Jump to content

In Flames


Recommended Posts

Dobar je album, stvarno jeste, ne mogu nista vise da kazem s obzirom da sam ga preslusala tek 3-4 puta, sto mi nije dovoljno da komentarisem vise... Jedino imam utisak da bi The Chosen Pessimist zvucala jace da je otpevana malo drugacijim vokalom, barem pocetak... Alias - jako sluslljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni je sada, kada se primio, daleko bolji i raznovrsniji od Come Clarity. Ipak, ne kapiram zašto ceo Internet otkida na Alias, a meni to najgora pesma na albumu by far (instrumental ne računam). Ima one najgore slatkaste rifove i refren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni je sada, kada se primio, daleko bolji i raznovrsniji od Come Clarity. Ipak, ne kapiram zašto ceo Internet otkida na Alias, a meni to najgora pesma na albumu by far (instrumental ne računam). Ima one najgore slatkaste rifove i refren.

I meni je smece.

 

Evo posle n-tog preslushavanja, I'm the highway, The Chosen pessimist, Condemned i naravno Move Through Me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni je sada, kada se primio, daleko bolji i raznovrsniji od Come Clarity

 

album je prejeban i savrsen, mada moram da priznam da nemam osecaj da slusam in flames dok ga slusam.

 

I meni je smece.

 

Evo posle n-tog preslushavanja, I'm the highway, The Chosen pessimist, Condemned i naravno Move Through Me.

 

+4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno je cudan album, tj verovatno sam ja cudan. Svako slusanje promenim misljenje o albumu. Jedino sto se ne menja je da mislim da je dobar. Sad sam pri kraju prvog danasnjeg slusanja albuma :) i sad mislim da je album neverovatno dobar. Mislim da je vise nego dostojan IF imena. Sve pesme su odlicne. Meni ne smetaju njihova poslednja izdanja, cak sta vise sa njima su se izdigli iz cele price i stvortili svoj zanr. Ali mi nije jasno kako to da nema vise ljudi da pljuje ovaj album, jer to obicno tako biva. Moja devojka je cula par pesama i obicno kad krene njihova pesma, krsti se sta ja to slusam, kad evo sad ne veruje da je to IF, pa su i njoj kao simpa. I stvarno su pesme uglavnom clean vokala, extremno melodicnih vokala i mnogo cistije produkcije.

 

Slusam album ovih dana non-stop i kad ocu malo da odmorim i ubacim nesto drugo jedva izdrzim 15 min, toliko mi se slusa IF.

 

Obozavam melodic death ali pored IF sve uvek zvuci tako genericki i ustaljeno. Stalno cujem da ih ljudi nazivaju metalcore, nu metal,... ne razumem zasto postoji takva mrznja u okviru metala jednog zanra prema drugom...mislim da IF nema veze sa nu metalom, osim mozda ponekad produkcijskih slicnosti a to mi se dopada (uvek je dobro mesati elemente razlicitih zanrova, a ne drzati se slepo jedne standardne forme), a metalcore ne znam ni sta je. Ako neko moze da mi kaze te metalcore ili kakve vec bendove koji zvuce kao IF nek mi ih slobodno preporuci, nece me biti blam sto slusam taj glupi, gadni, bezobrazni metalcore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to ljudi jedu govna jer ne spadaju u onaj tr00 death metal, a nalazili su se na tom podforumu do skora sa sve soilworkom.

kapiram da je samo pitanje vremena kad ce ovaj podforum obogatiti i scar symmetry-em i jos nekolicinom sjajnih bendova koji se tamo nalaze a iz te su price.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam Scar Symmetry, meni se ne dopada taj fazon, slican kao i kod soilwork. Kao neke zestoke strofe sa death vokalima koji me teraju da zgrcim facu od buke, da bi onda usledio ultra melodican refren ultra clean vokala, koji posle onakve strofe zvuce fenomenalno. Ali mi nekako to sve bljutavo i dosadno, iskreno. Razlika izmedju scar symmetry i soilwork je sto soilwork ima bar malo taj "funky" ritam kao In Flames.

 

Nemoj da se ljutis, to je samo moje misljenje, i nemoj da te vredja, samo ja tako njih dozivljavam. Znas - individualna stvar. To su mozda i neki licni tripovi, tipa da se meni metalika nikad nije nesto dopadala i da sam se terao da ih slusam jer su oni kao strava i sve, posle hiljada puta odslusane kompletne diskografije mogu samo da kazem da su genijalni i fenomenalni ali u meni ne bude nesto...jednostavno neobjasnjivo...a recimo megadeth mi je strava. Malo off topic, ali meni je metalika mozda najzesci bend koji sam slusao...nekako ne mogu da ih slusam duze od 15 min od onih bubnjeva me uvek zaboli glava...sad bi neko pomislio da sam pored njih slusao samo neke mekusce, ali nije tako...tipa IF skroz drugacije dozivljavam...uzmi recimo Pinball Map...nekome je to zestoko - i meni je ali tako je "funky" (jbg, ne znam drugu rec da opisem taj "groove" koji samo IF umenju da stvore) i melodicna da je ne dozivljavam kao nesto sto mi je "tesko".

 

Ima samo jedan bend (pored IF) koji ponekad kombinuje zestoke strofe sa clean refrenima i da to cini MAESTRALNO, a to je MERCENARY, ako ih nisi slusao, a volis sve nabrojano onda moras obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercenary su odlicni, jednom sam ih bezbeze pustio i skroz sam se odusevio. Izbacili su novi album Architect Of Lies, nikako da ga preslusam...cim mi dosadi novi In Flames :D

Scar Symmetry su odlicni Stallone, samo im daj sansu. I mene je na pocetku nervirao onaj clean vokal, ali posle ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davao sam im sanse mnogo puta i sve se nadam da ce nesto odjednom da dodje na svoje mesto ali neuspesno, sto ne znaci da necu nastaviti da pokusavam :) u stvari sad sam ih bas slusao pola sata pa se opet vratio na IF. Pokusavacu, uporan sam ja :udri::)

 

Novi album Mercenary je ubica. Takodje jos nije zvanicno ni izasao kao ni IF. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercenary su odlicni, jednom sam ih bezbeze pustio i skroz sam se odusevio. Izbacili su novi album Architect Of Lies, nikako da ga preslusam...cim mi dosadi novi In Flames :D

Scar Symmetry su odlicni Stallone, samo im daj sansu. I mene je na pocetku nervirao onaj clean vokal, ali posle ....

novi album = scar symmetry

 

edit: Manje mocan vokal tho. nekako je heavy metal vokal sa growl intervalima.

Edited by Ukyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije mesto ovde o tome raspravljati ovde ali mislim da ipak treba da te demantujem ovde:

 

1)

novi album = scar symmetry

 

Ovo jednostavno nije tacno, cisto da se neko ne zbuni!!!!

 

2)

Manje mocan vokal tho. nekako je heavy metal vokal sa growl intervalima.

 

Nemam nista protiv pevaca Scar Symmetry, ali pevac Mercenary-a je UBICA, da su poznatiji bend bio bi i on poznatiji i covek koji bi se uvek spominjao kad se prica o najboljim pevacima. To sto ne radi growl non stop ili cak i da gaq ne radi uopste ne znaci da je manje mocan, sa svojim "clean" vokalima oduva u svakoj pesmi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...