Jump to content

Robert Džordan - Točak vremena


Recommended Posts

Zapravo ne mogu da verujem da ova tema ne postoji, ili mozda postoji ali u nekom drugom room-u. Eniwej, po mom mishljenju, prilichno zabavno, lako chitajuce, s primesama shpanske patetike, shtivo... klasichna borba izmedju dobra i zla... Ne bas originalna pricha, al sve jedno zabavna.... Pre nekih mesec dana je prevedena polovina chetvrtog dela, ali originali su daleko bolji!

 

Dakle ljubitelji Dzordanovih dela, shta mislite o serijalu i koji su vam likovi najbolji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi izbjegavali teme kao sto su borba izmedju dobra i zla , sta bi se pisalo.

Koje epsko fantasticno djelo nema borbu mracne strane sa svijetlo?

Pored Tolkiena i mnogih drugih je tesko napraviti novi svijet , a Robert je to odlicno uradio!Istina ima nekih termina koji se podudaraju , ali zar je to vazno!

Svaki original je bolji , u tome se slazem!!!

A najdraze likove ne bih mogao nabrajati , mrzi me da kucam!!!

pivopije.gif

Edited by ReAmroth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi izbjegavali teme kao sto su borba izmedju dobra i zla , sta bi se pisalo.

Koje epsko fantasticno djelo nema borbu mracne strane sa svijetlo?

Pored Tolkiena i mnogih drugih je tesko napraviti novi svijet , a Robert je to odlicno uradio!Istina ima nekih termina koji se podudaraju , ali zar je to vazno!

Svaki original je bolji , u tome se slazem!!!

A najdraze likove ne bih mogao nabrajati , mrzi me da kucam!!!

pivopije.gif

Dobro to jeste, napravio je on originalan svet, to mu priznajem i zanimljiva je poenta priche, al mnogo skrece s glavne teme... icon_da.gif Mada ja ga ipak obozavam. icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jordan spadau manje originalne ljude u odnosu na Tolkina nego mnogi Fantasy pisci.

Verujem da ima bar dve teme, jedna sigurno.

Osim borbe Dobra i Zla postoji borba Zakona (ili Reda) i Haosa (sto je razlicito u znacajnoj meri), i postoji borba Svetla i Tame (sto je manje-vise isto)... Ali vazna je Intonacija.

Nabrojacu par originalnijih pisaca: Rodger Zelazny (Amber), Ursula LeGuin (Earthsea), Anne McCaffrey (Pern), Michael Moorcock (ovaj ima ceo multiverzum)... A ako se izadje van domena klasicne "epske fantastike" ima ih mnogo, mnogo vise.

Mada ipak neke stvari se moraju priznati Dzordanu - kranje dopadljivi likovi (nazalost uglavnom sporedni, Randa, Meta i Perina ne mogu da smislim) i zanimljivi komentari na temu musko-zenskih odnosa. Zenski likovi su mu skoro svi isti (i sam je priznao da se svi u vecoj ili manjoj meri zasnivaju na njegovoj zeni), jedino se izdvaja Ninaeva (zbog koje bi mu skino kapu u svako doba dana).

I jos jednom poruka narodu - nemojte citati WoT! Kao ne samo vrlo dostojnu zamenu, vec i uopste kao kreativnije i bolje delo preporucujem Song of Ice and Fire (takodjer postoji par tema).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е ал` га напљува,претера га.

 

Мени се поприлично свиђа,мада сам чит`о само оно код нас објављено(а пљувке крећу тек од 12. или тако нешто),јесте да је све то у неком "класичном" клишеу,али га је врло лепо упаков`о.

Додуше уме да га угњави на почетку и да збрза крај,но добро нико није савршен(Мартин).

 

Да дефинитивно има пар тема,чини ми се да је једна овде,а друга на Култури,а није искључено да их има још,само треба мало копати(што људи не раде).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да дефинитивно има пар тема,чини ми се да је једна овде,а друга на Култури,а није искључено да их има још,само треба мало копати(што људи не раде).

Ama nema choveche o tome ti i pricham.... Prekopala sam ovaj room i nemaaa.... Sema ako nisam bash toliko ocoravela.... icon_uhoh.gif

 

Nego niko ne pricha koji su mu extra likovi... i da li ste chitali dalje od polovine chetvrtog dela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jednom poruka narodu - nemojte citati WoT! Kao ne samo vrlo dostojnu zamenu, vec i uopste kao kreativnije i bolje delo preporucujem Song of Ice and Fire (takodjer postoji par tema).

Bolje citati oboje.I jos svasta po nesto.Tocak je sasvim dovoljno originalan.Naj lik Moiraina i Lanfear,(ne racunajuci glavne likove)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko beshe Aviandha?

Авијенда је она Девица Копља која се у Камену ортачила са Егвеном,Елејном и Нинаевом,а касније,по директиви Мудрих,отишла у Руидеан.

 

Ama nema choveche o tome ti i pricham.... Prekopala sam ovaj room i nemaaa.... Sema ako nisam bash toliko ocoravela....

 

Да,у праву си,но нисмо ни ми луди теме су постојале и још увек постоје али их је нека "легенда" шутнула у ђубриште,али их није закључала.Даклем:

 

Robert Jordan - "The Wheel Of Time"

 

Tocak vremana (Robert Dzordan)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Авијенда је она Девица Копља која се у Камену ортачила са Егвеном,Елејном и Нинаевом,а касније,по директиви Мудрих,отишла у Руидеан.

 

A da, da, da.... kako sam mogla nju da zaboravim... wallbash.gif

 

Да,у праву си,но нисмо ни ми луди теме су постојале и још увек постоје али их је нека "легенда" шутнула у ђубриште,али их није закључала.Даклем:

 

Ma ovde moderatori rade shta im se prohte

 

violent.gif

Edited by Queen of Destruction
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ql likovi:

Ninaeva, Al'Lan Mandragoran (muz joj), Tom Merilin.

E da slažem se da su to ql likovi. Pročitala sam samo prvu knjigu, ali ono.

Hm da isuviše podseća na Nevernikove Letopise. A neka bića i "poluljudi" su baš "tolkinistički". Rand sa njegovim zao sam ili nisam tripovima podseća previše na Tomasa Kovenanta.

 

Ali sviđa mi se knjiga. Ma ja volim ef, a još kada je preko 600 strana prve knjige, uživancija za cela dva dana.

E da, Perin mi je ql u ovoj prvoj knjizi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da slažem se da su to ql likovi. Pročitala sam samo prvu knjigu, ali ono.

Hm da isuviše podseća na Nevernikove Letopise. A neka bića i "poluljudi" su baš "tolkinistički". Rand sa njegovim zao sam ili nisam tripovima podseća previše na Tomasa Kovenanta.

 

Ali sviđa mi se knjiga. Ma ja volim ef, a još kada je preko 600 strana prve knjige, uživancija za cela dva dana.

E da, Perin mi je ql u ovoj prvoj knjizi.

Definitivno prochitaj i ostale, ne treba ih pocenjivati uopshte! icon_da.gif

Videcesh u svakoj knjizi postaje sve bolje icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcesh u svakoj knjizi postaje sve bolje  icon_da.gif

Ne volim da se ponavljam ali moram se usprotiviti ovoj izjavi. Prva knjiga je najbolja a dalje da ne pricam...

 

BTW Rand moze samo da sanja o tome da bude toliko jadan i bedan koliko Tomas Kovenant...

Edited by Shunka

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuuuu tochak vremena.... koja je to zaraza! mrzim ih shto nisu preveli sve! znachi, na kraju sam uzela VISA karticu za kupovinu preko neta da naruchim knjige icon_smile.gif

al me saterao ispitni rok u coshak.

 

chitala sam i dolazak senke na engleskom, imam to u txt formatu, dodushe ima dosta greshki i loshe je formatirano ali moze da se chita...

ako nekog zanima mogu da prosledim.

 

u perina sam blago zaljubljena :shy:

 

i jake su mi ribe iz crvenog adjaha. ona sa pletenicama u kosi, kako sam je samo zamislila, u pokretu onako besnu.... uhhh....

 

meni se tochak vremena mnooooogo svidja. to je stiglo u moj zivot u pravom trenutku, nisam znala shta vishe da chitam ... ne mogu vishe da chitam knjige koje se tichu ovog sveta, bole me za tudja filozofiranja i onda nalete hiljade i hiljade strana diiiiiiiiiivne fantazije.... ahhh.... biggrin.gif

 

strava je knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shunko, to za Tomasa je so true. Ipak su Letopisi postavili neki standard. Ali se primećuje težnja Jordana da od Randa napravi sličnog "junaka".

 

Inače Marija, nemoj da kupuješ knjige. Daj ja ću ti dati u pdf formatu sve do sada što je izdato od WOT-a (Točka vremena).

Na engleskom je, ako ti ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, ja volim (donekle) bedu i patetiku. Elric!!!

Prve tri knjige Letopisa su mi skroz gotivne. Naredne tri sam jedva procitao... Previse mucno i nejasno. Naravno ima OK momenata, ali i Tomas i Linden su tu previse grozni (narocito Linden)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...