Jump to content

Blodsrit


Frankenchrist

Recommended Posts

Oformljen 1998 godine, od strane, sada jedinog originalnog clana, Nazgûla, bend je prvo nosio ime Skuggrike, i pod njim je snimio jedan demo (koji nikada nije bio objavljen icon_smile.gif). 1999 godine, dolazi do promena u sastavu benda, i ime menjaju u Blodsrit. Do danas su izbacili sledeca izdanja:

 

user posted image

STORM OF IMMOLATION - 2000

 

 

user posted image

SUPREME MISANTHROPY - 2001

 

 

user posted image

SECRETS UNVEILED - 2002

 

 

user posted image

OCULARIS INFERNUM - 2003

 

 

user posted image

HELVETESHYMNER - 2004

 

+ neke demoe i splitove, koji su odavno rasprodati, mada ne verujem ni da bi ta izdanja ikoga zanimala. icon_biggrin.gif

 

Od gore navedenih albuma, samo sam "na blic" preslusao Supreme Misathropy. Bio sam malo iznenadjen kad sam preslusao album, iskreno ocekivao sam neku koljacinu, ali bas naprotiv. Produkcija je odlicna, vokali su lepo odradjeni, rifovi su dobri, melanholicni, jedino sto bubanj ima malo vestacki zvuk, pogotovu kontra cinela koja ume da bude poprilicno iritirajuca. Album je u mid-tempo fazonu, sa pomalo kucanja, pomalo jednolican i monoton, tako da verujem da ce me posle par slusanja smoriti, no dobro, to je mozda tek trenutno misljenje jer ga nisam sasvim proucio, hehe. Od 8 pesama, koliko album sadrzi, 4 su otpevane na svedskom, i izdvojio bi zadnju, Likbal, koja se ovako najvise izdvaja od svih, otpevana clean vokalima, i daje totalno drugaciji osecaj od ostatka albuma. Sve u svemu, vredi poslusati.

 

Za vise informacija o bendu, posetite http://www.blodsrit.se . Na sajtu imate par pesama za download, jedan spot, pa koga zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan njihov spot. Flames se zove cini mi se. I oko 10-ak pesama sto sam skinuo sa neta. Nisu loshi. Lepu atmosferu stvaraju. Vrlo slushljivo.

Shto se tice spota, nije losh ali me previse podseca na CoF zbog jedne goticarke koja nosa tamo-vamo neku knjigu sa obrnutom krstacom i na kraju se isece nozekanjom icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Bas kao sto ih je Franja opisao,preslusao sam Helvetsymner 2 puta i nemam vise nameru da uradim isto (bar u skorije vreme).Da ne gresim dusu,nije album toliko losh,vuce malo na CForest,Taake,Darkthrone...ima dobrih melodija,i fina je obrada Solitude od Candlemass.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Imam samo album koji je grave spomenuo i izgleda da se meni bend najvise svideo za sada icon_smile.gif

 

Osim pomenutog Nazgula, ostatak benda chine chlanova Paganizera, inache prosechni shvedski death bend.

 

Melodichno, dobri riffovi, otprilike album ima feeling kao Dark Fortress, tako da sam ga zgotivio vec na prvo slushanje i skoro sigurno ce mi ostati na kompu.

 

A obrada Cmassa je bash dobro ispala, posebno refren sa kuckanjem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Preslusah i "Ocularis Infernum" i podosta mi se svidja, chak je i melodicniji pa i blazi(pre svega zbog zvuka) od "Helvet..". Drugi deo albuma je odlichno, otrpilike od "Rape Vestial Purity" koja je najjaca na albumu.

 

Sve u svemy..fin je ovo blackic..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Vidim na netu da se pojavio novi album, Hinterland se zove. Cover odradio ponovo Lorenzo Moriani - jos jedno malo remek delo.

 

A po nekim recenzijama koje sam procitao bi se reklo da ima malo vise folk elemenata nego ranije (iako ih ranije nije bilo uopste), which is lame... Ako neko ima nek uploaduje negde da skinemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...