Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Pa veruj u koga hoces, kazem ti, danas mozes i u maradonu verovati.

Zla krv se danas vrti oko boga novca. Zato i kazem da katolici vise i nisu vernici vec politicari.

 

Jedna od zadnjih zelja preminulog papa je bila da se spale sva njegova politicka dokumenta. Pa ti vidi.

Pa i pravoslavno svestenstvo se suvise mesa u politiku....Drzavu i crkvu treba razdvojiti! Ovo nije srednji vek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce se Religije radjati, sad samo pod-religije i pravci. icon_twisted.gif

Bilo pa proslo, Demokratija niko ne brani ljudima da veruju u Maradonu ako hoce

(ovo kazem jer postoji sekta ili sta vec koja misli da je Maradona bog)

ljudi veruju u sve i svasta ....pogotovo danas...

 

tako da me ne bi iznenadilo da odjednom iskoci i neka nova religija........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni stoje uz svoj narod uz svoja svetilista i to je sasvim normalno

Pravoslavni svestenici nemaju svoj narod!Oni imaju svoje vernike!!!

Ne treba mesati naciju (tj. narodnost) sa religijom. Npr. ja sam Srbin, ali nisam pravoslavac.Mislim ako sam Srbin sto npr. ne mogu da budem budista???U nasoj zemlji ljudi stalno mesaju veroispovest i naciju....sto je debilno jer ta dva pojma ne treba da imaju veze jedan s drugim! no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravoslavni svestenici nemaju svoj narod!Oni imaju svoje vernike!!!

Ne treba mesati naciju (tj. narodnost) sa religijom. Npr. ja sam Srbin, ali nisam pravoslavac.Mislim ako sam Srbin sto npr. ne mogu da budem budista???U nasoj zemlji ljudi stalno mesaju veroispovest i naciju....sto je debilno jer ta dva pojma ne treba da imaju veze jedan s drugim! no.gif

Dobro imaju svoje vernike, mada je to 85% stanovnistva

ok sad?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara
Pravoslavni svestenici nemaju svoj narod!Oni imaju svoje vernike!!!

Ne treba mesati naciju (tj. narodnost) sa religijom. Npr. ja sam Srbin, ali nisam pravoslavac.Mislim ako sam Srbin sto npr. ne mogu da budem budista???U nasoj zemlji ljudi stalno mesaju veroispovest i naciju....sto je debilno jer ta dva pojma ne treba da imaju veze jedan s drugim! no.gif

Zato sto budizam nema blage veze sa nama i nasom kulturom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nasoj zemlji ljudi stalno mesaju veroispovest i naciju....sto je debilno jer ta dva pojma ne treba da imaju veze jedan s drugim! 

 

 

88

 

Naravno da nemaju veze jedno s drugim;stavise, smatram da je pravoslavna mitologija zrtve i nebeskog naroda umnogome doprinela nasoj propasti.Zasto smo mi jedini evropski narod koji salvi svoj poraz i pocetak svoje propasti?Zasto ne negujemo kult nasih slavnih, pobednickih vojvoda iz prvog svetskog rata?

 

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Ko to kaze.

 

Knez Lazar je izasao pred turke znajuci da cemo izgubiti ali nije hteo da im prepusti Srbiju bez borbe.

 

Vojnicki smo izgubili ali smo moralno pobedili.

 

Pa ne treba valjda da zaboravimo Milosa Obilica i Kneza Lazara najvece srpkse heroje.

 

I ko kaze da ne postujemo srpske heroje iz prvog svetskog rata.Bilo bi lepo kad bi se ti momenti obelezavali.icon_da.gif

 

Ja nemam nista protiv Srba katolika ali ne zelim da prihvatim Srbe muslimane zasto bi to uradio?Dok su se nasi cukun dedovi borili protiv turaka njihovi su ima lizali dupe.

Uostalom oni sami sebe ne prihvataju kao Srbe.

Srbina budistu mozda i mogo da prihvatim ali muslimana NIKADA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

A da nije bilo tog pravoslavlja koje toliko pljujete sada ne bi ni postojali verovatno bi sada bili turci.

Toliko o "stetnosti" pravoslavlja medju Srbima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nije bilo tog pravoslavlja koje toliko pljujete sada ne bi ni postojali verovatno bi sada bili turci.

Toliko o "stetnosti" pravoslavlja medju Srbima.

Bravo, ja i ne mogu da zamislim da smo muslimani no.gifno.gifno.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nije bilo tog pravoslavlja koje toliko pljujete sada ne bi ni postojali verovatno bi sada bili turci.

Toliko o "stetnosti" pravoslavlja medju Srbima.

Slazem se da smo mi hrabar narod, sto se tice odanosti prema veri i sl, ali ja bih da napomenem jos jednu stvar:

 

-Oni ultra najhrabriji Srbi su poginuli za nas paganizam, tj. nisu prihvatili Hriscanstvo. (oko 1000. god.)

 

-Ispod njih su oni koji su ostali verni Hriscanstvu, tj. oni koji nisu primili Islam, znaci, malo manje hrabriji.

(od 1389. pa nadalje)

 

-Zatim, Srbi koji nisu prihvatili Katolicanstvo i ostali verni pravoslavlju. (drugi svetski rat)...

 

Eto mi koji smo ostali Srbi posle svega ovog smo jebena elita. pivopije.gif

 

-Toliko za sad, a vi se pazite novih kushnji icon_mrgreen.gif

Edited by Ingwar, JR

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo me je zanimalo koje je tvoje misljenje po tom pitanju pa sam te pitala...objasni ako te ne smara da kucas icon_biggrin.gif

Pazi, donosis nesto novo na svet, ljudima je to cudno, propovedas ljubav i mir.

Elem, sa druge strane te docekuje masa koja nece novo nego zeli da odrzi staro.

Sta tebi treba?

Ako okrenes drugi obraz, nestace i ono u sta verujes i sto donosis svetu, ali ako izvadis mac ili spremis da te drugi brane (macem ) tako mozes biti sigurna da donosis nesto novo.

 

Ni jedna ideologija, religija nije na ovaj svet dosla a da nije prosuta krv.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodjavola...de komunizam sad pomenu..oticicu sad na neku 15tu stranu od teme... icon_smile.gif

 

elem...sta mislis...da li svetu zaista treba jos religija?

Da, a to je da covek veruje u sebe. icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

Pa zavisi, mislim da je Hriscanstvo dovoljno icon_twisted.gificon_twisted.gif

Zasto imas neku pametnu ideju?

ph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...