Jump to content

Osmi Putnik


Fallen Angel

Recommended Posts

Znas,navika je cudo...Navikao sam se na Dzibonijev glas u putniku,i to ti je.Kad sam cuo ovu novu verziju Glasno glasnije,zvucala mi je ocajno.I to ti je.Nove stvari,o.k.Nije to muzika koju bih sad zelio da slusam po cijeli dan,ali taj koncert NE ZELIM DA propustim!!!

 

Zeznuto je to sa navikom! Iako ja Putnik slusam od samih pocetaka, tamo negde od 1986. i koliko god sam volela Dzibetov glas toliko me ovaj novi pevac instant osvojio svojim glasom ( a moram da priznam i stasom! wub.gif ). A i u novim pesmama osecam onaj muzicki duh koji je Putnik i onda imao. Meni jako gotivno u svakom slucaju. Ajmo momci kad ce vise taj album! metalac.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo bas sam videla na sluzbenom forumu Osmog Putnika da ce uskoro da se pregovara oko objave prvog albuma "Ulicna Molitva" na kompakt disku! Konacno! Evo Lestate izgleda da ce nase molitve bit uslisene! icon_rockdevil.gif

 

Ima duha,slazem se.Zivio Osmi Putnik,u svakom slucaju...

 

E bas mi je drago da se i ti slazes! Ziveo i ti meni majstore! A naravno ziveo nam i Osmi Putnik! icon_rockdevil.gif

Edited by Fallen Angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam zamolila gosn lestate-a da mi ustupi albume doticnih.

 

Onda Mary jesi li dobila te albume od Lestate-a? I kako ti se svidjaju? Secam se kad sam ja prvi put imala priliku cuti pesmu "Lutko moja" na Hitu 202. Odmah sam se ozbiljno zagrejala! Ah ti lepi i bezbrizni dani detinjstva! Ha,ha!

laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf ... skinuh sve sto sam nasao za Mary Joe i evo ne mogu da prestanem da slusam icon_smile.gif Sve ovo sam imao na nekim prastarim zagubljenim kasetama i slusao sam pre vise od 15 godina, ali pesme nisu za trunku izgubile na aktuelnosti ikao je proslo mnogo vremena .. sa ove distance se moze reci da je Osmi Putnik bio vaistinu genijalan bend !!!!

 

Pored pesama kojih se prisetim povremeno, podestio sam se i remek dela kao sto je Samo Za Tvoju Ljubav, labude Reci Mi i jos ponekih ... strava icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam nezvanicnu informaciju da bi Osmi Putnik trebalo da nastupi u BGDu u avgustu. Videcemo oce li biti shta od toga, ali mislim da je to vec ugovoreno ... cuo sam od coveka iz benda s kojim bi trebalo zajedno da nastupe biggrin.gif Ne postoji razlog da svirke ovde ne bude ... icon_rockdevil.gif

 

Inache, hit dana kod mene je Rijech Za Kraj ... evo 30ti put uzastopno pustam icon_smile.gif

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muka me je ziva uhvatila od tog tipa muskaraca ''ja sam glavni, zena je samo predmet za zadovoljstvo, ima sve da radi kako ja 'ocu''. wallbash.gif Naravno, pesma je super, ali... Ma, ne obracajte paznju na mene.

 

Mary je malo nervozna zbog nekih privatnih sitnica koje jako podsecaju na tu pesmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muka me je ziva uhvatila od tog tipa muskaraca ''ja sam glavni, zena je samo predmet za zadovoljstvo, ima sve da radi kako ja 'ocu''.  Naravno, pesma je super, ali... Ma, ne obracajte paznju na mene.

 

Ma to je Dzibeta pokusao prikazati tipicno macho razmisljanje prosecnog Balkanca! Ha,ha! Poslusaj sve ostale pesme Putnika ( uz izuzece "Ne ljubi me" icon_rolleyes.gif ) i videt ces da su oni ustvari romanticne duse! laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sebe dugo sam tražio

Prečicom znanom zalutao

Pred mojim vratima ona je čekala ranjenog jelena

 

Krive staze sam gazio

Stotinu puta posrnuo

U svojim snovima ona je čuvala ranjenog jelena

 

Gdje mi je pamet bila

Pa da nisam vidio njene poglede

Kao svila bile su njene utjehe

Gdje mi je pamet bila

Pa da nisam shvatio što je trpila zbog svoga ranjenog jelena

 

Tog jutra sam stigao

Svjestan da sam zakasnio

Pred mojim vratima njenih tragova nema, nema nikoga

 

A ja i dalje gazim snjegove duboke

Koprive i dukate

Na svijetu jedina ona je čekala ranjenog jelena

 

 

icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gifwub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li se kad izlazi album .. pa da vidim ja na ovim bosanskim nostalgicnim hubovim aima li to da se skine. Mrzi me nesto delove sa sajta da skidam .... da ne izgustiram pa da mi izdanje posle bude dosadno

 

Pa koliko sam ja razumela to jest procitala na forumu banda album bi trebao izaci sredinom maja. Znaci za cirka mesec dana. Jedva cekam. Preslusala sam ove samplove hiljadu puta. I jos mi uvek nisu dosadili! icon_rockdevil.gif Moji favoriti su "Vatra i led", "Ti i ja" i naslovna "Ziv i ponosan"! Al i ostale rokaju! musik19.gif

 

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to ljubav, na koju sam nekad davno bio ponosan, koja me je hranila ...

 

icon_rockdevil.gif

 

U ono malo ljubavi sto jos cuvam za tebe, i zato nije me strah, ja priznajem sve

Vjeruj zid od suza rusim ja, a tebi nevinoj i cistoj ...

 

icon_rockdevil.gif

 

Dajem sto trazis dok ti samo sjajis, gledam se, jos sam tu ali nestajem

Moje se svijetlo gasi i pali se mrak, pali se mrak ...

 

icon_rockdevil.gif

 

Ostani tu, i sve cu ti dati, kad nebo se slomi, kad zastanu sati

Ostani tu, ljubav bozji je dar, ko vatra i led, ko pakao i raj ...

 

icon_rockdevil.gif

 

Ako me pogledas, videt ces da si kao ja, mi sanjamo isti san

Ustaj iz pepela, i neka te nosi osjecaj, da ovdje si ziv i ponosan ...

 

icon_rockdevil.gif

 

Okus pobjede tako gorak je kad na kraju gubim a pobjedzujem

Kazu mi budi jak, kao niko , kao niko nikada

Ponekad je tesko al moram i sam krociti nekim starim stazama

Jer proslost je tu, proslost je sad, proslost je tamo gdje smo ti i ja ...

 

icon_rockdevil.gif

 

Tisina sve nam kvari, nekad smo se smijali ...

Kazes mi da sutim jer rijeci ti nista ne znace

Sutim al znam da rijeci mi prave tek sada dolaze ...

 

icon_rockdevil.gif

 

Daj mi znak, to je sve sto nocas trebam

Jer to je samo malo sto je moje srce dalo za tebe

Udahni mi zrak, ucini za mene sve sto trebam

Pa da osjetim da zelis biti moja voljena zena, voljena zena ...

 

icon_rockdevil.gif

 

Ne, ne nemoj nikad nikom reci da te nisam ja zasluzio

Da se ne bi grubim rijecima, moja bivsa tad posluzio

Ljepljiv zrak svuda je i usporava korake

Ako to nije ruzan san onda sta je ...

Kraj moje nevolje ...

 

icon_rockdevil.gif

 

Danas sam celi dan vrtela do besvesti ove nove klipove! Kad ce vise taj novi album? ! wub.gifwub.gifwub.gifwub.gif Ima li ko ikakvih informacija da li ce album mozda izaci i kod nas?

metalac.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim, to nije Osmi Putnik, ako ćemo realno, budalaština.

 

To je kao kada bi se grupa Riblja Čorba skupila bez Bore sa novim pevačem i kao, mi smo sada Riblja Čorba. Gibonni je bio autor većine materijala, a mislim i da je Alen solo gitarista otišao u Australiju i nije se više vraćao (svirao kasnije u bendu Rose Tatoo, koji je izdao par albuma ako se ne varam)

Pa dobro Dzibo mlati kintu na slagere i kancone i nece da se bakce sa ovim chupavim drogashima...a i Dado je valjda neki osnivac benda...

 

E sad sto se tiche Alena u Rose Tattoo...

nikad nisam chuo da je neko iz ex YU svirao u R.T. a pratio sam rad i solo radove muzichara(Pete Wells i Angry solo) i posle prvog raspada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,sta ce im Dzibo...Ionako to nije to vise sa njim,jer,mislim da je jednostavno ispao iz sve te price svojom voljom,tako da bi mi njegov povratak djelovao jednako glupo kao Cipijev u osvajace...Mada bih volio to cuti,ipak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

daleko od toga da je djibo ispao iz bilo koje price. on je sazreo kao autor i otisao da radi kvalitetnu pop muziku, ali daleko od toga da ne bi mogao da peva heavy... btw, ima razorblade romance disk u kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehej drugari evo i mene opet. Stisla guzva poslednjih dana! Upravo sam bila na siteu Putnika kad li ono tamo hrpa novih vesti!

 

****************************** N**O**V**O**S**T**I ******************************

Pozdrav svima!

 

Novi album "Osmog Putnika" pod imenom "Živ i ponosan" trebao bi izaći 6.6.2005. pod etiketom izdavačke kuće "Dancing Bear".

Na albumu će se naći 11 autorskih pjesama, a kuriozitet je taj da će album biti objavljen u dvije različite verzije omota.

Verzija "Za Dame"        Verzija "Za Headbangere". 

 

Naravno izbor ćemo prepustiti vama! icon_wink.gif

Klikom na ove linkove možete vidjeti obe verzije omota.

 

Pretprodajna cijena albuma kojega možete naručiti direktno sa našeg site-a ( plaćanje pouzećem ) iznosi 60 kn + troškovi poštarine, a isporuka se vrši u prvom tjednu lipnja. Svi zainteresirani mogu se javiti na email: [email protected] . Napominjemo da ova ponuda vrijedi isključivo do izlaska albuma tj. 6.6.2005. 

 

Ovom prilikom band bi službeno najavio i svoj prvi koncertni nastup koji bi se trebao dogoditi 17.6.2005. u Splitu na tvrđavi Gripe.

Na ovom koncertu "Osmi putnik" će uz koncertnu promociju novog albuma obilježiti,te proslaviti svoj dvadeseti rođenadan, a sukladno tome u samu će produkciju koncerta biti uložena poprilična financijska sredstva. Na ovom koncertu će biti upriličeno i snimanje materijala kako za live album tako i za prvi DVD "Osmog Putnika". Ulaznice bi se u pretprodaji trebale pojaviti krajem svibnja. Cijena karte bi prema najavama trebala biti 30 kn ( u pretprodaji ).

 

S obzirom na slavljeničku atmosferu band je odlučio u prodaju pustiti i ograničen broj ulaznica ( točnije njih 800 ) po cijeni od 50 kn. Svi oni koji se odluče na kupnju ove specijalne "Anniversary" ulaznice, uz istu će kao poklon dobiti i novi CD "Osmog Putnika" - "Živ i ponosan".

 

JUPIIIIII! Novi album, koncerti, dva omota i oba su mi prelepa! Mnogo opasan ovaj hevijaner na omotu. wub.gif

 

Znaci jos mesec dana i imat cemo priliku cut novi Putnik!

 

Sta se tice Dibetovog pevanja tj. sviranja heavya mislim da je najbolje da covek radi ono sta voli i oseca! A to me toliko i ne mori jer mi se novi pevac mnogo, mnogo svidja! wub.gifwub.gif Covek rastura glasom i stasom!

 

Onda sta se vama cini od ovih omota?

 

I mislim da cu zaista da potegnem do Splita na ovaj koncert! metalac.gif To ne bih smela da propustim. I jos ce sve da se snima i za DVD!!!!! Bez reci sam!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej drugari!

Na site - u Putnika je stavljena čitave pesma sa novog albuma i to baš rimejk tj. nova verzija Glasno glasnije. musik19.gif

I to povodom jučerašnjeg dvadesetog rođendana Putnika! Svaka čast! Da bog da nam poživio još najmanje toliko! pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

 

Povodom jučerašnjeg dvadesetog rođendana "Osmog Putnik" - a na službenom site - u banda ( http://www.osmiputnik.com možete skinut i preslušat prvi promo singl sa novog albuma. Radi se o novoj verziji pjesme "Glasno, glasnije"! Direktni link:

 

Glasno glasnije 2005. icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce za veterane na ovom forumu! Poseduje li tko mozda kakav spot od Osmog Putnika? Ja sam imala negde nekoliko njih ali ne mogu vise da pronadjem tu video kasetu. Mislim da sam imala Mi smo majstori, Glasno glasnije i Samo za tvoju ljubav sa nekave decije emisije.

 

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

p.s.

 

Jel ko primetio da Mikica iz Alogie pod uzore ima pomenut i Osmi Putnik!!! Zna covek sta valja! musik19.gifmusik19.gifmusik19.gifmusik19.gif BTW. Ide li se na Alogiu sutra u SKC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...