Jump to content

Gordi


...

Recommended Posts

Super je album, meni se svidja vise od prvog. A sta ja da kazem? Moj partner sa kojim se trampim mi poslao pare za 10 komada "Kraljice smrti" jos prosle godine kad je "Pakleni trio" izasao, jer je "Kraljica..." trebala odmah posle njega... i od tada nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E ovo iz REX mi idu na racku koliko cemo jos cekati da reizdaju album"Kraljica Smrti"?

Bas sam nestrpljiv, a nazivi pesama dosta obecavaju.

"Vestice, Djavoli" icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

jebiga , jako je to tesko. velik ulog za izdavanje , slaba prodaja prvog albuma i sve to dovede do cekanja.

ajd nadam se da ce uskoro biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam neki mp3 kad ono tamo 20-tak pesama Gordija,solidan bend,ali nemam nazive pesama,pa bih zamolio ako neko ima tekstove,ili bar spisak pesama sa albuma da napise,cisto da znam koje pesme slusam i koje albume imam.

e ovaj post izbrisite , a tebe neka bude stid .

mislim stvarno , nema smisla.

 

ipak je to Gordi ( mada nema veze i da je bilo koji drugi domaci bend)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro secam, hteli su da biju nekog novinara sto im je napisao losu recenziju albuma. Mislim da je Pera Lukovic bio u pitanju, a on je bio poznat kao ostar na peru.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kremer... kasniji urednik casopisa "Cao"?

Zasto je Zele hteo da ga bije?

Popljuvao ih je u "Dzuboksu", to je bilo nesto u vezi albuma"Stakleni Hotel".

Rekao je da je Zele losa kopija gitariste grupe "Ac/Dc", Toni zvuci kao pacov iz podruma Zeljaka Bebeka, i da album "Stakleni Hotel" koji Diskoton prodavo kao Heavy Metal plocu, nije cak ni Hard rock album....

Ovo je ono cega se secam, ima jos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bio Dragan Kramer(valjda se tako preziva), inace njega je i Zele hteo da bije.

Ovako. Dragan Kremer, iliti Gane Zemunac, je popljuvao gde god je stigao grupe Gordi i Divlje jagode. Kao hteli ga biju, no tekstovi u Dzuboksu otprilike isli ovako: "Idem ja tako ulicom i naletim na Z.M. koji mi kaze, ' nisam ti ja Sead Lipovaca pada me zajebavas, prebicu te'. Onda kod SKC-a naletim na S.L. koji mi kaze, nemoj da ti sve po spisku,. nisam ti ja onaj Zlatko Manojlovic pa da pustim da ono pises o meni." I odna posle toga obaspe jos zescu paljbu. Dzuboks je u to vreme genralno podjebavao neke domace "metal" grupe tako da ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U neku ruku mogu da razumem zasto, zato sto su Gordi imali ultra smesne tekstove, a "Stakleni hotel" je stvarno bio jedva hard rock album. Nadam se da je sa "Motorima" sve progutao. Znam da je Jadrnaka posle u "Cau" 1988. nakon izlaska "Konja" objavila podugacak intervju sa skoro svim tadasnjim clanovima Divljih Jagoda. Najvise su pricali o Aliji i onome sto je nakon odlaska izjavljivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlatko se ocigledno u tom periodu nalazio u kreativnom corsokaku, nakon svega sto je radio ranije i trazio je nesto novo. Na tom koncertu Priest-a je i nasao. Sva sreca da je tako, jer ko zna na kakvim bi granama bio nas metal sada da nije bilo Gordih.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo jednog teksta sa drugog albuma "Gordi 2" iz 1979. godine

OVOG LETA IDEM NA MORE

Ovog leta ću da idem na more,

lumpovaću s' društvom sve do same zore,

nabaviću farbu. moram to zbog šminke,

i bele pantalone - da me vole klinke.

 

Ovog leta ću da idem na more,

špansko, a i grčko sad su glavne fore,

mram još da vidim šta je sad u modi,

biću centar pažnje i kad sam u vodi.

 

Ovog leta ću da idem na more,

idem na mo-o-o-o-re.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gordi,Gordi...sjajan bend,a tako katastroficni tekstovi. :)

Ja imam albume "Pakleni trio" i "Kraljica smrti" (Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,kraljica smrti! :):):):) ),i album "Pakleni trio" je stvarno sjajan!!!Cisti jebeni srpski Motorhead!!!"Igraj,luduj","Tebi ne treba niko","Put do pakla","Strasna riba iz daleka"...strava pesme."Kraljica smrti" mi se ne svidja toliko,iako nema losih pesama.Ali tekstovi su imbecilni do krajnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se verovatno mislilo na ono stenjanje u pesmama sa seksualnom tematikom. A Zlatko je onako celav i bradat bio olicenje seksepila. <_<:)

 

Evo jednog teksta sa drugog albuma "Gordi 2" iz 1979. godine

OVOG LETA IDEM NA MORE

Ovog leta ću da idem na more,

lumpovaću s' društvom sve do same zore,

nabaviću farbu. moram to zbog šminke,

i bele pantalone - da me vole klinke.

 

Ovog leta ću da idem na more,

špansko, a i grčko sad su glavne fore,

mram još da vidim šta je sad u modi,

biću centar pažnje i kad sam u vodi.

 

Ovog leta ću da idem na more,

idem na mo-o-o-o-re.

U ranim brojevima Rock Expressa postojao je konkurs za najgori YU rok tekst. Mislim da je ovaj bio ubedljivo prvi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

qa da tek znate kako je kad slusate gorde na plocama:)

 

Znamo veoma dobro i to :) sve po starom sem što malo pucketa .

 

a kakvi su tek oni tekstovi sa albuma čovek tamo još je i muzika veoma slabija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znamo veoma dobro i to :) sve po starom sem što malo pucketa .

 

a kakvi su tek oni tekstovi sa albuma čovek tamo još je i muzika veoma slabija.

Izgleda da imam i taj album, tj ko zna sta je to ali tu je pesma Covek, meni na diskupise Gordi - Pakleni Vozaci i ima 19 pesama.

Gospodja Mileva, bese nezna dama mazila me bolje nego prava mama....

Mada ta pesma nije sa albuma "Covek".

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle malo cheprkanja po netu sam saznao da imam album "Covek" a vrlo verovatno i "Gordi 3"

Osim malo dobre muzike nista posebno socijalni Rok, a tekstovi su glupi do bola, jos vise nego na teksotvi sa metal albuma.

Gordi kultni bend zbog zadnja dva albuma.

Da se Gordi nisu raspali 1984. godine bas me zanima da li bi se Zlatko i ekipa okrenuli Thrash metalu i kako bi to tek zvucalo.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko od vas slušao Zlatko manojlović i njegove gitare.. celi album je instrumental .

Onako opuštena muzika i nema nikakve veze sa heavy muzikom.

 

 

Zlatko je i rekao za rock časopis tamo nekde u 80 tim ...Mi smo se raspali što smo svirali kao neki Heavy metal. Šta je s tim hteo da kaže nije mi jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...