Jump to content

Mercenary


Kent

Recommended Posts

Vise melodicnije muzike, manje growl-a, jos bolje pjevanje Mikkel-a, tekstovi savrseni, produkcija odlicna. Ispade po tebi kao da su kopirali same sebe, sto je dalako od toga. Mozda ti trazis da bend svakim svojim albumom donese i novi zvuk, ali ne i ja. Ipak mislim da se tebi "The Hours that Remain" svidja i to jedino bitno :bigblue: Komparacije sa proslim albumima su nepotrebne.

 

Evo ti malo Mercenary-a u video formatu, pa uzivaj :pivopije:

 

Mercenary

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispade po tebi kao da su kopirali same sebe, sto je dalako od toga. Mozda ti trazis da bend svakim svojim albumom donese i novi zvuk, ali ne i ja.

Pa da, ali gde je svrha ako album ne bude bolji od prethodnog? Ili je tebi u stvari bolji od 11 Dreams?

 

Daleko od toga da mi se album ne svidja, ali da je bas za prvo mesto, tu ne mogu da se slozim.

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha.

 

Jeb'ga, jednostavno, poredjenja sa najboljim njihovim albumom nikako ne mogu izostati... I ne samo kad su oni u pitanju, bilo koji bend kad je u pitanju. Ovo sto se cuje na zadnjem albumu u najmanju ruku je predvidivo... a ne volim kad su stvari predvidive :cool:

 

Scar Symmetry me je npr. vise odusevio nastavkom rada, ovaj zadnji razbija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scar Symmetry je sjajan, takodje. Vidim da ti se opasno svidja i novi Into Eternity, a po meni je on za nijansu slabiji od svih predjasnjih. Ali, evo sad pocesmo da analiziramo i trazimo "dlaku u jajetu" :)

 

Mikkel-u je jedan od heroja Warrel Dane - dovoljno da dobije jos jedan veliki plus :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

tuspasih se ja na onoj duploj temi al haj evo i ovdje.

the hours that remain nije dobio dovoljno preslusavanja, jer jednostavno nisam mogla da se "skinem" sa 11 dreams. 3 mjeseca non stop slusanja, svaki dan. sad sam malo predahnula ;) 11 dreams predobar, od onog mmmm intra, pa nadalje. ima svakakvih momenata, super uglavnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

mercenary je mnogo dobar bend, steta je sto im se ne daje malo veci znacaj.

gledao sam ih kao predgrupu brainstorma 2005, sta da kazem gitaristi su tehnicki bez greske, a pevac dosta dobar i impulsivan i

malo me podseca na tim ripper owensa :)

 

omiljena pesma mi je seize the night.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dopisujem se s Martin-om, i baš ga pitam za planove i gotovanje u BG-u, evo što kaže:

"Hi Mina

I'm great, how about you?

We really wanna go to all the places we haven't been yet but as of yet, I'm sad to say, we have nothing planned.

Hopefully we'll get there some time next year :)

Cheers!

 

Martin Buus "

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Singer Mikkel Sandager, from Danish metallers MERCENARY, has issued the following update:

 

"Well, first of all, the new album is really progressing rapidly. We are in writing mode and it feels really good to be creative again. I guess I didn't realize how much I had piled up inside because I find myself writing and writing. Can't comment on any titles or songs yet but I am really exited about everything I have heard so far. It is going to be very nice to have René (Pedersen; bass/vocals) in the process as well as he is able to give us the harsh vocals that I couldn't do on The Hours That Remain. On another note, I am starting to look very much forward to playing the next show. I guess I have become quite addicted to doing shows and I feel pretty strange to not play any for two or three months. We will start recording the new album in late October and hope for a spring 2008 release but no date has been set yet."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...