Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

Hm...novi Rhapsody imam ga vec dugo, ali ga nisam puno puta presluso!!!

 

Mislim da je ovaj album samo presviravanje onog sto su nekada uradili (i to dobro)!

 

Jedini svijetli momenti su pjevanje one zene!!!

Malo vise toga i opet dobar power album!!! To je to.

 

Poz

ko je zene majke ti laugh.gif

i ono mislim da je Rhapsody zaista sa ovim albumom izasao izvan okvira power metal muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto abs naprotiv mislim.Zasto bio ostali samo jos jedan prosecan power metal bend

Ako su tebi dosadasnji Rhapsody radovi bili prosek, a ovo sad ti je iznad proseka... onda se brinem za tebe.

 

Ovaj zadnji album nema pomoci. Mogu potrositi milione na stotine simfonijskih orkestara, dovuci naratore svih mogucih filmova, ali jednostavno - ne znaju da naprave PESMU! A pesma nije samo pokazivanje tehnike i stvaranje atmosfere. Zadnji album je cisto driblanje, bez gola.

 

Poz!

 

p.s. i ovo sto sad rade je duboko ispod svakog proseka. Prvi album je pojam za ovo, a kamoli Power of the DragonFlame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su tebi dosadasnji Rhapsody radovi bili prosek, a ovo sad ti je iznad proseka... onda se brinem za tebe.

 

Ovaj zadnji album nema pomoci. Mogu potrositi milione na stotine simfonijskih orkestara, dovuci naratore svih mogucih filmova, ali jednostavno - ne znaju da naprave PESMU! A pesma nije samo pokazivanje tehnike i stvaranje atmosfere. Zadnji album je cisto driblanje, bez gola.

 

Poz!

 

p.s. i ovo sto sad rade je duboko ispod svakog proseka. Prvi album je pojam za ovo, a kamoli Power of the DragonFlame.

slusaj za mene su svi radovi rhapsody-a icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif Ali i ovaj novi album mi se stvarno svidja.Ipak treba imati talenta i iskomponovati i napraviti sve to i zbog toga duboko cenim ovaj album.Ali ipak omiljeni album ce mi ostati Power.

Sad sam upravo dobio deo koncerta iz Japana 2002 godine(live in Kawasaki - video snimak).Nije bootleg koncert nego pravi koncert koji verovatno sniman za potrebe DVD-a.Koncert je icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif Steta sto ga jos nisu izdali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je zene majke ti laugh.gif

i ono mislim da je Rhapsody zaista sa ovim albumom izasao izvan okvira power metal muzike.

Hm...mislio sam na zenski vokal u pjesmi Guardiani!!!

Tu se pojavljuje i solo i horski zenski!!!

To im je trebalo, znaci malo vise toga, a malo manje muskog glasa!!!

Na to sam nislio.

Pa OK za power moja greska, recemo Sympho Power!!!

 

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Album je zakon,doduse nije kao predhoni.Ali ipak ne bih ga tolko ogovaro ko ovi ovde.

Jedino me strah da se ne prokomercijalisu ko Nightwish.Inace album je zak. icon_rockdevil.gif

Dawn of victory je ubedljivo najjaci album.Ostali imaju po nekoliko dobrih pesama a ovaj sve dobre.Legendary tales je veoma dobar,kao i Power of the dragonflame.Novi sam preslusao jednom i smorio se uzasno.

Uglavnom odlican bend,ima fenomenalnih momenata ali i smora... icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawn of victory je ubedljivo najjaci album.Ostali imaju po nekoliko dobrih pesama a ovaj sve dobre.Legendary tales je veoma dobar,kao i Power of the dragonflame.Novi sam preslusao jednom i smorio se uzasno.

Uglavnom odlican bend,ima fenomenalnih momenata ali i smora... icon_rockdevil.gif

Kao i problema sa engleskim!!!

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje, vise-da.Fabio i nije tako los po tom pitanju ali Lucca Turilli je neverovatan kako govori engleski.Ja sam se upisao od smeha. icon_smile.gif

Ma nevjerovatni su oni svi, a Lucca je najvise jer on pise tekstove koji su gramaticki neispravni, ajde pjesnicka sloboda, ali ovo je prevrsilo svaku mjeru, ali sada imaju korektora!!!

Smjesno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaista ovaj novi album je zaista ODLICAN!!!

Evo vam link da ga preslusate: samo kliknite na onaj kruzic pa posle open i eto... Ah, da link je :

 

http://www.mp3search.ru/album.html?id=21165

 

Meni se najvise svidjaju THE LAST ANGEL`S CALL, NIGHTFALL ON GREY MOUNTAINS, UNHOLY WARCRY...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luca i njegovi textovi su legendarni...

Jel bese "Golden sword of steel" pesma Rhapsody-ja ???

 

Meni ne smeta akcenat toliko, cak mi je nekada jako zanimljivije kada se oseti strani akcenat, nekada mi daje na autenticnosti... ( npr. u pesmama Cruachana Irski akcenat, ili Finski u nekim pesmama Sonate i slicno... )

Ali ona gramatika i ostalo, a i ideje ... to je stvarno... icon_smile.gificon_smile.gif

Secam se onog " 'Nesto' Shadowlord of the black mountain"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada se i Fabio u baladama bas poznaje akcenat... icon_smile.gif

Nego, Warrior Of Ice, meni onaj tvoj linkic ne radi, a bas sam htela da skinem... sad.gif

Pa normalno da ne radi kad smo spot stavili na net pre 3 meseca skoro i morali smo da ga skinemo.

"Golden sword of steel" - To nije od Rhapsody-a

Jedino ako si mislio mozda na legendarni Emerald Sword

Pa dobro sad Fabio mi je jednom rekao da pokusava da se otarasi italijanskog naglaska al smo mu rekli da je bolje kada ima takva naglasak.Jednostavno lepse zvuci nego da se peva na cisto engleskom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha setio sam se... evo ga :

 

King of Nordic Twilight ( ovo je vec samo po sebi smeshno.. )

I can't believe what I have seen there in that fantasy world of mystery

Many warriors and kings, golden swords of steel all united for victory

I speak to you for the last time before we ride to the sun

 

Znaci i Rhapsody i Luca Turili imaju stvarno odlicnu muziku, ali textovi....

Kada sam ovo gore prvi put cuo... icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha setio sam se... evo ga :

 

King of Nordic Twilight ( ovo je vec samo po sebi smeshno.. )

 

 

Znaci i Rhapsody i Luca Turili imaju stvarno odlicnu muziku, ali textovi....

Kada sam ovo gore prvi put cuo... icon_smile.gificon_smile.gif

Stvarno je smjesno, pa tekstovi su na nivou djeteta koje ima 7 godina!

 

Ali muzika, cista umjetnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne kazem ti a pevace.Nego za normalne ljude.Imao sam prilku da odem u nekoliko evropskih gradova i da se uverim u to koliko znaju engleski.Pola stvari sam morao rukama da pokazujem.A nemacki pevaci tipa Kiskea imaju perfektan engleski to je tacno.Al ipak smekerski je akd iams ovako italijanski naglasak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam u cemu je problem sa gramaticki neispravnim tekstovima Rhapsody.Zasto jednostavno ne daju nekom ko dobro zna engleski da im ispravi greske da se ne bi blamirali.Ovako ih proziva pola Evrope. icon_smile.gif

pa pazi sad im je na korekciji tekstova radio Joey de Magio tako da su tekstovi sada mnogo gramaticki ispravniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...