Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

1. Ширио је лаж.

2. Створио је средњи век, јер нико није смео да обара ЊЕГОВЕ догме, и тиме уништавао сваки покушај неког напретка.

3. Допринео је па једно 1 000 000 000 мртвих у верским ратовима, не црква већ Исус, тј. став да ко није хришћанин није добар, а тај став следи из хришћанског учења.

4. Индиректно одговоран за стварање ислама, нећу да коментаришем колико је то добро.

5. На бази хришћанства су створена нека још идиотскија учења, нпр нацизам, значи још једно 50 000 000 мртвих.

6. И тако даље, мрзи ме да пишем.

1.Svi koji veruju ce se spasiti.Po tebi on je tu lagao ? gde je tu laz ?

 

2.Isus nema veze sa ovim.

 

3.Gde si nasao brojku od toliko mrtvih ? Navedi mi literaturu.Sta,znaci da Isus ne treba da postoji i onda bi svet bio bolji ?

 

ne bi bilo nacizma,srednjeg veka ?

 

dakle bez hriscanstva svet bi bio bolji ? tako ispada po tebi

Edited by diamond73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Činjenica jest da je u celom ranome srednjemu veku bilo nasilno pokrštavanje gotovo cele Europe, a negde je ono proteklo dobrovoljno, no negde se morala primeniti sila. Dobar primer upijanja paganizma u religiju jest onaj iz Irske(uz ovaj naš domaći) - velika većina ranosrednjevekovnih svetaca u Irskoj su u biti preuzeti iz legendi otočnih Kelta, kao i većina blagdana koji su prije bile paganske svetkovine.

Isus Hrist je kao prvo bila istorijska ličnost i njegov lik i delo ima tek indirektnu vezu sa današnjim stanjem u Crkvi kao instituciji.

icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Činjenica jest da je u celom ranome srednjemu veku bilo nasilno pokrštavanje gotovo cele Europe, a negde je ono proteklo dobrovoljno, no negde se morala primeniti sila. Dobar primer upijanja paganizma u religiju jest onaj iz Irske(uz ovaj naš domaći) - velika većina ranosrednjevekovnih svetaca u Irskoj su u biti preuzeti iz legendi otočnih Kelta, kao i većina blagdana koji su prije bile paganske svetkovine.

Isus Hrist je kao prvo bila istorijska ličnost i njegov lik i delo ima tek indirektnu vezu sa današnjim stanjem u Crkvi kao instituciji. Ja sam pravoslavka, idem u crkvu i slavim sve blagdane, i verujem u Boga. Isus Hrist je za mene jedna osebujna ličnost svetske religije, a oni koji neznaju ceniti njegovu veličinu, bolje neka šute jer sramote samo sami sebe.

To i nije tacno, Slovenski narodi i nisu na silu krsteni, tu je postojao proces.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Словенски народи је јако широка одредница...

Срби су не-толико-добро прошли када је покрштавање у питању. Већ сам писао о овоме. Срби који нису примили хришћанство су били побијени или продани у робље. Није баш било много добровољно. А да, ово све су чинили Немањићи...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara
Словенски народи је јако широка одредница...

Срби су не-толико-добро прошли када је покрштавање у питању. Већ сам писао о овоме. Срби који нису примили хришћанство су били побијени или продани у робље. Није баш било много добровољно. А да, ово све су чинили Немањићи...

To uopste nije tacno.

 

Srbi su primili hriscanstvo zato sto su tako hteli ili zato sto im je u tom trenutku odgovaralo zbog dobrih odnosa sa Vizantijom.

Bilo je dovoljno da vladar nekog sela primi hriscanstvo i svi bi postojali hriscani.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хех...

А они у селу који нису хтјели да мијењају вјеру су били или убијени или продани у робље... Народ није примао вјеру по селима. Нису ишли од куће до куће и питали ко хоће да се придружи новој религији...

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

Toliko o hriscanskoj toleraniji, mada treba pomenuti i masakr bogumila u Bosni.

 

 

88

1168. sivi oblak stao nad Arkonom. Danski kralj (hriscanin) upada u Arkonu na dan Svetovida - 15. jula i namece hriscanstvo slovenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To uopste nije tacno.

 

Srbi su primili hriscanstvo zato sto su tako hteli ili zato sto im je u tom trenutku odgovaralo zbog dobrih odnosa sa Vizantijom.

Bilo je dovoljno da vladar nekog sela primi hriscanstvo i svi bi postojali hriscani.

Eto, i za vreme druguog svetskog rata mnogi Srbi u hrvatskoj su primili katolicanstvo. To im je svakako odgovaralo, ali ne znam bas da li su to stvarno zeleli. Isti slucaj je bio i sa Srbima paganima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i nije tacno, Slovenski narodi i nisu na silu krsteni, tu je postojao proces.

Ehm, hoćeš reći da nije na silu pokrštavanje kada npr hršćani moraju plaćati manji danak od pogana? Pa naravno da su svi ljudi onda postali hršćani, da bi plaćali manje, a ne zato što su u Hristu videli spasitelja. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehm, hoćeš reći da nije na silu pokrštavanje kada npr hršćani moraju plaćati manji danak od pogana? Pa naravno da su svi ljudi onda postali hršćani, da bi plaćali manje, a ne zato što su u Hristu videli spasitelja. icon_smile.gif

Jok, ovde se narodu na potpuno debilan nacin objasnjavalo sta je hriscanstvo, ja licno da se pitam bi tukao i na silu krstio icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gifviolent.gifviolent.gifviolent.gif

 

Ajde zbog jebenog procesa samo dok smo ukinuli paganski obicaj "maljem starca"

Ajde da vidim ko zna nesto o tome? icon_twisted.gificon_twisted.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, ovde se narodu na potpuno debilan nacin objasnjavalo sta je hriscanstvo, ja licno da se pitam bi tukao i na silu krstio

А шта мислиш како је било?

 

Ја да се питам би тукао и разапео на крст све који су на силу из једног народа истјерали његову духовност и увели туђу.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

А шта мислиш како је било?

 

Ја да се питам би тукао и разапео на крст све који су на силу из једног народа истјерали његову духовност и увели туђу.

Tesko da ce se Religije radjati, sad samo pod-religije i pravci. icon_twisted.gif

Bilo pa proslo, Demokratija niko ne brani ljudima da veruju u Maradonu ako hoce

(ovo kazem jer postoji sekta ili sta vec koja misli da je Maradona bog)

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

(ovo kazem jer postoji sekta ili sta vec koja misli da je Maradona bog)

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Гдје се могу пријавити? icon_smile.gif

 

Иначе, не волим када људи мисле да са њима историја завршава. Није ово све што смо видјели од науке, као што ово дефинитивно није све што смо видјели од религија...

 

Тек долазе турбулентна времена...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehm, hoćeš reći da nije na silu pokrštavanje kada npr hršćani moraju plaćati manji danak od pogana? Pa naravno da su svi ljudi onda postali hršćani, da bi plaćali manje, a ne zato što su u Hristu videli spasitelja. icon_smile.gif

icon_da.gif

Sta da kazem?

Sa gore napisanim se skroz slazem.

 

Jebo te, pa ovo se rimuje.....Kako sam talentovan.... icon_biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Гдје се могу пријавити? icon_smile.gif

 

Иначе, не волим када људи мисле да са њима историја завршава. Није ово све што смо видјели од науке, као што ово дефинитивно није све што смо видјели од религија...

 

Тек долазе турбулентна времена...

E brate moj ta vremena koja dolaze su opasna i za tebe koliko i za mene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, ovde se narodu na potpuno debilan nacin objasnjavalo sta je hriscanstvo, ja licno da se pitam bi tukao i na silu krstio  icon_twisted.gif  icon_twisted.gif  icon_twisted.gif  violent.gif  violent.gif  violent.gif

no.gif

Ccccccc.....

 

Netolerancija nicemu ne vodi

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_da.gif

Sta da kazem?

Sa gore napisanim se skroz slazem.

 

Jebo te, pa ovo se rimuje.....Kako sam talentovan.... icon_biggrin.gif

Pa veruj u koga hoces, kazem ti, danas mozes i u maradonu verovati.

Zla krv se danas vrti oko boga novca. Zato i kazem da katolici vise i nisu vernici vec politicari.

 

Jedna od zadnjih zelja preminulog papa je bila da se spale sva njegova politicka dokumenta. Pa ti vidi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E brate moj ta vremena koja dolaze su opasna i za tebe koliko i za mene.

Али их нестрпљиво ишкеујем.

 

EDIT: промјењен редосљед ријечи да звучи нормалније icon_smile.gif

Edited by Heimdall

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...