Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

a Sale Sedlar gitarista, tvorac projekta STRIP, gitarista kod Djuricka u Karaokama...

 

 

a ovih dana i otprilike svuda gde ima benda...sa gitarom...

 

nema tv-stanice...koja ima neki show(ne racunam pink...mada je i tamo svirao...)...a da on tu ne svira djitru... :)

 

bar ga je milina slusati...

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nemam pojma, meni su raniji albumi ipak ubedljiviji od ovoga, i to poprilicno. Sve je nekako blago, smeksano... Ima cool pesama, kvalitet na sve strane, samo... ajd ipak cu preslusati jos koji put, pre konacnog suda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А ти си након свих оних умекшавања старих песама очекивао нешто брже и полетније? Лаки, Лаки...

Share this post


Link to post
Share on other sites

''umeksavanje''...

 

Sta znaci ta rec?

 

A ''bela kola'' sa sajmonom, a '' da ima nas'' - najbolja progresivna, pritom najoptimistickija pesma beba svih vremena, ,,hajdemo svi''...

 

Mislim, ne razumem,. ali 'ajde, svako fura svoje, jebi ga.

 

Meni je ovaj CD vrh i nekako mi se cini da to svi kapiraju, samo je nekima malo teze da to priznaju. Ali i to je ok. Mislim, totalno ok - s' obzirom ko sve ovde pise!!!

 

 

Na ovom sajtu sam redovan, ovde se samo oglasim po potrebi - www.neverne-bebe.com

toliko..

Edited by extreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

А ти си након свих оних умекшавања старих песама очекивао нешто брже и полетније? Лаки, Лаки...

Nisi ti njih gledao live skorije, vidim ja. Da si cuo solo tacku bubnjara, i koliko covek sa metal energijom udara taj bubanj, i ti bi ocekivao nesto "zivahnije". Ovako, onaj starac koji je svirao ranije nije ni morao izlaziti iz benda.

 

@ Extreme - nemojmo sad pricati kojesta ovde. Jasno je sta znaci "smeksali". Album je uspavanka za laku noc, sa tek nesto brzih momenata. Bela Kola su cool (iako podsecaju nekako na Join Me od HIM :mrgreen:), ima jos dobrih pesama, ali generalno, nema te energije koju je treci imao, da ne pominjem sad zvuk sa prvog i 1000 Godina u originalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovaj CD vrh i nekako mi se cini da to svi kapiraju, samo je nekima malo teze da to priznaju.

:D

Ovo je optimizam.

 

Na ovom sajtu sam redovan, ovde se samo oglasim po potrebi - www.neverne-bebe.com

Daj mi reci, koji si tamo, da te potražim.

:D

 

Bela Kola su cool (iako podsecaju nekako na Join Me od HIM :mrgreen:)

Ja sam bio zbunjen onim uvodom, nisam se mogao sjetiti, ali, kad je bubanj uletio, skontao sam po klaviru da je taj dio aranžmana maznut.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, mogu sa svim da se slozim sem tim ''maznajvanjem'', ali ajde, da ne ulazimo u bespredmetnu raspravu...

 

Samo pitam, Bebe nisu metal bend to je valjda svakom jasno, zasto po nekima od vas usporavanje znaci da je nesto mozda losije??? E to mi je enigma!

Ovaj CD nosi toliko dobre muzike, harmonije ( ''Ikona'' - obratite paznju ), emocija ( ,,Sve nase godine'' ) a bogme i energije ( ''Oktobarfest'' - live ) i sl. momenata da se meni cini kako su bas odskocili od neke svoje ustaljenje price, hajde da kazem muzike ovde uopsteno!!!

Kakva je, takva je, njihova je, mislim da je i dalje progresivna, muzika Beba...

 

Lose bi bilo za ovu scenu da takav bend ne postoji. I zaista mislim da oni ne bi trebalo da se svakom svide!!! Uostalom, kao ni heavy metalci ili reperi, na pr.

To je takva muzika i ona ima svoje poklonike. Tj. nema ih.

 

Mislim da sam sada malo jasniji, glupo je - iskreno - svadjati se zbog toga sto je neko ovakav ili onakav. Svako ko svira nesto sto iole lici na r'n'roll imace moju podrsku.

Provalite samo koliko ''CUPAVACA'' svira po kafanama, splavovima ili show bendovima.

E to je strasno i tuzno.

 

A da li volimo Jagode, Bebe, Alogiu, onog Djuleta, Bajagu, Jarbole - po meni, nebitno.

A svi su bitni jer rade i postoje, stvaraju muziku. Kakvu takvu, ali muziku.

 

E to htedoh reci, pa budite mi zdravo i veselo.

 

P.S. Ja sam motorista.

P.S. Bebe nam sviraju 2. u Ivanjici na Moto bajku, a u pregovorima sa njima smo za jos 3 skupa!!!

Cisto, istine radi a zna se kakvi su i sta vole bajkeri.

Edited by extreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw., danas su Ti Bebe bile u Banjaluci na pres konferenciji, u nekom ''Hard rock radio kafe-u'', pogledaj njihov sajt. A 8. juna sviraju na nekoj tvrdjavi gde ce biti jos masa koncerata letos.

Pa pogledaj to i napisi nam realan izvestaj, po mogucstvu.

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pitam, Bebe nisu metal bend to je valjda svakom jasno, zasto po nekima od vas usporavanje znaci da je nesto mozda losije??? E to mi je enigma!

Ne, ne citas i ne razumes sta govorim. Nije bitno ubrzavanje, niko ne govori da metal treba da sviraju. Ali vec su sve rekli sa laksim momentima, i cetvrtim albumom. Bolje od toga tesko da ce moci. A Bebe su uvek bile kombinacija baladnih i nesto cvrscih rock pesama. Ovde rocka vise ni nema, a nemojmo se razbacivati pojmom progressive, jer Boga mi, ni njega bas nesto nema.

 

I opet, ovo je samo stvar misljenja, i gledanja na stvari. Licnog. Ja ih gotivio uvek, i koncert njihov na BL tvrdjavi Kastel prosle godine je najbolji koncert koji je ta tvrdjava videla (ako ne svih vremena, onda 2006.), i uvek bih isao da ih gledam, medjutim... album za laku noc i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Prvu konferenciju za stampu novog albuma "Moderna bajka za decu i odrasle ...iza oblaka" beogradska grupa "Neverne bebe" održala je u utorak u Banjaluci jer kažu da im taj grad i publika mnogo znače. "Album je izašao pre dvadesetak dana i na naše veliko zadovoljstvo prvi tiraž je već rasprodat. Prva promocija je u gradu na Vrbasu jer smo ovde uvek lepo dočekani i od publike dobijemo ogromnu količinu pozitivne energije", rekao je na konferenciji za novinare u banjalučkom "Hard rok radio kafeu" Milan Djurdjević. Konferencija je bila u Rok kafeu, prisustvovalo je mnogo ljudi i medija, i bila je veoma uspesna. I koncert 8. juna u Banjaluci je pravi pocetak predstavljanja albuma "Iza oblaka" i pocetak turneje u kojoj se planira oko 50 koncerata."

 

:meshuggah:

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekih par misljenja o novom albumu Beba, znam ljude, nece se ljutiti:

Naravno, sa njihovog sajta, jasnoce radi!

 

 

 

Opišite novi album Nevernih Beba u 3 reci:

Poezija, carolija, bajka!

 

Ne preterujem. Slušala sam ga juce celo vece i celu noc. Kako sam vec jednom rekla, to je bajka zavijena u saten i pahulje. Predivno. Necu reci savršenstvo.

 

Probacu da poredam utisak po pesmama.

 

"Da ima nas" - Vecina je tu pesmu cula, videla spot, znaju ljudi da su za tu pesmu dobili nagradu za singl godine. Zato o njoj necu mnogo.

 

"Ko zna" - odlicni vokali, tekst fenomenalan! ...Ugasi svetlo i bice bolje, za nekog drugog, kad te probude...

 

"Boje duge" - zaista zimska bajka, Akijeva boja glasa sa Janinom se neverovatno dobro slaže, mogli bi cešce saradivati.

 

"Ikona" - kažu nova "Tužna pesma". Ja se ne slažem. Pesma je odlicna, ali nije Tužna pesma, potpuno je drugacija, može da puca na No.1 ...Ja živim tu, tako blizu sna, a tako daleko...

 

"Bela kola" - moj favorit. Pesma je toliko puna simbolike, toliko je MILAN i njegova filozofija života, toliko energije u Janinom glasu davno nisam cula... ...Ljubim ti obraze, praštam ti pobede...

 

"Moja dunjo mirisna" - pesma sa najlepšim stihovima, ne mogu ni da izdvojim... Život kao bajka, a bajke nema, dunjo moja, dodir kao reci, a reci nose ukus bola... zar ne vidiš da umire život tvojih snova...Uvek je slade baš sve ono cega nema, to je slepa ulica... Cista poezija, i cista desetka od mene!

 

"Luda" - Jelena ovde odvaljuje! Leži joj ova pesma, cula sam je i live, Jana je izvrsno prati, a o Simonovom solo-u da ne govorim, kao da je pored njih svirao, a ne tamo negde....

 

"Hajdemo svi" - odlicna pesma za djusku na svirci, za trenutak "odmora" od silnih emocija na koncertu, nije mi za album. Toliko odudara da mi sve u uvo bode. Necu da grešim dušu, svaki put na svirci skacem na tu pesmu, pevam na sav glas, ali nekako mi je najslabija pesma na albumu, nekako mi je prazna, kontam da je Milan tad imao zatišje pred buru. Neki kažu da je kao Kiša ili Divlje svinje. NE! NIKADA I NECE MOCI DA SE PRIBLIŽI pomenutim pesmama.

 

"Oktobarfest" - Jeste prva verzija odlicna, za ne dirati, ali kad Jana ovo otpeva sve zamerke na rimejk padaju u vodu. Rastura ga je slaba rec.

 

+"Sve naše godine" - Jelena je predivno peva iako sam mislila da ce Milan, ipak je to njegova prica. A gudacki instrumenti i "Oce naš" na grckom su pravi pogodak! To cini da pesma zvuci još spiritualnija. Sigurna sam da je Nela, tamo gde je, ponosna na Milana što je napisao takvo delo, a i veoma pocastvovana jer je posveceno baš njoj.

Samo me zanima zašto baš na grckom... moracu da ga pitam.

 

"Pogledaj u sunce" - Jazz-blues-erska verzija pesme Da ima nas, vrlo zanimljiva, odaje Janine i Jecine glasovne mogucnosti i kvalitete, kad je slušam zamišljam da sam na plaži, srkcem neki lagan koktelcic, a sunce polako zalazi i uranja u more.

 

"Iza oblaka" - moj drugi favorit. Kad sam je prvi put cula u Tremi, umalo nisam pocela da placem. Pesma je toliko nabijena emocijama da samo što ne pukne po šavovima. ...Postojiš ti, postojim ja, al' ništa više tu ne postoji, suze i smeh, po neki dan, kad ga vidim iza oblaka...

 

Sve ukupno, utisak je odlican, od omota do svakog stiha. Milanov glas zvuci fenomenalno, jako mu leže pesme koje peva, tacno je pogodio raspodelu vokala, vidi se da je pravi profesionalac. Jedva cekam da cujem live ovih par pesama koje do sada nisam, uverena sam da ce ostaviti trag u meni, kao i prethodna 4 albuma. Slike u book-u su lepe, samo mi je žao što su iz spotova, ali ne smeta, iovako sam cd kupila da ga slušam a ne da gledam slike

 

Nadam se da sledeci album nece izaci narednih... pa ajde da ne preteram, 5 godina, taman da ovaj u meni sazri, da ga upijem do poslednjeg tona, do poslednjeg slova kao i sve prethodne. Tada cu dati realnu ocenu caroliji ...IZA OBLAKA.

_________________

 

 

 

 

 

 

 

kao sto sam i obecala, sada kada su se malo slegli utisci,potrudicu se da realnije prokomentarisem novi cd.

 

prvo, fascinirana sam. izdvojiti neku pesmu bilo bi kao traziti dlaku u jajetu ali i to cu da uradim!

 

za pocetak ''ikona''...

e to je bajka, jecin glas uz onakav tekst i emociju koju sama muzika izaziva ja jos nisam cula.

 

''bela kola'' su mi omiljena pesma sa albuma ali i najnejasnija po pitanju teksta!!! verovatno ste svi vi u pravu koji ste napisali da tu svako mora da se nadje. meni to malo teze ide, iskreno priznajem.

 

''boje duge'' i ''da ima nas'' su sve rekle samim tim sto su pesme izabrane za nosece spotove i najavu cd-a.

 

''fest'' i ''sve nase godine''... sta reci?

 

''hajdemo svi''... onako, nisam odusevljena ali shvatam namenu. ''luda'' - jedna od pesama koja ce imati sudbinu ,,jednom kad me ne bude'' ili ''godine srama'' sa prethodnih albuma! znaci, moje misljenje, ljudi ce je shvatiti tek jednoga dana. prekrasna kompozicija.

 

''pogledaj u nebo''...hm, ok.

 

a sada sustina - ''iza oblaka'' - to je milan. nema se tu sta komentarisati, i laiku je jasno.

 

''ko zna'' - cudo. iskreno, za mene je to cudo od pesme.

 

i ostala je ''dunjo moja mirisna''...

sve sto sam napisala dosada zaboravite, ali molim vas da zaboravite. to sam bila jedna ja a ovo je prava andjelka!!!!! ovo je najbolja pesma nevernih beba koju sam ikada cula!

zasto?

pa zato sto ja tako mislim i sto me toliko gadja da ne smem vise da je slusam...

 

bajkovit album...

da, bas bajkovit.

 

izvin'te na opsirnosti, necu vise, obecavam.

 

 

 

 

Tema je novi CD, a on je meni iz dana u dan ( posle bezbroj preslusavanja, jednostavno - ne da mi se da ga zamenim sa nekim drugim )sve bolji i bolji.

Ali hocu jos nesto.

 

Verujte mi ljudi - da je album, tj. CD N.Bebe III - ''Juzno od srece'' izasao u ovim povoljnim okolnostima po Bebe ( !!!!! ), bio bi proglasen za najbolji album svih vremena ovde!

Ali, tu imamo i dodatak - nisu bila povoljna vremena i nije proglasen. Taj album iskljucivo i jedino nosi, pre svega, Milanov ali i Randjin pecat. Neka se ne naljute ostali, ali to je cinjenica. Na njemu je mogao da peva bilo ko, da pored njih dvojice svira bilo ko! To je cinjenica.

 

Zasto je ovaj album ''bolji'' i zasto ce napraviti cudo???

Samo iz tog razloga jer su ovde bitni i svi koji pevaju kao i oni sto sviraju. Sta sam hteo reci?

J. i J. su pokazale na ovom albumu zasto je toliko mnogo ulozeno u njih. Odusevljen sam.

Ritam sekcija - bez greske.

O dvojici vec pomenutih zaljubljenika u muziku - samo kapa dole. I veliko postovanje.

 

Ova dva albuma lomice koplja i jako bi me zanimalo sta bi sam Milan imao da kaze na tu temu!

 

O poredjenju postava, pevaca i sl. glupo je komentarisati ovde. Zaista glupo. Ako neko zeli - pa otvorite i tu temu pa da se raspucamo.

 

 

 

Itd.

To su fanovi, jasno je.

 

Sutra cu vas iznenaditi sa ...

Htedoh reci, malo drugacijim misljenjima.

 

A, u sustini, sve je to r'n'rooll.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...