Jump to content

Da li je Nightmish upropastio pevačice?


Dushan S

Recommended Posts

hm pa Nightwish pravi muziku u koju se uklapa takav vokal

slushao sam xyz bendova kojima uopshte ne stoji sopran i xyz koji imaju sasvim obichan sopran... mada polako prolazi i taj soprano trend... evo recimo Simone iz Epice je prvi album pevala vishe sopran a na drugom svega par deonica.. shto bi se trudila da peva sopran ako joj je 99999x lakshe da peva clean... takodje marta i marija iz abonosa recimo sada idu ka clean vokalu koji im stvarno ide od ruke...

 

najbolje je kada jedna pevachica ima vishe toga da ponudi icon_biggrin.gif naravno u pevachkom smislu icon_biggrin.gif

konkretno Floor iz benda After Forever... dakle sopran, clean i kako ja to zovem bitchy icon_rockdevil.gif

 

ma koliko ja voleo NightMish icon_biggrin.gif njihova preterana popularizacija dovela je do poistovecjivanja svake metal pevaljke sa tarjom...

mislim kad neko kaze ma Smiljka peva kao Tarja... ono kao wtf? shta ti slushash b'ate? ili sharon iz WT kao Tarja....

 

makes you wonder.... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

konkretno Floor iz benda After Forever...

jos nisam naisao na bend koji je (meni) dosadniji od AF. neverovatni su. pustim pesme, idu jedna za drugom i nista.. bukvalno ih ne cujem. ni dva tona da zapamtim. icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos nisam naisao na bend koji je (meni) dosadniji od AF. neverovatni su. pustim pesme, idu jedna za drugom i nista.. bukvalno ih ne cujem. ni dva tona da zapamtim. icon_smile.gificon_smile.gif

pa mozda se slazem sa tobom u globalu

invisible circles je icon_mrtav.gif osim prve dve pesme

pokoja sa decipher

mada je novi album odlichan!

 

ali govorim o vokalu icon_wink.gif a ne o celokupnom radu

oni imaju problema sa aranzmanima pesama

Share this post


Link to post
Share on other sites

khmmmd.t.7khmmm... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

a? icon_wink.gif

 

ahahahaha....kuriuse, kuriuse....

 

 

 

 

inace, picke misle da je najlakse da pocnu da pevaju i da se tako bave muzikom, medjutim, osim retkih talenata zato zvuce k'o kurac i veoma dispouzabl.... icon_da.gif

 

zene su tu samo da pokvare....njihov najveci doprinos muzici je da budu fanovi, a da ni same ne znaju zasto.... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, picke misle da je najlakse da pocnu da pevaju i da se tako bave muzikom, medjutim, osim retkih talenata zato zvuce k'o kurac i veoma dispouzabl.... icon_da.gif

 

zene su tu samo da pokvare....njihov najveci doprinos muzici je da budu fanovi, a da ni same ne znaju zasto.... pivopije.gif

So true... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opersko pjevanje je definitivno stvar trenda koji je pomenuti bend progurao i napravio.

Kao i svaki trend proci ce brzo.

A da su upropastili pjevacice i unazadili rock pjevanje, JESU!!!

Jedino im se moze priznati da su gomilu MUSIC SCHOOL GIRLS privukli na malo cvrscu muziku, ali to su i onako trendy girls koje ozbiljnoj rock/metal muzici i onako ne trebaju.

Oni (i one) koji su znali prepoznati pravo pjevanje, znali su to i u vrijeme Janis Joplin, pa mislim da MTV guranje operskih zenskih vokala na duge staze nece donijeti nista dobro.

Uostalom kako se pokazalo i Tarja (za koju se mislilo da je izmislila svijet) je samo zamijenjivo zensko lice (glas ce ostati isti).

 

Uvijek sam vise volio slusati i vise cijenio pravi zenski clean glas "sa stavom" od ushtrojenog i uvijek istog operskog.

Tome je mjesto tamo gdje mu ime kaze.

 

Skunk, Sandra Guano Apes, Ivana Negative, Janis, Shakira.......

sto se tice rocka

a jazz zenske vokale da ne spominjem ( i onako je nezehvalno nabrajati jer uvijek nekog ispustis)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ona jadnica nikoga upropastila, ko jebe ostatak pevacica shto zele da pevaju kao ona, a i njihove ortake iz benda shto ih teraju na to.

teranje pevacica da pevaju ko Tarja? icon_smile.gif Ako i ima takvih pevaljki bez svog stava onda vlada ono zatucano misljenje kod njih da se mora biti u bendu po svaku cenu jer je to jelte "cool"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...