Jump to content

Rome: Total War


Man at arms

Recommended Posts

Ljudi sta ste zaspali izasla je jedna buduca rts hit igra Rome.Koliko sam cuo ide na 3 cd-a grafika je bukvalno "zapaljiva" komp veoma pametan, taktika na prvom mestu, ja je jos nisam igrao ali zelim da cujem vase komentare o igri ako ste je igrali.

 

 

poz

 

Wake up! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tek sam sad ugledao temu...pa sta da kazem sem to da nisam prestao da je igram od kad je izasla...probao sam da je igram na hard par puta ali mi je smor posto se mnogo sporo napreduje a i pre par dana sam uporedo poceo da igram i Myst IV icon_smile.gif ...definitivno jedna od najbolje uradjenih strategija ikada icon_da.gif ...koliko sam nacuo sledeci Total War ce obuhvatati WWII !!!...jos ako bude mogao da se bira Hitler onda ce mi to sigurno biti jedna od najomiljenijih strategija mrred.gif

 

P.S. Kume kako se otkljucavaju sve fakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Igra je apsolutno fantastična, sve od upravljačkog dijela, pa do izuzetne grafike, koja na žalost na mom kompjuteru ne može pokazati svu svoju ljepotu. Što je najbolje, apsolutno je primjenjena vojna taktika, i treba razmišljati, ukoliko ne želite da vam se sa leđa u jedinicu spartanskih falangi koje se mlate sa kopljanicima ili berzerkerima zaleti podivljala gotska konjica, ili ne daj bože oklopni slonovi...

Opsada gradova je posebna priča i kada se igra na težem nivou od "medium" treba poprilično napregnuti moždane vijuge da se ne izgubi puno vojske ili čitava bitka, a nije loše i nabaviti Sun Tzu-ovo Umijeće Ratovanja icon_smile.gif.

Prešao sam na srednjoj težini sa Julijima i sa Grcima, a sada igram i sa Makedoncima.

 

Neke frakcije se otključaju kada uspješno završiš kampanju, ali dobar dio ostane zaključan, ali i za to ima rješenje. Otiđi na http://www.twcenter.net/downloads/db/ i idi na downloads, i tamo iskopaj mod koji omogućava da se otključaju sve frakcije. Samo pazi da skineš najnoviju verziju, pošto ima i starijih, ali sve je sortirano po datumu, tako da ćeš se lako snaći.

 

Apsolutno najbolja igra ovog i sličnog tipa koju sam igrao, i savim je dostojan nasljednik igre kakva je Medieval Total War-a.

 

P.S. Našao sam na netu neki mod koji se zove Hellenic Total War i napravljen je za MTW. Naravno, u pitanju je stara Grčka, ali fajl ima preko 150MB, što se objašnjava time što je to skoro sasvim druga igra, koja praktično samo koristi MTW engine.

 

P.P.S. Još mi samo treba da nađem još jednog RTW zaluđenika pa da se zaputim put igraone sa sve ćebetom pod rukom, na par multiplayer okršaja icon_smile.gif.

Edited by Heimdall

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
igra je pruzila nekoliko odlichnih unapredjenja u odnosu na medival icon_mrgreen.gif

izvanredan napredak... pomak ka mom idealu istorijske strategije... ali mi se doba ne svidja

Nije lose doba, mada kada smo kod tog doba, ne bi bilo lose da se uradi igra i za staru Grcku. To je zanimljivo. Povesti velikog Srbina Aleksandra icon_mrgreen.gif, i ovaj put stici do Indije icon_smile.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
popravili su opsade... preih nisam ni igrao jer su bile jadne

Opsade su sada fantastične. Što kažeš, ranije su bile dosta bijedne, bez previše taktiziranja, sa idejom - što prije provališ zidine i osvojiš grad prije će proći ovaj smor. Ali u MTW su bitke bile dosta drugačije urađene. I tada je taktika bila glavna, ali su jedinice bile dosta manje pokretljive, i nekako spore. Da ne govorim o tome koliko se razlikuje upotreba konjice sada u RTW, a koliko u MTW. Sada je ipak dosta korisnija i mnogo doprinosi tome da se pokaže da konjica nije samo "ljudi koji jašu konje" (iliti možemo duže da trčimo/jašemo i malo smo brži) već ono što je tada i bila - ondašnji tenk icon_smile.gif.

 

S obzirom da sam mnogo veliki zaluđenik za Total War serijal pratim i nove modove koji izlaze i baš sam oduševljen. Imam par fantastičnih modova koji mjenjaju skoro sve, od AI-a do izgleda jedinica, i što je najbitnije igra je dosta realnija, tj. približnija tome periodu. Trebalo bi da uskoro izađe i Chivalry Mod koji će od RTW-a načiniti MTW, sa sve novim jedinicama i građevinama. Gledao sam neke screenshotove i izgledaju fantastično. Ali će to sigurno biti download od preko 100 MB-a.

 

Sve u svemu RTW je i dalje najbolja igra koju sam igrao, naročito kada mu se dodaju neki fantastični modovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...