Jump to content

Annihilator


azal

Najbolji Annihilator pevač  

206 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jedva sam cekao da cujem ovo..jutro mi se downloadovalo, krenuh kuci da slusam, nastavio u skoli...pa kuci..i evo mog mishljenja...

 

Ovaj albuma ima bukvalno svega, ali ponajmanje ima Annihilatora. Ovo je stvarno trebao da bude neki Jeff Waters projekat. Pojedinci, kao Loomis il Amott lepu promenu ubacise medju Jeffove kanda predvidljive solaze, a IMHO to se najbolje chuje vec na Clown Parade, gde je, (pretpostavljam) prva solaza Loomisova. Pa eto kad vec krenuh od nje..moj omiljeni "pesma po pesma" review. Dobra pesma, sve u svemu. Zanimljivi riffovi, lepo "voze" pesmu..u principu jedino sto mi smeta kod nje je refren, i to vokal. Kockica mu kako je ovo gej!!! Padden mi je zvucao stvarno odlicno na Skicu, ali na ovom albumu zvuci jos gore nego na ALL FOR YOU!!!! Znaci pod nekim gej cudnim procesorima peva, cineci njegov los "metal" vokal jos gorim! Refren bi mozda i prosao ovakav kakav je sa nekim drugim vokalom. A da...pesma ima verovatno jedan od najgorih momenata albuma...glupi sing-a-long a la power metal!(nem ja nista protiv power, al bre ovo...ma cucete vec).

 

Annihilator? Jea rajt.

 

"Cuople Suicide" je prva pesma koja mi je pokrenula pitanje u glavi da li je ovo Annihilator album. Cudan drum'n'bass intro, a onda kad krene ovaj gostujuci gej...pa onda kao riff..kasnije se ubacuje na repetitivnim delovima i Angela plasticni vokal(arch enemy) cineci pesmu jos grdjom, verovatno jedan od najgorih hibrida ikada. Jebeni uzas od pesme!!! "Army Of One" je prva pesma koja nudi kakav-takav odgovor na ono moje pitanje..a i na pitanje u vezi glupog naziva albuma. Jer ovaj album je, osim sto je minimalno Annihilator, veoma minimalno thrasherski. Ovo je jedna od onih tribute to the old school metal pesama, gde spominje Anthrax, Black Sabbath, Megadeth, Prieste...itd, itd...sas sve "We stand united for what we believe in...we're the army of one" refrenom, as cheesy as it can get..a riffovi...as forgetable as it can get. I sta koj kurac...uhhhh

"Downright Dominate", uvodni riff - "Scar Spangled Banner". Samo..bruka loshe odsviran :) :) With no ballz at all. U stvari..blasfemija je porediti BBS sa ovim chudom. Svejedno, zamislite jedan veoma sakati kvazi-exodus riff. Ni prelaz ne donosi nista bolje...samo Paddena kako pokusava da zvuci besno..na los nacin, a to pokazuje i na jebeno jadnom refrenu. Ovde Alexi gostuje..verovatno ova zadnja solaza, izdrkavajuce zvuci. "Smothered" - jos, ali jos jebenih GEJ VOKALA!!!! STa bre Jeff pokusava da uradi sa ovim likom? Mejnstrim neki kurac, sta? Sa ovakvim albumom i zasluzujes da budes predgrupa Triviumu!!! Jos jedna pesma koju sam obrnuo 3put, a ko da je nisam ni slusao. I sto bre skoro svaki break na sredini pesme na ovom albumu mora da ima jebeni nu riff? I KAKVE SU BRE OVO KLAVIJATURE?!!?!??!?!?

"Operation Annihilation", prvi put kad obrtah album jutro jedva sam cekao da dodje pesma. Te zbog imena, te sto procitah da na njoj Jeff peva, a sa Skica mi je bas najjaca pesma ona "Too Far Gone" gde on peva hehe, a sada sam jos, zbog imena, ocekivao cepanku jednu dobru. Dobro...bas suprotno od toga, mid-tempo pesma, ali dobra!!! Prva dobra posle Clown Parade!!! Ima finih riffcica, posebno na sredini, i ovo stvarno moze da prodje kao polu-thrash i sto je jos najvaznije, kao Annihilator pesma! Prelep solo na 2:44! Ovde gostuje Amott, no ne znam ciji solo je njegov. "Haunted" krece i vise nego dobro! Thrasherana na pocetku, mocan prelaz, u jedan od boljih riffova na albumu! Cak i Padden ovde zvuci priblizno okej, ali na refrenu opet zvuci prokleto bedno "besno". I sredina pesme, gde opet gejishe. Ta sredina je mogla ladno da se izbaci. I da se oduzme mozda 2-3 soloa od ovih 15, pa da ispadne jedna socna pesma sa dobrim riffovima! A ovako imamo par stvarno dobrih (thrashy) riffova u bespotrebno dugoj pesmi. "Dr Psycho" beats this one to death! "Kicked"..hah..opet uvrnuti intro...hm..onaj teski prelaz sam vec negde cuo, ne znam gde. Ali..ako prezivite intro, ceka vas jedna stvarno dobra pesma. Najbolji refren na albumu. Konacno da i Padden ubode jedan. Ima jedno 3-4 refrena ovde koji stvarno skoro isto zvuce s tim sto Padden promeni reci, hah, barem takav utisak ostavlja..ali ovaj je kul.

"Detonation" - ne mogu da verujem..prvo Manowar uzima od Cepelina..a ova pesma krece ne samo sa Children Of The Grave riffom vec i totalno istom vokalnom melodijom. Koju prati gej predrefren i losi besni refren. "Chasing The High"...same story...razvucena pesma...ne mog vise da kucam... Hm..raskucao sam se jer pokusavam da skapiram sta se desilo. Annihilator mi je jedan od omiljenih bendova. A ovo stvarno nisam ocekivao. Dakle dobre pesme:

"Clown Parade", "Operation Annihilation", "Kicked".

 

Album dobija 5/10 od mene...dosta je. Sa ovakvim albumom i zasuluzuju da budu predgrupaTriviumu. Jer, ako je Trivium thrash, onda je i ovo.

 

Hvala Onslaughtu sto postoji!!!!

Edited by Angelistor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solaze vade prosek ovog albuma, i to ove na kojima su gostovali ova dvojca... Amott i ovaj mali iz Bodoma, Laiho.

Vokali su uzasni, i na ovoj drugoj nisam mogao da verujem da onaj "growl" radi Angela, razocharala me...

 

Pf....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajoj,kada vidim ovakve komentare,nemam bas neku zelju da preslusam album.Ali neka,prvo da cujem pa cu onda da komentarisem.

Најцрње одс свега испада што је Каи (Ангелистор) увек реалан. Његових описа можеш поприлично да се држиш када очекујеш нешто од издања које треба да чујеш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrezasti_Men@ Ta devojka je pocela da zvuci gore od albuma do albuma..plasim se da uopste cujem sledeci AEnemy album...

 

RNA@ Kapiram ja da pustam dosta "spoilera", ali kada na mene nesto ostavi utisak..jebg..ne mog da drzim u sebi...a ovaj album je ostavio utisak slican onome kakav su ostavili Ameri na Nagasakiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada sam se malo sastavio pa mogu da dam izjavu...ovaj album je totalno ispod onoga sta sam svojevremeno ocekivao...mnogo dobrih muzicara,mnogo dobar jeff waters,mnogo kinte ulozeno,energije i svega u jednu papazjaniju ideja...album je polu razradjen...da je barem razradjen od dobrih ideja. Ima par cool pesama Operation Annihilation,Detonation,Clown parade...osrednje pesme Downright dominate i Smothered....ovo ostalo je u fazonu natrag za crtacu tablu....nerazradjena papazjanija ideja.Ocekivah mnogo vise.Album je slabiji prosek.Ali sta sam tek ocekivao od novog za mene je trenutno najvece razocarenje u poslednje vreme...odo ja sutra na mejdene da zaboravim malo...ali i ako me to zajebe ne znam onda.Interesantan zvuk jeffove gitare vidi se da se bas radilo na celom albumu ali nazalost ne dovoljno.Soloi su najbolja tacka albuma.Preslusajte pa prosudite sami

Edited by MegaDex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta devojka je pocela da zvuci gore od albuma do albuma..plasim se da uopste cujem sledeci AEnemy album...

 

Meni su njeni vokali na novom Arch albumu genijalni, al shta ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i moje kritike po pesmama:

 

1. Clown Parade:

Riff je odlichan, solo je fin, ali zato vokal nema neku snagu i vishe zvuchi na neki meki klinacki vokal, da bi posle vokal otvrdnuo i da bi riff oko 2 i po minuta dobio oni tipicnu boju annihilatora iz ranijih godina, ali i to ne mnogo dugo

 

2. Couple suicide:

vrlo mekan uvod... i za pocetak vishe lichi da neku baladicu, da bi preshlo u neku vrstu recitovanja, oni jachi akordi me ponekad podsecaju na dickinsonov shoot all the clowns, vokal opet chudan, da bi posle i vristao i urlao... mjuza generalno nekako previshe meka. Dobro sad jeff je umeo da ima i meksu pesmu, ali ne svidja mi se bash mnogo, ali i ovde se oseca neka nota tipicnog annihilatora iz ranijih godina posle treceg minuta, i da je to naglasio bilo bi mnogo bolje.

 

3. Army of one:

Tipican Annihilator rif za uvod :rockdevil: ... a ovo army of one.. ko da se jeff ujedeinio sam sa sobo i oformio annihilator^^... shalu na stranu.. Anthrax and Motorhead, Exodus, SLAYER bang your head Priest, metallica, MEGADETH, IRON MAIDEN, BLACK SABBATH... Opano: vidi se ko su mu bili uzori.

 

4. DD:

fin solo, vokal opaet nije ni za sta, al jebaga... nije losha stvar

 

5. Smotherered:

Uvodni rif je opasan, vokal je mekan i nesto je modifikovan, ne svidja mi se. Ne znam sta se kurchio sa klavijaturama, a ni sa onim recitovanjem. Bubnjar pred jedno minut pred kraj jebe kevu... krajnji riff je dobar

 

6. Operation annihilation

za pocetak annihilator je pored pravog znachenja jeste i matematicki operator^^

uvod mi se ne svidja, ali se posle popravlja

tipican annihilator u stilu set the world on fire

 

7. Haunted:

KING OF THE KILL... uvod jebe kevu^^ samo da ne pochne ovaj vokal da smara...

promena ritma :)

o ne vokal...

bebe plachu? zvona? dodatni efekti.. njesra

ali posle ide opasan rif... jebeno dobar rif, da bi pederski vokal sve pokvario...

 

8. Kicked: tipican Annihilator, samo toliko... jebe kevu

 

9. Detonation:

ok fin rif... set this place on fire, time to lose control, malo se vishe dernja ali sta da mu radim...

 

10. chasin

speed jbt :) fino... tvrdo.

onaj polagani deo je trebao da bude kraci

 

da saberemo i oduzmemo: album sa jakim stranama(tipicni annihilator rifovi)

 

ali i sa kiksovima kao sto je vokal, ovaj dzef je majmun, toliko pevacha je promenio nije mogo da nadje nekog pametnog...

 

Annihilator are pleased to announce that they will be touring as "Very Special Guest" of Trivium on their "The Crusade 2007 Tour". Tickets for all shows go on sale December 20, 2006 - ticketing info to follow shortly.

 

ej pazi Annihilator predgrupa Triviumu... jebenom Triviumu

bre ja da sam na dzefovom mestu ja ne bih ni isao na turneju, ako treba da sviram nekim klincima kao predgrupa... ajde i da je neka kvalitetna grupa, al ovako...

 

no sta da se radi, taj trivium je bio predgrupa maidenima, pa sta da se radi... ako budem otiso na koncert ici cu na annihilator, a ne na trivium i izacicu kad trivium bude trebao da svira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali i sa kiksovima kao sto je vokal, ovaj dzef je majmun, toliko pevacha je promenio nije mogo da nadje nekog pametnog...

Види шта каже гласање на овој теми. требали бисмо да му проследимо резултате, па да сам одлучи. Ионако би му било мање цимање да сам пева, барем на албумима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...