Jump to content

Da li je Nightmish upropastio pevačice?


Dushan S

Recommended Posts

Jeste, apsolutno je upropastio pevacice u razvoju, jer vecina koja slusa metal je ocharana njom i dovoljno glupa da bude 100000-ta koja ce pokusavati da skine njen stil. One kojima uspe znaci da imaju neki talanat koji mogu dalje razvijati, ali ostale ce ili videti da zvuce/ne zvuce dobro/lose i tu se prica zavrsava.

 

U svakom slucaju, najgora varijanta (za sve) su pevacice koje nemaju veze sa pevanjem a misle da su super jer drustvo nema srca da joj kaze istinu, a publiku ne smatra za relevantnog kriticara. Kad shvati, bice prekasno za njen glas...

 

P.S. pristrasno-objektivan post jer mrzim i pevacice i sam NW, kao i kopiranje necega sto bi trebalo da bude krajnje individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja licno bas i ne volim zenske vokale, ali opet moram da priznam da mi se mnogo dopada kako peva ona devojka iz Charisme icon_da.gif ...ako bih ikada pravio bend sa zenskom pevacicom (a necu icon_smile.gif ) voleo bih da mi peva neka devojka sa takvim, prirodnim glasom icon_da.gif

 

Ta djevojka iz Charisme je skolovana jazz pjevacica i to se odmah osjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i dalje nije jasno zasto bi nekome smetali operski glasovi u metalu. Pod tim podrazumevam profesionalce koji umeju da pevaju (u koje bi se jel'te svrstala i Tarja) a ne neke amatere koji su utripovani da znaju da pevaju a kada dodju do f2 pukne im glas icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, apsolutno je upropastio pevacice u razvoju, jer vecina koja slusa metal je ocharana njom i dovoljno glupa da bude 100000-ta koja ce pokusavati da skine njen stil. One kojima uspe znaci da imaju neki talanat koji mogu dalje razvijati, ali ostale ce ili videti da zvuce/ne zvuce dobro/lose i tu se prica zavrsava.

 

U svakom slucaju, najgora varijanta (za sve) su pevacice koje nemaju veze sa pevanjem a misle da su super jer drustvo nema srca da joj kaze istinu, a publiku ne smatra za relevantnog kriticara. Kad shvati, bice prekasno za njen glas...

 

P.S. pristrasno-objektivan post jer mrzim i pevacice i sam NW, kao i kopiranje necega sto bi trebalo da bude krajnje individualno.

Slazem se. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam bila kod drugarice i pustili smo album ''Tribute to the beast'' na kome je i jedna obrada Maidena u izvodjenju Sinergy, i potpuno sam se raspametila kad sam cula kako zena ''skida'' Dickinsona, i tako se pokrenula tema slicna ovoj...

Ne mogu da dam kompetentan sud jer se ne bavim pevanjem, samo svoje misljenje, a to je da je zenama teze da pevaju rock ili metal na nacin na koji to rade muskarci...

Mada, drugarica koja ide u muzicku skolu mi je rekla da to ''nije pevanje'', da se napreze grlo, da je klasicno pevanje zapravo pravilno.

Ali, moram se sloziti s time da je danas previse ''wanna be Tarja'' pevaljki. Bendovi sa zenskim sopran-vokalima se mnoze i mnoze, dok bendova u kojima zena peva na drugaciji nacin skoro da i nema. Koliko devojcica danas ide u muzicku skolu vodjeno ocaranoscu Tarjom, koliko ih zeli da peva u gothic metal i sl. bendovima? Stvarno je previse...

Neki bend sa jakim zenskim clean vokalom bi bio pravo osvezenje. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

One more thing:

 

Danas svaka shusha peva sopran, a mislim da 90 % tih devojaka ne bi bilo u stanju da otpeva, npr. Whitesnake, ili Poisonblack (stavila sam ih kao cist primer, jer, pevac Poisonblack-a ima apsolutno fenomenalan glas, ako se ne varam, peva i u Sentenced). Za takvo pevanje ipak je potrebna odredjena boja glasa, dakle, urodjene predispozicije.

Uostalom, otac mi je bubnjar, i tvrdi da, ako nesto mrzi, to su ''falset-foliranti''(tako ih on barem naziva).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, moram se sloziti s time da je danas previse ''wanna be Tarja'' pevaljki. Bendovi sa zenskim sopran-vokalima se mnoze i mnoze, dok bendova u kojima zena peva na drugaciji nacin skoro da i nema. Koliko devojcica danas ide u muzicku skolu vodjeno ocaranoscu Tarjom, koliko ih zeli da peva u gothic metal i sl. bendovima? Stvarno je previse...

Jedno je zelja a drugo su mogucnosti... icon_smile.gif Pa uostalom mogu takvi bendovi da se mnoze koliko hoce ali rezultat je obicno porazavajuci (pogledaj samo nase NW tribute-ove icon_smile.gif ) Bez dobre ekipe i dobre ideje nema goth benda icon_da.gif

Mene na pr. vise nervira sto danas svako zeli da ide na solo pevanje, to je sada kao postalo pomodno, svi misle da su vrhunski talenti i da ce tehnika sama od sebe da dodje icon_mad.gif

Mada, ponavljam, koliko god da bude dobrih soprana u dobrom goth bendu nikada mi nece smetati icon_mrgreen.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj ko bi bio toliko glup da kopira kravu icon_confused.gif

 

cak i moja sestra peva bolje ( inace moja seka peva kao Anek iz the gatherin al dobro)

 

inace ono nightmish je dushan namerno ubacio ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ove najvise volim... cak i moja sestra / devojka / drugarica peva bolje.. a obicno se ispostavi da nema 3 veze sa pevanjem....

 

Kad vec imate tolko genijalnih pevacica... pa gde su sve one...

 

Ma te klinke sto su se pre 2 meseca naprzile da pevaju ko Tarja , za 3 meseca ce ih proci... jer vise nece biti cool...

A ako zna da peva i ako je bend dobar, neka peva i sopran samo napred... al ako ne zna da peva il bend je sranje, moze da kopira kolko god hoce.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ove najvise volim... cak i moja sestra / devojka / drugarica peva bolje.. a obicno se ispostavi da nema 3 veze sa pevanjem....

 

Kad vec imate tolko genijalnih pevacica... pa gde su sve one...

 

Ma te klinke sto su se pre 2 meseca naprzile da pevaju ko Tarja , za 3 meseca ce ih proci... jer vise nece biti cool...

A ako zna da peva i ako je bend dobar, neka peva i sopran samo napred... al ako ne zna da peva il bend je sranje, moze da kopira kolko god hoce.....

Konacno neko normalan icon_da.gifbiggrin.gifpivopije.gif

Ova tema je odavno izgubila smisao icon_da.gif

Hocu li KONACNO dobiti odgovor zasto nekome smetaju operski glasovi u metalu??? Vas jedini argument je da ih ima previse...a u sustini nema ih nista vise nego growl/clean vokala... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mnogo volim NW i soprano, ali slazem se da sad ne treba da zavlada trend da samo tako moze da se peva. Nightwish i josh par stotina bendova pevaju na soprano nachin... NightMish nije nikako upropastio rock i pevaljke, jednostavno su uneli neshto novo u metal shto je postalo popularno. Ali naravno sve prolazi pa ce tako i soprano biti zaboravljen delimichno... isto tako moze uskoro doci i do ubacivanja nekih novih tehnika vokalnog izvodjenja u metalu...

 

KO ZNA SHTA BUDUCNOST NOSI???!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno neko normalan icon_da.gifbiggrin.gifpivopije.gif

Ova tema je odavno izgubila smisao icon_da.gif

Hocu li KONACNO dobiti odgovor zasto nekome smetaju operski glasovi u metalu??? Vas jedini argument je da ih ima previse...a u sustini nema ih nista vise nego growl/clean vokala... icon_da.gif

Stari,pa niko ne kaze da je protiv operskih glasova u metalu,cak sam potpuno za,samo mi je malo glupo sto sam do sad slusao bar 10 A tribute to Nightwish bendova u kojima pjavaju djevojcice-djevojke koje to zaista nikako nisu u stanju da izvedu.Krivi su oni sto ih dovode na binu.Toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari,pa niko ne kaze da je protiv operskih glasova u metalu,cak sam potpuno za,samo mi je malo glupo sto sam do sad slusao bar 10 A tribute to Nightwish bendova u kojima pjavaju djevojcice-djevojke koje to zaista nikako nisu u stanju da izvedu.Krivi su oni sto ih dovode na binu.Toliko.

U potpunosti se slazem to za devojcice. Ali to je vec neka druga prica... icon_rolleyes.gif

U principu ne mozete vi da izmislite sad neki novi nacin pevanja...Ljudski glas je ipak ogranicen instrument. Cula sam na pr. za neki HC bend Pigsty koji grokcu kao svinje... icon_smile.gif Ali to je vec degradacija vokala po meni... icon_mad.gif Sa druge strane bilo bi katastrofa da se vise uopste ne koriste ljudski vokali, vec samo elektronika icon_sad.gif Nije bitno na koji nacin neko peva vec KAKO (tj. dobro ili lose...) icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zene u muzici su realno KATASTROFA!

KAO muzicari ili kompozitori NE POSTOJE.

 

Jadino shto vredi je neko klasicno pevanje

sad da li u klasicnoj muzici,metalu,Gothic-u

 

OVO OSTALO MOZE DA SE SVE ZAJEDNO BACI U DJUBRE. laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potpunosti se slazem to za devojcice. Ali to je vec neka druga prica... rolleyes.gif

U principu ne mozete vi da izmislite sad neki novi nacin pevanja...Ljudski glas je ipak ogranicen instrument. Cula sam na pr. za neki HC bend Pigsty koji grokcu kao svinje... icon_smile.gif Ali to je vec degradacija vokala po meni... icon_mad.gif Sa druge strane bilo bi katastrofa da se vise uopste ne koriste ljudski vokali, vec samo elektronika icon_sad.gif Nije bitno na koji nacin neko peva vec KAKO (tj. dobro ili lose...) icon_da.gif

Slazem se!Bitno je da je pjevanje kvalitetno... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Tek sada sam video ovu temu.

I ima smisla pitanje, dakako!

Ja nesto mislim da je to samo trend, proci ce.. kao i svi drugi.

Nego, ipak mislim da i dalje ima kvalitetnih i nadasve originalnih vokala kod nas.

Recimo (ne znam kako se zove) pevacica Darkshines-a!

Sta ona radi sa svojim glasom.. Nije normalno!!

Dobro, nije dovoljno to.. Da ih bar ima vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zene u muzici su realno KATASTROFA!

KAO muzicari ili kompozitori NE POSTOJE.

postoje, ali to sto ti nisi cuo za njih je drugi problem... uzmi samo za primer kompozitora ljubicu maric, ja bih nju stavila odmah iza mokranjca icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...