Jump to content

Trivium


Recommended Posts

Guest Razbijač-NAAĆI
Nije napamet. Pustio sam To the rats spot i chuo shta chovek kazhe. A mokre snove nemam.

 

Novi album je do jaja.

 

A meni je demo najjachi ipak :)

 

pa o tome ti i govorim pigmeju. vish kolka si paćenština,kad pušćaš spot da bi vido šta on sere.imaš li ti realna života jebote lebac polubeli i sa zobnicom?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
da li je u kontextu teme ili nije, nebitno je ako nekoga namazes govnima...ok, ne slazes se sa deckom,ali za tim jezikom nema potrebe. kod tebe to mozda moze, ali ovo je moja kuca. posteno?

 

 

domacine,ja govna nisam pominjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hm...Pa ne moze im se...Kurce se dosta a kad ih cujes live dodje ti da se ispovracas. Mene bi bilo sramota da sa takvim nastupom izadjem na binu kao podrska Iron Maiden-u. Ako se kurcis onda se kurci sa stilom. Mada jesu mladi i sranje uzivo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

'Beeemti..!

Potroših dobar deo svog prokletog života na čitanje celokupne teme... da bih video da li uopšte imam nešto pametno za dodati; a čini mi se da imam.

Misilo sam, ljudi, da ste bar malo ozbiljniji. Načitao sam se svega-i-svačega ovde...

 

'Ajde sad ozbiljno - neću se glupirati, nego samo izneti svoje iskreno mišljenje:

 

Totalni sam fan Trivium-a i proveo sam mnogo vremena svugde gde je bilo ozbiljnijeg komentara, intervjua, audio/video metarijala o njima itd. Tako da vas molim da me ne cimate glupim zadirkivanjem, već lepo kažite ono što hoćete; jesam HardCore fan ovog benda, al' nisam zaglupljen ili pristrasan; naprotiv, mislim da sam sasvim racionalan. A Trivium ima i uspona i padova, kako-kad i kako-gde (u različitim aspektima njihove muzike/generalnog stila).

 

Ukratko, bend je osnovan 2000.-te godine; bubnjar Travis Smith i tadašnji pevač benda su videli Matt Heafy-ja kako u nekoj školi izvodi cover 'Self Esteem'-a i 'No Leaf Clover'-a (svirajući gitaru i pevajući). Tad je u bendu bio još i basista Brent Young. I nisu izbacili njega, već pevača; njemu se nije dopao muzički pravac kojim su pošli. Dakle, tad je Matt imao 14 godina.

Što se njega konkretno tiče (poret toga da mu je majka Japanka, a otac bivši američki vojnik), znam da je rodjen u Japanu, al' da je odrastao u Orlandu... U svet Metala je ušao preko Metallica-e, ali je oduvek bio prevashodno Black Metal fan (orijentisan na norveške i švedske bendove). Pošeo je da svira gitaru kad je imao 11-12 godina i kaže da je bio jako loš u tome, bio netalentovan; ali je vežbao satima i duž dve godine jednom nedeljno išao na časove. Vremenom je postao mnogo bolji - i meni se danas jako svidja njegovo sviranje, a jasno se (za razliku od Corey-a, koji je mnogo 'prirodniji', opušteniji) primećuje kompleksnost, promišljenost njegovih deonica.

Bilo kako bilo, njegovi roditelji (posebno ćale) su imali puno razumevanja za njegovu želju da se bavi muzikom; iz relativno imućne je porodice (za razliku od ostalih sadašnjih članova Trivium-a) i upravo je njegov otac puno pomogao bendu - kupio je gitaru Corey-ju (Jackson King V Ghost Flames, dotad je imao stari Ibanez), bubnjeve Travis-u i bas gitaru Brent-u. Uzgred, kasnije će taj čovek postati sporedni menadžer benda.

 

Bend je, kao trojac (Matt, Travis, Brent) 2002. izdao demo 'Trivium', a 2003. i 'Ember To Inferno'. te godine je Matt odlučio da dovede još jednog gitaristu, zbog želje za 'punijim' zvukom; prvi i jedini lik koji se je javio na oglas je bio Corey (on je iz savezne države Mejn, čitava porodica mu je odatle; u Orlando je došao dobivši sportsku stipendiju škole - igrao je hokej i bio, navodno, jako dobar). Travis se je isprva protivio uopšte organizovanju audicije samo za jednog lika, ali je Matt ipak doveo Corey-a, koji ih je obojicu oduševio i odmah bio primljen u bend.

Onda je, nakon obećavajućeg 'ETI' albuma RoadRunner Records tražio da im bend dokaže da su zaista dostojni potpisivanja ugovora sa tom izdavačkom kućom i 2004. sastavljaju pesmu 'Like Light To The Flies' (u samom spotu za tu pesmu, najpre izdatu kao singl, se vidi da momci drugačije izgledaju - jedini je spot u kome se pjavljuje onaj stari basista Brent Young; i Corey je imao dobrani udeo u pisanju pesme, iako je glavni 'baja' za to bio Matt).

RR je, očigledno, bio ubedjen i potpisan je ugovor, da bi 2005. izašao 'Ascendancy' (pesma 'LLTTF' je za album ponovo snimljena, iako mi se više dopada sing verzija; i 'The Deceived' je dodata, iako je već objavljena na albumu 'ETI' - ali ovde je TA, nova, verzija meni lično bolja).

RoadRunner je insistirao da bude napisana jedna radio-friendly, komercijalna i ne toliko teška pesma (to je bila, relativno pičkasta, 'Dying In Your Arms').

 

U svakom slučaju, album je snimljen u studiju (i uz produkciju) Jason Suecof-a; to je neverovatan lik, invalid je, ali vrsni gitarista i šaljivdćija. Radio je sa mnogim bendovima (DevilDriver, npr.) i znao je Matt-a od ranije, budući da mu je ovaj pevao na albumu 'Fractured' (Jason-ovog Technical Death Metal benda Capharnaum) ...

 

Sve pesme dotad je pisao Matt (i muziku i tekstove). I 'Ascendancy' je odlično delo upravo njegove proračunatosti - Corey je samo neznatno doprineo solažama, dok je na 'The Crusade' albumu Corey već imao dve potpuno svoje pesme ('Unrepentant' i 'Tread The Floods', uz 'Vengeance' koja nije dospela na album), a basista koji je unajmljen da samo odsvira već osmišljene deonice 'Ascendancy'-ja, no ipak zadržan kao stalni član (Paolo Gregoletto) je napisao 'The Rising', deo pesme 'Anthem (We Are The Fire)' i još jednu pesmu ostavljenu 'po strani' - 'Broken One'). Inače, Matt je do dana današnjeg (a najavljeno je da će tako biti i sa novim albumom) napisao SVE tekstove Trivium-ovih pesama (govorio je da je oduvek u školi bio dobar u meternjem jeziku; engleskom, ne japanskom, koji tek uči od keve). Osim dveju Corey-jevih i takodje dveju Paolo-vih pesama (ne računajući po jednu koja nije ušla u uži izbor za album - pomenute 'Vengeance' i 'Broken One'), za sve ostale pesme (njih 9, uz zajedničko pisanje 'Anthem'-a) je opet zaslužan uglavnom Matt. Opet, 'This World Can't Tear Us Apart' je svojevrsni nastavak radio-friendly pesme sa 'Ascendancy-ja'...

 

Nego, bend je, valjda 2006-te, dobio od Rite Dimabag-ove gitare na korišćenje na neko kraće vreme. Ali je Dean bio zagrejan da ih promotuje preko benda, te su nastavili da im daju razne modele (da bi Corey dobio na poklon crveni Razorback V, a Matt beli Dime ML sa zlatnim/pozlaćenim detaljima). Budući da je 'The Crusade' izašapo krajem 2006. i da su dotad već zgotivili (i manje-više navikli na) Dean gitare, ceo taj album je napisan koristeći upravo njih. A to je za mene veeeliki minus - ovako je zvuk (i uživo i u studiju) mnogo monotoniji, sterilan; obožavam medjusobno dopunjavanje skladnih Jackson i Gibson zvukova (tj. tonova) sa 'Ascendancy'-ja (btw, tad je Matt koristio skupoceni crni custom-made Gibson Les Paul; koji još uvek poseduje, naravno).

I možda najvažnija stvar u vezi poslednjeg Trivium albuma - 'The Crusade' je napisan na brzinu, nekako bahato. Bend je bukvalno sve pesme sastavljao na turnejama, u autobusu. Iz dva razloga: RR je tražio da izdaju još nešto, a i ekstenzivno su putovali (bili na raznim i dugim turnejama; malo tezgaroški, jebiga), pa su imali viška vremene, a još i manjka materijala; setovi su im bili relativno kratki.

 

Sad, obazirući se na Matt-ovo pevanje: rekao je da ranije nije imao pojma da peva, pa je zato uopšte (pored toga što je fan Black-a/Death-a) i forsirao taj neki scream/deranje/urlanje. Ali vremenom je em naučio da malo bolje peva (pre će biti - kopira James-a, lol), em mu je glas sve više 'pucao' upravo zbog čestih svirki; bilo je slučajeva kad su svako veče svirali, pa je tad već morao da jednom odradi scream kako treba, dok je sledećeg dana sve pesme pevao bez imalo scream-a, kako bi se odmorio, 'sačuvao' za sladeći put i tako dalje. Ali je tokom 2006-te imao zajebani problem sa glasnim žicama i grlom, te je sasvim odustao od deranja i otad uživo nijednu pesmu nije izveo u maniru u kom je vokal snimljen na albumu. Vremenom ga je uživo, što se bar tih scream dužnosti tiče, zamenio Corey (koji ima moćan scream i koji će na taj način navodno doprineti i novom albumu, dok Matt prelazi na blago eksperimentisanje i razvijanje svog stila).

Inače, imam par bootleg-ova gde se Matt baš prepušta svojoj prirodnoj boji glasa => ne zvuči uopšte loše! Baš tako peva i u pesmi 'The End' sa RoadRunner United: The All-Star Sessions projekta.

A na tom projektu je bio jedan od četvorice kapitena; glavni je pisac pesama 'In The Fire' (u kojoj gostuje njegov bandmate gitarista, Corey;a peva je King Diamond), 'Dawn of A Golden Age' (gde se vidi Matt-ov Black potencijal, pesmu peva Dani Filth), pankerske 'I Don't Wanna Be (A Superhero)' i 'Blood & Flames'...

I Corey je, s druge strane, imao par projekata 'sa strane' - gostovao je na Annihilator-ovom poslednjem albumu (pesma 'Kicked'), kao i u bendu Lizzy Borden itd.

 

Početkom ove godine, i Matt i Corey su dobili svoje custom modele Dean gitara (MKH i CBV) :

 

MKHRS.jpg

 

image link za ovu drugu ne radi:

http://www.deanguitars.com/dean_winter_08/...euSigCBV_en.htm

 

Videćemo (tačnije, čućemo) kako zvuče na predstojećem albumu... samo da nisu onako obe ujednačene, monotone kao što je bio slučaj sa 'The Crusade'-om. Ah, da, zaboravio sam ovo - Matt je u par pesama sa tog albuma koristio svoj model Petrucci-jeve sedmožičane custom-made MusicMan gitare (Petrucci mu je jedan od uzora, kaže da zna njegov 'Rock Discipline' instrukcioni video napamet).

 

I konkretno, uradili su desetak demo-a za taj novi album; kažu da sve zvuči sjajno i da će to biti ubedljivo najbolje bendovo izdanje do sada. Ljudi su i sami svesni toga da je 'The Crusade' izdat hirovito, na brzinu i vraćaju se pažljivom pisanju i posvećuju detaljima. Planiraju da urade još deset demo-a (iako ukupno imaju dovoljno ideja za 30 pesama) i da prvashodno u širi obzir uzmu 20 pesama, koje će moći da 'poliraju' dok ne osete da je stvoreno najbolje što mogu... Iskreno, imam jaaako dobar osećaj oko ovoga (i Metallica je napravila 'St. Anger' baš po Lars-ovom opisu iz dokumentarca 'Some Kind of Monster', tako da se vidi da su ljudi dobili manje-više ono što su i sami želeli; i sa njima je isti slučaj, očekujem da se Metallica vrati na 'velika vrata'), posebno zato što je Matt nesumnjivi vodja benda, a lik je veoma ineteligentan (ubedjen sam u to, a imao sam bezbroj dokaza da razvijem to mišljenje); s druge strane, i ostali članovi benda se 'zahuktavaju' i sve više doprinose celini, a Matt najavljuje svoj bolji vokal i Corey-jev (meni totalno gotivan) scream... Videćemo..!

 

Eh, sad nešto što sam takodje odavno zaključio - Matt-a likovi iz benda nevidjeno poštuju i malo ga se. čini mi se, pribojavaju. Uostalom, on im piše sve tekstove (mada niko drugi nije ni hteo to da radi), većinu muzike, njegov ćale je umnogome 'pogurao' bend napred i stvarno je pametan (bar vidno pametniji od njih ostalih)... No, primećuje se da je i blago uobražen (na stranu sa proseravanjem na nastupima, svi imaju te fore i qrčenje).

 

I zašto sad ja volim Trivium? Čim sam prvi put (2005-te) video/čuo njihovu pesmu/spot 'A Gunshot To The Head of Trepidation', odmah sam se naložio! A sledeća stvar koju sam čuo je 'Requiem' sa 'ETI' albuma, a kasnije ceo 'Ascendancy'. Stil muzike mi je TOTALNO odgovarao, najpre zbog odličnih gitarista. Nego, ja sam zbog njih i sam počeo da sviram gitaru, a i da slušam mnogo 'težu' muziku - ranije nisam mogao da 'svarim' bendove tipa: Pantera, Slayer, DevilDriver, Machine Head itd. (MNOGO ih je!). Dotad sam bio pičkica čiji je vrh bio Maiden, Metallica i Megadeth... ali eto, oni me promeniše, na bolje. :rockdevil:

I tekstovi su mi skroooz dobri, a i brdo drugih stvari u vezi sa njima... ne mogu, jbga, da se 'kilavim' sa stvarima koje nemaju mnogo poente... takav sam.

 

I vremenom sam skontao da je to bend momaka koji stvarno znaju šta rade. Sve ono što znam o njima mi je samo pokazalo da su 'pravili sranja' s razlogom (bio on dobar ili loš). A zato sam ih još više zavoleo; kad proćitate nastavak ove rečenice, smejaćete mi se (siguran sam) - imam njihov jebeni logo istetoviran na ruci... ali imam još 6 drugih tetovaža, samo da se zna (tj. da skontate da nisam toliki paćenik). :evotigana:

 

P.S. Tol'ko od mene. Znaaam da sam smorio (i sam sebe, jbt) i izvinjavam se; ali htedoh da iznesem pravo stanje stvari. Sad pljujte, zajebavajte, kenjajte kol'ko 'oćete... Nije me sramota - nit' sam glup niti zanesenjak. I rado ću vam odgovoriti (iskreno i lepo, nisam sklon proseravanju, nimalo). ;)

 

P.P.S. Evo vam sad YouTube linkova sa nekih boljih Trivium nastupa, pošto se većina žali da to da zvuče loše uživo (a slobodno mogu da kažem da ste uglavnom u pravu - imam mnooogo njihovih svirki, kako audio, tako i video, i zaista preovladava loša izvedba pesama; mada se, sudeći po različitom periodu, vremenom izgleda popravljaju - sve su bolji, iako ne još dovoljno dobri. Uživo! Ako neko bude želeo da mu, kojim slučajem, pošaljem [ili otvorim torrent] materijal koji imam, rado ću to uraditi) :

 

http://www.youtube.com/watch?v=MkNDeK6uJ4s...feature=related

 

(toliko, ne bih da i ovde preterujem; primetićete da Corey sve više preuzima vokalne deonice, prevashodno scream, dok Matt peva clean i nešto a-la-James Hatfield; rekoh već da je to zbog Matt-ovih ozbiljnih [hroničnih] problema sa grlom/glasnim žicama, a to je je uopšte razlog zašto je odavno odustao o scream-a i počeo da imitira James-a; a i njega imitira zato što misli da je nevešt u pevanju prirodnom bojom glasa... :) )

Edited by MyNameIsMisery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka tebi cast, al sve ovo sam mogao i na wikipediji da procitam... :da: Meni je Trivium jako drag bend... i jako volim njihovu muziku, al nekako ih ne gotivim kao ljude... ne znam, antipaticni su mi... a i ne dopadaju mi se live...

Edited by Geozee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, znam - ni meni nisu gotivni kao ljudi, obični likovi...

Dodao sam ovo za nastupe uživo (edit-ovao sam post), najpre stavio linkove, tako da sad možeš videti boljitak.

 

Ne bi baš sve od ovoga mogao da pročitaš na Wikipedia-i, jer sam ovo 'upijao' dugo i sa raaaznih strana... a jebiga, volim taj bend i puno mi znači njihova muzika. Čini mi se da se nisam izjasnio uže po pitanju toga => OK su mi sva tri albuma, zaista. 'The Crusade' mi se u početku uopšte nije svidjao, ali sam navikao na tu promenu i sad mi je drago; zgotivio sam i taj album - poprilično.

 

Nego, ako je Matt stvarno rekao da ne bi svirao pred toliko malo ljudi (a nekako mi to i zvuči na njega, istini-za-volju, nisam ga upoznao al' ga umnogome generalno znam), onda je stvarno pička... o kojem god da se mestu radi, kojoj god zemlji, nije korektno da se tako 'prosere'...

Imam snimke sa jedne svirke iz 2005-te (Melkweg, Amsterdam, u okviru RoadRage turneje) - ako je u onom skučenom prostoru bilo više od 100 ljudi ja sečem ruku... a tih 'par' ljudi je bilo nevidjeeeno smoreno. A Matt se je 'gubio', po običaju, hehe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...