Jump to content

Fridrih Niče


Recommended Posts

Guest Bata Životinja
dobro da ga imas, sad i mi to znamo...

 

 

i :azal: ga, svog, ako mos da dohvatis !!!

 

 

A.

 

 

šta sad hoćeš? Ništa nije istinito, sve je dozvoljeno, ergo - sloboda kurca moga. Računaj da ćeš biti silovana.

 

Jer ti možda i nisi silovana. Ko zna šta je istina, možda si samo sanjala da te ja krvnički trpam. You wish.

 

Kad te neko bude jeb'o k'o kravu onda se vrati da mi ponovo citiraš Ničea, ovo o istini i tim sranjima.

 

 

P.S. Don't take this personaly, ali istina je sve što stoji između tebe i slobodnog falusnog poretka. Stoga, zar nije malo glupo da ja branim istinu, a ti ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nemoj sad da se praviš luda. Ja nikoga ne vrijeđam.

 

Niče je jasno rekao šta nadčovjeku pripada: ''najbolju hranu, najvedrije nebo, najsnažnije misli, najlepše žene!'' Svako izdanje Zaratustre.

 

To će da uzme, i ne da kaže pliz. Nema plizanja tu, nego te jebe k'o kobilu. Šta se sad kočoperiš tu, ko je ništavan ili umobolan.... zna se dobro kako djela Ničeov nadčovjek, ne traži i ne moli, već uzima, pa svidjelo ti se to ili ne. Moral je hrišćanski namet i treba ga se osloboditi, zarad slobode duha i slobode kurca moga.

 

Over and out.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao Boze, POGRESHILA SAM!!! Yaspersa volim :pivopije:

 

To mi je bilo drugo pitanje na ispitu iz filozofije na -Jaspers, a ja bas njega pojma nisam imao, pre ispita , par minuta pre nego sto ce me prozvati, procitam par recenica...tih par recenica kazem, pa kazem kako je bio ucenik nekog drugog (nekog valjda na slovo K) pa opletem o njemu(uvek sam se znao snaci, he he)...profesor kaze da je dobro i trece pitanje rutinski pricam o nekom delu i polozim...dobijem 7. To mi je bio prvi ispit, cale me dobro castio, sa tadasnjih 50 dem, jos je bila srpska nova godina taj dan. Kako sam se tada razvalio u gradu :)

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poverenju- taj Mayers- ne znam ni ko je taj :)

 

Jos ja gledam, ko je taj, nikad cuo za njega, pa pomislim, ma mora da je i taj mrtav :)

 

A najvise sam navijao da dobijem pitanje - nicea, to sam najbolje znao,tu sam bio spreman da mudrujem tri dana :)

Majku mu, koja provala pre ispita, nisam bio bukvalno ni na jednom predavanju, zaustavim jednog lika, pitam gde profesor(zaboravio sam ime) drzi ispit, on me kao cudno pogleda i kaze, na dnu hodnika...ja odem tamo kad vidim-taj lik je profesor kod koga polazem :)

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo znam jednog Mayersa- bivsheg chlana italijanske kosharkashke reprezentacije- nisam mogla da ga podnosim kako nam je furao trojke! No, da se vratimo na temu. Nitche je veoma komplexna lichnost da bismo tako olako mogli da iznosimo svoje mishljenje o njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo znam jednog Mayersa- bivsheg chlana italijanske kosharkashke reprezentacije- nisam mogla da ga podnosim kako nam je furao trojke! No, da se vratimo na temu. Nitche je veoma komplexna lichnost da bismo tako olako mogli da iznosimo svoje mishljenje o njemu.

 

Karlton Majers...camuga...secam ga se...odvratan, kao i sve camuge :)

Knjizicu Antihrist sam bio zagubio, pa je nije bilo jako dugo, mislio sam da sam je nekome dao na citanje...onda sam je slucajno nasao(samo meni se moze tako knjizica zaglaviti) i sa zadovoljstvom ponovo procitao...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

кад сам га читао први пут углавном сам размишљао "па логично је то што прича", излгеда врло занимљив, питак и разумљив... ал сам то баталио, кад узмеш да читаш његова Писма из провинције, па мало истражиш Јансенисте, то су бре болесни људи.. хиперкалвинизам најгори..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...