Jump to content

Osmi Putnik


Fallen Angel

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Definitivno ce koncert biti u februaru i to u domu omladine. Moguce je i da ce Gibonni doci kao specijalan gost. A za one koji tvrde da se prodao... njegova muzika je odlicna kao i pevanje i jedini je pop izvodjac sa ovih prostora koji valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

PREDGRUPE :DEMETHER I APOKALYPSE.

 

USKORO POCINJE PRODALA ULAZNICA.

 

NA SAITU PODIGNUT VELIKI MULTIMEDIJALNI UPDATE SA GOMILOM STARIH I NOVIH VIDEO KLIPOVA (SPOT ZA ZIV I PONOSAN) I SLIKA.

 

 

WWW.OSMIPUTNIK.COM

 

pivopije.gificon_rockdevil.gif

 

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bwe bolje? Alogiji nista ne fali. Mislim, trebalo je jos i Abonos da dovedu pa da bude potpun dozivljaj. icon_uhoh.gif

 

Ali dobro, ocigledno su morali nastupati bendovi koji su iz One Records-a... Da se preziveti, ima da stojim pozadi sve vreme dok predgrupe sviraju.

Ne fali njima nista ali...prosli put je bilo dosta metalcica koji su dosli samo zbog njih a deo je posle njih otisao kuci. A evo i jednog dela razgovora koji sam cuo dok sam stajao u neposrednoj blizini Mikice. On je razgovarao sa nekim klincima i to je izgledalo otprilike ovako:

 

KLINAC: CIM SMO CULI DA SVIRATE SELI SMO NA VOZ (NOVI SAD) I DOLETELI OVAMO.

 

MIKICA:TO JE ZA RESPEKT.

KLINAC: A KO OVO SVIRA POSLE VAS?

MIKICA (ZABEZEKNUT) : PA OSMI PUTNIK.

KLINAC: KOJI OSMI PUTNIK?

MIKICA (NE MOZE DA VERUJE): PA LEGENDARNI BEND IZ SPLITA U KOM JE NEKAD PEVAO GIBONNI.

KLINAC:AAAA PA MI MISLILI DA SVIRA OSMI PUTNIK 2.

 

I onda im je mikica pola sata objasnjavao koji je to bend itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

e da, koncert. malo kasnim s komentarom icon_redface.gif

bio je keva!!!!

 

demether je jebao mame, apokalipse su skroz ok zvucali - ali heeding the call icon_rockdevil.gificon_smile.gif

 

a osmi putnik!!!! au brate!!! dusu sam ostavila u onom prvom redu, samo sto se nisam onesvestila od nedostatka vode,ali vredelo je.

stvarno se nadam da ce uskoro doci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

U bre, nisam bila toliko dugo na sajtu Putnika, kad gle tamo novih iznenadjenja.

 

Ima novi spot za "Ti i ja" da se downlouduje, i to super spot. Onako nesto kao live.

 

Eh da li ko mozda zna kada ce Putnici ponovo do Beograda? Sve se nesto suska, ali nista konkretno. A posto znam da pevac Clea ima mnogo drugara i drugarica u Beogradu, pa se mislim mozda je netko nesto provalio.

 

Ovaj novi spot me bas ono zapalio da ih ponovo vidim uzivo! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja krenuo da pisem recenzije :D:D:D

 

Pa evo, prva je posvecena Putniku...

 

OSMI PUTNIK - DRAGE SESTRE MOJE - 1988g. ( PGP RTB )

 

Ubrzo nakon izlaska legendarnog drugog albuma " Glasno, Glasnije ", koji ih je stavio rame uz rame sa velikanima tadasnje yu rock scene, Dzibo i drugari su nas obradovali novim remek delom...

Zlatan Stipisic - Dzibo ( sada Gibonni ) je vec te 88-e godine totalno muzicki sazreo ( iako je imao tek 20 godiina ) i napravio album cije su pesme njegov citat mogle da se odsviraju na svim muzickim instrumenitma...

IPB Image

 

Na albumu se nalazilo 9 pesama, koje je potpisao Dzibo, osim pesme " Rijec za Kraj " gde mu je pomogao Mirko Krsticevic iz legendarne splitske grupe " Metak ", ciju su pesmu " Da mi je biti morski pas" Putnici vec obradili na prethodnom albumu... Inace, Mirko Krsticevic je bio i producent albuma " Drage Sestre Moje".

 

1. Mi smo majstori

2. Proci ce sve

3. Rock'n'roll se kuci vratio

4. Samo za tvoju ljubav

5. Sta bi radila da nema radija

6. Usne slane kao Jadran plav

7. Sta je meni, pjesmo moja, ostalo

8. Rijec za kraj

9. Mjesano meso

 

Posto je i sam shavatio da su ljudi poceli da se interesuju za Osmi Putnik, mogao je da napravi album koji se borio protiv Folka u Yu Rocku...Iako se Putnik raspao tek mesec dana nakon izlaska ovog albuma, on i dalje tvrdi da je uspeo u tome...

Pocevsi od vesele hit pesme " Mi smo Majstori " kojom se vec vidi u kome ce se smeru kretati ostatak albuma, borba za vracanje rokenrola na binu ( tamo gde mu je i mjesto - citat Dzibo ) se na krako prekida predivnom rock pesmom " Proci ce sve ", da bi se opet digla atmosfera jednom od rock`n`roll himni " Rock`n`roll se kuci vratio" koju i dan danas najvise metalaca voli sa ovog albuma...A onda " Samo za tvoju ljubav " - legendarna balada na koju se svi najeze kada je cuju. Dzibo je na primeru ove pesme pokazao svim nevernim Tomama kakav je pesnik ( Samo za tvoju ljubav

Evo tonem, polako gubim korak s tvojom nevjerom

I kada sanjam, sve je tako stvarno, kao da sam u tvojoj kosi zaspao

A moje usne, te tvoje vjerne sluge, često ti ime spominju

Od svega srca, e kad bi srci lagalo, ne bi mene ništa ovoliko bolilo )

Na B strani albuma ponovo se krenulo od bitke za rokenrol.Naslovna numera sa originalnim nazivom " Drage sestre moje, nije isto bubanj i harmonika" jasno ocrtava Dzibino tadasnje mesanje folka u rock muzici...

Zatim saljiva " Usne slane kao Jadran plav", pa odlicna duga balada " Sta je meni, pjesmo moja ostalo ". Pred kraj albuma se nasla pesma " Rijec za Kraj", koja je po misljenjima mnogih fanova i najbolja pesma na ovom albumu...A onda za kraj " Mjesano Meso " kojim Dzibo zatvara svoju sagu dodavajuci u pesmu odlomke iz rock antologija gde su se nasle solaze od Deep Perpla, Bon Jovija, Queena, Led Zeppelina i ZZ Topa...

 

Za kraj mogu da kazem da je ovo odlican album, steta sto se Putnik ubrzo raspao posle njega ( razlozi su bili totalno druge prirode ), makar su uspeli da snime i dva spota i to za pesme " Mi smo majstori " i " Mjesano Meso "...

 

Ko ga slucajno jos nije preslusao, obavezno neka to uradi...

 

 

Hvala Vam MAJSTORI :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ga slucajno jos nije preslusao, obavezno neka to uradi...

Hvala Vam MAJSTORI :pivopije:

Je l' se ti zezas sa ovom recenzijom, il' si ozbiljan? Prva dva albuma i mogu da svarim, tacnije prvi je sjajan, ali "Drage sestre moje..." (pocev od naslova) - NIKAKO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradicu recenzije i za prva dva albuma...

 

BTW Ja mislim i da je ovaj " Drage sestre moje " odlican album, s tim sto je mozda izasao u pogresno vreme...

Ako se gleda zestina albuma, OK...Ali gledajuci sa Dzibine autorske strane, ja mislim da mu je to bio odlican pocetak za Solo Karijeru...Vidi se sada ko je NO1 u Hrvatskoj pop sceni...

 

I dalje stojim iza toga da je album " Drgae sestre moje..." oslikavao jedno vreme u tadasanjoj rock sceni i da ga i treba posmatrati tako...

Dakle, odlicno izdanje :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...