog.
icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

zene koje vode boemski zivot? ne? gitara je nacin zivota + najpoznatiji slikari? muskarci? - zivot umetnika je za iracionalnu osobu - zene su ipak racionalnije
Da, ovo ima veze icon_da.gif

 

postoji vise razlicitih tipova muskaraca nego zena
E to baš...

 

Pa ponashate se kao da se tehnika ne znam-koliko razlikuje od sviranja ostalih zicanih instrumenata.. te zuljevi..te neki problemi kao da je u pitanju bavljenje motikom..    A tema su zene gitaristi!!
Nije to uopšteno priča, to je samo pomenula Perla Ferrar... Njeni prstići su u pitanju,

ali takodje se slazhem, mislim da je neko ovde rekao (ili nije), da devojke bolje sviraju klavir od mushkaraca

Pa ne znam baš... Prvih nekoliko pijanista koji su mi pali na pamet su muškarci.

 

Ima još jedna stvar. Recimo, preslušao sam pesme nekoliko ženskih Shred gitarista uključujući J. Batten koja stvarno ozbiljno svira. Uglavnom se radi o prilično bledim kompozicijama. Komponovanje ne bi trebalo da bude nešto u čemu muškarac ima prednost, fizička konstitucija nema ulogu u tome, ima li neko komentar na tu temu? Ima sjajnih autora u rock muzici uopšteno, to da.

 

U kom fazonu je svirala ta Ana koju pominjete, mislim da znam o kome se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima još jedna stvar. Recimo, preslušao sam pesme nekoliko ženskih Shred gitarista uključujući J. Batten koja stvarno ozbiljno svira. Uglavnom se radi o prilično bledim kompozicijama. Komponovanje ne bi trebalo da bude nešto u čemu muškarac ima prednost, fizička konstitucija nema ulogu u tome, ima li neko komentar na tu temu? Ima sjajnih autora u rock muzici uopšteno, to da.

Razlog zbog kojeg ti to deluje bledo je mozda upravo zbog toga sto si muskarac.

Zenama odgovaraju druge stvari dok stvaraju, ali i dok konzumiraju tudju umetnost.

Ono sto sam do sada provalio je da zene ne vole slozena muzicka dela (sto manje

mudrovanja to bolje). Evo nekih bendova na koje se loze picke mlade, a gde se

mjuza bazira na riffologiji & ponavljanju upecatljivih melodicnih delova: Van Gogh,

EKV, Piloti, Him, Placebo... Nisam imao priliku da cujem ribu da kaze: "Cjuti, sad ce

solo!" A solo je vrhunac ekspresivnosti i harmonije ako nije usiljen.

Mi muski ne izrazavamo osecanja recima (ili ih izrazimo pa se posle osecamo k'o

bez gacja), mi ih propustimo kroz zicu pa izadje solaza za November Rain... Ili

"Rubina"... Mi smo definitivno kreativniji pol - pronalazaci, umetnici, naucnici...

Dalje, za stejdz divajnovanje je potrebno samopouzdanje... Solaza pred

gomilom je benziska pumpa za nas ego rezervoar (plasticno objasnjenje, prim. ja).

Bog je definitivno muskarac jer nije bio milosrdan kada se delilo samopouzdanje

(jel mi bulja izgleda veliko u ovoj haljini? jel mi ovo bora? rasprodajaaaaaaaaaaaa,

ah, ne, ovo nema nikakve veze). Muskarca zivot natera da nabaci samopouzdanje,

slucajno, iz ludila ili moranja... Iz samopouzdanja ce izaci hrabrost, impulsivnost,

zelja za nadmetanjem, pobeda... Sve se te osobine preko prsta prenesu na gitaru...

Uopste, kada pogledas to pitanje 'zasto postoji malo zena gitarista' - naslucujes

da je jednostavno priroda htela da jedan pol nesto moze uspesnije od drugog.

Recimo, zene su nam prilicno odmakle u radjanju dece, ali mi uspesnije pisemo

solaze koje ce zbliziti dvoje mladih ljudi i omoguciti njihovu dalju reprodukciju uz

mile zvuke gitare. U trenucima kada treba prelomiti u zivotu izmedju gitare i

'stalnog posla & kravate' - momci mogu da izaberu da odu od kuce i posvete se

gitari i droZi, dok bi devojka u tom slucaju odrasla i rekla - daj da se ja prvo dobro

udam i imam X dece... Generalno vidjenje stvari... Cast uvek ide neukalupljenima...

Svakako bi bilo interesantno videti situaciju kada bi se kvantitativno izjednacili

polovi u pokusaju sviranja gitare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala si se nalupetao, ne mogu da verujem.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Kao prvo muzicki ukus je individualan. Ja licno ne podnosim Van gog, placebo, ( ili na primer Bon Jovi-ja) i ne znam shta si josh stavio..

Kao drugo, nije tacno da devojke ne vole solaze, ili numere u kojima virtuoznost na nekom instrumentu dolazi do izrazaja ( tipa G3 albume) musik20.gif Kreativnost ne zavisi od pola icon_rockdevil.gif Na samopouzdanje na sceni opet mogu uticati od mnogi bitni faktori, a devojke svoju zenstvenost mogu samo da iskoriste u pozitivnom smislu i ostvare blizak kontakt sa publikom.

Uostalom na temu muzicara mislim da se ljudi izrugavaju zenskom polu samo u ovoj zaostaloj zemlji, poshto ocigledno nema profesionalizma kakav bi trebao postojati medju muzicarima a i publikom(a to se i ne ocekuje od laika koji su se javili da kazu svoje mishljenje na ovu temu, koji ostavljaju utisak kao da se u zivotu nisu nikada ozbiljno bavili muzikom i ne znaju shta znaci muziciranje, a ne samo 'skidanje' nekih melodija na koje se trenutno loze.)

 

S obzirom da ovakve glupe komentare i teorije ne bih smela pripisati nijednom muzicaru, ovo trabunjanje ostaje kao zaovstavshtina nekih seksista i mushkih shovinista, kojima u stvari nije stalo do muzike, vec samo i jedino da se izrugaju zenskom polu. violent.gifviolent.gif

 

Psiholozi to najcesce tumace kao neku vrstu ugrozenosti..

musik19.gifmrred.giforangelistening.gifmusik19.gifmrred.giforangelistening.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psiholozi to najcesce tumace kao neku vrstu ugrozenosti..

musik19.gifmrred.giforangelistening.gifmusik19.gifmrred.giforangelistening.gif

Mmmmm, da... Dakle, za sve devojke i decake koje mrzi da citaju ce u buduce stajati text u drugoj boji koji me spasava od pisanja ovakvih poruka. Boja ce biti crvena. "Generalno vidjenje stvari... Cast uvek ide neukalupljenima..." ili "Svakako bi bilo interesantno videti situaciju kada bi se kvantitativno izjednacili polovi u pokusaju sviranja gitare." Kada si vec uspostavila dijagnozu, mogla bi da mi preporucis nekog psihijatra. Ako je samo cetvrtina broja tvojih postova bila ovakve sadrzine onda sigurno imas mnogo iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lara84 ni u kom sluchaju nisi u pravu.

naravno nikada nishta na ovom svetu se ne mozhe POTPUNO generalizovati, ali opet loodeekood je iznao chinjenice koje su potpuno tachne u vishe od 90% sluchajeva!

 

bash sam pre nekoliko dana razmishljao o temi slichnoj ovoj...

zamislite da se napravi anketa ko slusha kakvu muziq i da se rezultate porede za koeficijentom inteligencije ispitanika. smem da se kladim u vitalne organe da netje biti metalaca sa nizhim koeficijentom od 100 (mozhda chak i vishe).

jednostavno, chovek koji ima mozga, razmishlja o muzici na drugachiji nachin, i ne zadovoljava se slushanjem "jednostavne" muzike. mislim da pravi slushalac trazhi mnogo vishe od same muzike kao umetnosti i ulazi u njenu sushtinu.

 

mushki deo populacije u dobu u kome smo mi sada (manje vishe svi sa yuma smo slichno godishte), sebe nalazi u rock-u i metalu, i dosta njih ostane u tim vodama forever and ever, devojke na drugoj strani koje slushaju tu muziku, kasnije se opredeljuju za dzhez ili klasiku.

ali da ne budem pogreshno shvatjen ne govorim o CELOKUPNOJ populaciji, nego o njenom najvetjem delu.

 

pitajte ljude koji redovno idu u na operu, pozorishte ili koncertne dvorane koju muziku slushaju pored toga, ili koju su muziku slushali pre toga... treba li da pogadjam koji tjete odgovor najvishe dobiti?

 

izvinjavam se zbog skretanja sa teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamislite da se napravi anketa ko slusha kakvu muziq i da se rezultate porede za koeficijentom inteligencije ispitanika. smem da se kladim u vitalne organe da netje biti metalaca sa nizhim koeficijentom od 100 (mozhda chak i vishe).

 

icon_rolleyes.gif

 

Ali to cak nije najgore icon_smile.gif

 

jednostavno, chovek koji ima mozga, razmishlja o muzici na drugachiji nachin, i ne zadovoljava se slushanjem "jednostavne" muzike. mislim da pravi slushalac trazhi mnogo vishe od same muzike kao umetnosti i ulazi u njenu sushtinu.

 

+

 

mushki deo populacije u dobu u kome smo mi sada (manje vishe svi sa yuma smo slichno godishte), sebe nalazi u rock-u i metalu, i dosta njih ostane u tim vodama forever and ever, devojke na drugoj strani koje slushaju tu muziku, kasnije se opredeljuju za dzhez ili klasiku.

 

=

 

Ribe su pametnije jer se ne zadovoljavaju slushanjem "jednostavne" muzike, tj. traze mnogo vishe od same muzike i ulaze u njenu sustinu.

 

 

Odlazi, feministo violent.giflaugh.gif !!!

 

icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, alo! Ne shvata! icon_wink.gif

icon_razz.gificon_biggrin.gif

 

Ma šala mala, nemoj odmah da se nerviraš... Ljubim te u prstiće da prođu 

Ma, nemoj ti meni mene icon_razz.gif

 

Lara84, bre, nemoj da se nerviras, i ja sam zensko, pa se ne vredjam... cinjenica jeste da ima malo zenskih gitarista icon_sad.gif samo ne znamo zasto... Jel' imas ti neku teoriju? A znas da muski deo foruma mora omalovazavati zenski, isto kao sti i mi njih omalovazavamo u nekim situascijama, zato keep it cool

 

LoodeeKooD, nisi u pravu, vrhunac svake pesme za mnoge devojke je solo... a kreativniji definitivno niiiiiiste icon_razz.gif

 

zamislite da se napravi anketa ko slusha kakvu muziq i da se rezultate porede za koeficijentom inteligencije ispitanika. smem da se kladim u vitalne organe da netje biti metalaca sa nizhim koeficijentom od 100 (mozhda chak i vishe).

jednostavno, chovek koji ima mozga, razmishlja o muzici na drugachiji nachin, i ne zadovoljava se slushanjem "jednostavne" muzike. mislim da pravi slushalac trazhi mnogo vishe od same muzike kao umetnosti i ulazi u njenu sushtinu.

Ja dodjoh do istog zakljucka, samo ga ne napisah na vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_razz.gif  icon_biggrin.gif

 

Lara84, bre, nemoj da se nerviras, i ja sam zensko, pa se ne vredjam... cinjenica jeste da ima malo zenskih gitarista  icon_sad.gif  samo ne znamo zasto... Jel' imas ti neku teoriju? A znas da muski deo foruma mora omalovazavati zenski, isto kao sti i mi njih omalovazavamo u nekim situascijama, zato keep it cool

 

LoodeeKooD, nisi u pravu, vrhunac svake pesme  za mnoge devojke je solo... a kreativniji definitivno niiiiiiste icon_razz.gif

Ako je zaista tako onda ja ne poznajem te mnoge devojke... icon_wink.gif I should go out more often... Dobro, nisam u pravu. Kreativnije ste. Zasto? Razlozi, primeri?

Edited by LoodeeKooD

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,5. 9. 2004, 11:19]

icon_rolleyes.gif

 

Ali to cak nije najgore icon_smile.gif

 

 

+

 

 

 

=

 

Ribe su pametnije jer se ne zadovoljavaju slushanjem "jednostavne" muzike, tj. traze mnogo vishe od same muzike i ulaze u njenu sustinu.

 

 

Odlazi, feministo  violent.gif  laugh.gif !!!

 

icon_wink.gif

pa za tebe izgleda da zaista vazhi to pravilo poshto nisi uspeo da shvatish shta sam hteo da kazhem iz jedne veoma jednosatvnog post-a...

 

i ko treba da prevrtje ochima...

 

e moj Marko, Mon_a[MOR]e .... no.gif

Edited by 3MAJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zenama odgovaraju druge stvari dok stvaraju, ali i dok konzumiraju tudju umetnost.

Ono sto sam do sada provalio je da zene ne vole slozena muzicka dela (sto manje

mudrovanja to bolje).

Pa ovo baš nisam siguran. Postoji ta fora da se žene manje lože na formu nečega, jednostavno su praktičnije. Primetio sam da žene ne reaguju na složene aranžmane ako ne postoji nešto u tome. Čak su žene koje slušaju i heavy muziku mnogo bolje u stanju da procene koja pesma nekog benda nalik Dream Theater je zaista dobra jer nisu toliko sumerene na taj trip "jao, vidi šta ovi rade!!!" Žene su praktičnije nego muškarci i inače, tako da se to prenosti i na muzički plan.

 

Evo nekih bendova na koje se loze picke mlade, a gde se

mjuza bazira na riffologiji & ponavljanju upecatljivih melodicnih delova: Van Gogh,

EKV, Piloti, Him, Placebo... Nisam imao priliku da cujem ribu da kaze: "Cjuti, sad ce

solo!"

Ono što sam rekao gore... Sa druge strane primetio sam da će ribe koje su muzički dovoljno upućene jasno prepoznati da li se radi o foliranciji i sviranju skala gore dole ili se radi zaista o izuzetnom gitaristi. Većina ženskih osoba koje znam će sasvim normalno uživati u Manje agresivnim Vai-evim stvarima, u Satrianiju, Al Di Meoli, Eric Johnsonu, pa i nekim Malmsteenovim pesmama, ali zato će se smoriti od recimo, novog albuma Joey Taffola-e ili nekog Shrapnel Records manijaka.

 

Inače ja mislim da muškarci jesu kreativniji pol u praksi ali ne zbog neke superiornosti, već upravo zbog nekih svojih osobina, kao što su nedostatak praktičnosti i sklonost tome da sanjare o nekim stvarima koje nisu neposredno primenljive. Zbog toga su u praksi skloniji da se bave istraživačkim radom i ulaze u neotkrivene oblasti, a sa druge strane žene koje su menjale svet su imale u sebi jako mnogo onih osobina koje se obično pripisuju muškarcima.

 

Naravno, što se tiče žena muzičara, postoji i taj problem da ih retko ko shvata ozbiljno, a kada su interesantne, interesantne su u varijanti "vidi, igra mečka"

 

zamislite da se napravi anketa ko slusha kakvu muziq i da se rezultate porede za koeficijentom inteligencije ispitanika. smem da se kladim u vitalne organe da netje biti metalaca sa nizhim koeficijentom od 100 (mozhda chak i vishe).
Bojim se da ti nisi sreo sve one ljude koje sam ja sretao tokom godina na koncertima.

Generalno, neinteligentni ljudi uopšte ne ulaze duboko u muziku, ona je za njih samo propratna stvar. Što je muzika složenija, ona traži više unošenja i energije da bi se slušala, a to opet zahteva inteligenciju.

A osim toga postoji ta fora da je heavy delimično i muzika bunta, da predstavlja određen stav prema životu, ono "ne želim da budem kao ostali, želim da budem svoj", pa samim tim nije obična konzumentska muzika. A ljudi koji su skloniji buntu su obično i inteligentniji, pa i to ima puno veze a ne samo složenost muzike. Recimo, u jednom trenutku punk i new wave muzika su u Engleskoj bili muzika intelektualne elite, jer su sa sobom nosili bunt protiv estabilišmenta, a heavy je u to vreme baš bio muzika dvoprstaša koji su radili u fabrici. U Americi je bila još gora situacija.

 

Ljudi dajte mi neku zenu koja svira Paco-a De Luciu
To ćeš lakše naći nego ženu koja svira kao Satriani. Čak vrlo lako. U tome i jeste fora.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamislite da se napravi anketa ko slusha kakvu muziq i da se rezultate porede za koeficijentom inteligencije ispitanika. smem da se kladim u vitalne organe da netje biti metalaca sa nizhim koeficijentom od 100 (mozhda chak i vishe).

 

E ovo ti nije trebalo, jer sada ću da ti oborim teoriju icon_biggrin.gif

 

I pored toga što sam pretežno metalac već 3 godine uspješno održavam IQ između 132 i 136, ta se činjenica može odnositi samo na one metalce koji apsolutno odgovaraju stereotipima. mrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa druge strane primetio sam da će ribe koje su muzički dovoljno upućene jasno prepoznati da li se radi o foliranciji i sviranju skala gore dole ili se radi zaista o izuzetnom gitaristi. Većina ženskih osoba koje znam će sasvim normalno uživati u Manje agresivnim Vai-evim stvarima, u Satrianiju, Al Di Meoli, Eric Johnsonu, pa i nekim Malmsteenovim pesmama, ali zato će se smoriti od recimo, novog albuma Joey Taffola-e ili nekog Shrapnel Records manijaka.

 

Dushane, dusho moja, konacno da neko kaze neshto pametno..

cmok cmok cmok

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa za tebe izgleda da zaista vazhi to pravilo poshto nisi uspeo da shvatish shta sam hteo da kazhem iz jedne veoma jednosatvnog post-a...

 

i ko treba da prevrtje ochima...

 

e moj Marko, Mon_a[MOR]e .... no.gif

jasno je meni da ti to nisi hteo da kazes ali si napisao, tj. analizom tvog posta moze i to da se zakljuci...

 

icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...