Jump to content

Neverwinter Nights


marcoman

Recommended Posts

Da, setio sam se sto godina po izlasku igre da je probam no.gif

Bezveze je sto sam ocekivao 3d baldura, a ustvari ovo nije ni slicno, mada opet i nije lose voditi glupog henchmana, ide sa tobom i toliko je glup da me prosto zabavlja.

Sad kapiram da sam se zajebao pri izboru lika, uzeo sam sorcerer-a i cini mi se da je mnogo slab ipak. Al' nema veze, zaobicicu prepreku dok se ne nabudzim malo na nekim drugim quest-ovima.

Koga ste vi vodili, sta ste radili, kako vam se svidja igra itd. pricajte nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorcerer slab? icon_smile.gif Moj sorcerer je 47 bio nakon sto je zavrsio obe ekspanzije, nekih 40-ak modula sa neta, i posto je imao najbolje iteme koji postoje svo to mrvljenje beskonacnih creepova je smorilo. Na kraju krajeva SORCERER K-E-V-A!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi hint ti je da samo budzis harizmu sto vise, i da uzimas uglavnom sprz i death magije, onda spell focus, greater spell focus i epic spell focus na evocation recimo. Epic spell penetration i slicno, pa cemo da vidimo onda ko ce da se save-uje. Mada najzajebaniji lik protiv sorcerera je nabudzeni monk, e to moze biti zajebano samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igra je sjajna, igrao sam je jedno cetiri puta do pred kraj i jednom presao, sa fajterom i clericom kao henchmenom.

Naravno da ovo nije treci Baldur, ali to uopste nije mana. A plus sto sjajni interfejs nadoknadjuje mnogo toga - po meni, ovo je najbolje izvodjenje RPG-a na PC-u koje sam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako da nabavim neki od Baldura. icon_cry.gif Jedino što već par godina pičim Icewind dale 2. Stvarno bi da negde/nekako nađem bilo koji Baldur.

 

Što se NWN tiče, odlična je. Možda malo previše hack&slash (ala diablo) a očekivah više inteligentnih questova...ali dobro...šta je tu je i i dalje je odlična igra. Igrao sam sa 50/50 Fighter/Cleric i stalno sa onim yebenim Golijatom od half-orka. icon_smile.gif

 

Što se RPG-a tiče, meni je Morrowind ipak najbolja čisto zbog veličine i unosnosti. Omiljena mi i dalje ostaje Icewind dale. NWN je tu negde između.

 

 

Temple of elemental evil me je razočarao i nikako ne mogu da se primim na tu igru.

 

 

Star wars KOTOR je priča sama za sebe....

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da se slozim sa NWN. Veliki sam ljubitelj BG serijala i presao sam sva 4, ali NWN mi je bio dosadan. Neinventivna prica, nema party-ja, grafika mi se ne dopada, kao ni atmosfera i interfej ... jedino sto je napredak je to sto je u 3. ediciji, evolucijski u svakom drugom pogledu je serijal toliko loshiji od BG da ja nisam mogao to da igram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina zamerka je multiplayer:

drugi expansion se nemoze igrati u multiplayer-u ...zasto?nemam pojma.....jednostavno ne moze da se sidje u undermountain sa nekim....samo sam icon_sad.gif a bas bi bilo do jaja biggrin.gif ...mozda i ima neki patch ali me mrzelo da trazim a i mislim da ga nije bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah,pobogu...pa u svakoj rpg igri imaš dragulje,prstenje,narukvice,lančiće,ogrlice.... Neke imaju posebne moći a neke su običan nakit. (koji možeš da prodaš za malo ili za puno para). Neke dragulje u NWN možeš da iskoristiš da ti kovač napravi bolje oružje ili oklop. Neke možeš da daš za uslugu kod nekog čarobnjaka ili tako nešto...sve ima svoju svrhu i nije tek tako tamo bez razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe cuh da ce uvesti napokon rotiranje oko lika...napokon..mada se ne secam da sam hteo da vidim od napred moju half orc barbarianku

 

 

icon_confused.gif Pa NWN je totalno 3D znači...Ne razumem. Mogao si da rotiraš kameru kako god hoćeš i iz bilo kog ugla vidiš lika. Tako da ne razumem šta će uvesti?

 

Hmmm, party od 7 sorcerera, nice!  Sine, koja bi to bila prangija

 

Jebeš to. Naiđe neka malo veća banda monkova ili gnomova sa visokim spell resistance i najebe im se sorcererske keve. Party mora lepo da bude rapoređen. Ništa bez bar jednom Fightera ili Paladina ili NAJBOLJE Barbariana da služi kao tenk. Sorcereri su za pozadinsko bombardovanje. Doduše,postoji i ta opcija da se prizovu monsteri i da oni budu front-line a ovi opet iz pozadine da praše magijama.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebeš to. Naiđe neka malo veća banda monkova ili gnomova sa visokim spell resistance i najebe im se sorcererske keve.

Koliko ljudi je samo to pomislilo, ok to je tacno ali kad sorcerer dostigne odredjen nivo, recimo posle 40, nema tog spell resistence-a, jerbo, niko nece igrati jedan potez, dobar dan 11 time stopova pa x7 sorcerera, kad se probude bice toliko magija creatura i ostalih uzasa da ce svi polegati iste sekunde. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,to i ja kažem. Već uveliko postoji rotiranje oko lika. Pogotovo u KOTOR-u recimo. icon_twisted.gif Skineš Bastilu do gaća i okrećeš kameru. icon_redface.gif A i u NWN.

 

Apropo Sorcerera....pa,da...jasno je da KADA dostignu taj neki visok nivo...ali treba to i dostići. A uostalom,nisu sorcereri jedini koji poseduju magije. icon_twisted.gif Neka hvala, tri spellcastera u vr` glave i ništa bez Barbariana,Paladina,Fightera i neko da je usput multiclass u Cleric-a zbog lečenja.

 

Ne volim jednolične partije. Jednom sam probao sa svim fajterima i jebali nam kevu Drow-ovi.

 

Voleo bi da nabavim Baldur's gate ali u Subotici nigde i niko nema. Obožavam Icewind Dale ali...

 

Hej,jel bilo ovde do sada neko glasanje za najbolji RPG? Moglo bi da se napravi sa recimo.....Icewind dale, Baldur,Morrowind,KOTOR,Neverwinter,Diablo...

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...