Jump to content

Fridrih Niče


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Kakav sveti apostol??? Nema toga. Ko sto rece covek Pavle, mozda. A najmudriji ljudi na planeti su oni koji slusaju SLEPO i ne koriste sopstvene oci. Samo bez mozga se moze uci u carstvo nebesko. Zivelo bezmozgostvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto Nice uopste pominje BOGA, pa racunajuci to da je on najostriji kriticar zapadne moderne civilizacije...

Odbacivanje i razaranje vrednosti Nice je izrazio idejom o SMRTI BOGA, on ne kaze ni u jednom trenutku da je BOG umro, nego ljudska predstava .

U samom tom pojmu Boga okupljene su stare metafizicko-hriscanske vrednosti koje su u modernom drustvu besmislene.

Isto tako i uzrok krize cele moderne civilizacije bi bila u predstavi koju imaju o njoj i u njenim stvarnim potrebama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bad medicine is what i need.ha. čije potrebe, ako misliš na potrebe čoveka za slobodom i stabilnošću, te dve potrebe uništavaju ovaj svet i ovu civilizaciju, Niče je kritikovao naše loše navike, a jednako smo ignorantni sada u doba nakon prosvetljenja i prosvećenja, kao i pre njega, samo smo sada opasniji. Wow, upravo sam našao vezu između Lavkrafta i Hobsa. yey.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koreni nauke i politike*ako govorimo o modernoj i nauci i politici* su upravo u spoju metafizike i hriscanstva.

Iz tog spoja potice uverenje da su svi ljudi jednaki, pred Bogom ili kao racionalna bice, a sa druge strane je vera u postojanje vrednosti koje su izvan konkretnog ljudskog zivota.

Pa onda filozofija kao metafizika razdvaja svet na istinsku stvarnost, istinske potrebe i samo na njenu projavu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

oke

Ta podela je proizvedena, nalik na podelu um/telo,volja/manifestacija,energija/materija,prostor/vreme,emocije/racio,ljudi se menjaju/ljudi ostaju isti... i smatram da je to više stvar navike osnovne podele, na ja i ne-ja.

jbg,holist. mislim, nemam ja problema sa sukobom, ali imam sa onim, ja sam van svega, ja sam suvise dobar za ovaj svet i sranja. 98.5% genetskog koda shimpanze, probaj da procesuiras tu cinjenicu ozbiljno, bato/seko.

 

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

u analogiji ljudskog uma koji vrsi podelu. shvatam da na ovoj planeti nema te podele bez coveka koji je navikao da sebe stavlja kao nesto nepromenljivo u jednacinu, pa se tako vezivao sa sirenjem u vreme, pa kada se uplasio toga zbog sog ogranicenog opsega razmisljanja, iskoristio je nicea kao dokaz za ubistvo vecnosti i, fizicki ako ne i psihicki je lupio o crnu, crnu zemlju. za coveka nema srece bez izazova, iako svi jurimo neku sigurnost jer nema gradnje bez cvrstog tla, a nema izazova bez jedne od ovih stvari:

1. ekspanzije u kosmos

2. armagedona

3. genskih promena

Da nauka ima takta, mogla bi biti nova metafizika tj nesto sto prevazilazi ogranicenja.

Ipak, yebu nas pomenute lose navike. pre svega reaktivnost, odrazena u ignorantnosti.

 

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav sveti apostol??? Nema toga. Ko sto rece covek Pavle, mozda. A najmudriji ljudi na planeti su oni koji slusaju SLEPO i ne koriste sopstvene oci. Samo bez mozga se moze uci u carstvo nebesko. Zivelo bezmozgostvo.

svet je jer je sveto zhiveo, apostol jer je poslat od Hrista da propoveda. samo bez greha je mogucje ucji u carstvo nebesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

рече неки прехристовски философ, будалу лако можеш препознаш, само тражи оног ко се смеје када нема шале.

 

неморам ја да тумачим ничеова учења, довољно је по плодовима судити (Римљанима 1, 22). не само њему него и њему сличнима, нпр, фројду, који је због своје ''философије'' кажњен тиме што му је језик иструлио у устима. као што рече исто апостол Павле- открива се гнев Божији са неба на сваку безбожност (Римљанима 1, 18).

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, kao prvo, dosta je naucnika poludelo zbog preforsiranja, stoga zub poziva na opreznost.

Drugo, Nice je za jednodimenzionu karakterizaciju nepogodan. To "трабуњање" je dovelo u sumnju tlo po kome gazimo, a to što je lenja marva preuzela par floskula, proglasila smrt večnosti, i bacila se u ambis nesvesti, nije neki pokazatelj bilo čega osim inercije čoveka.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A MOZDA smo transcendentirali pojam vecnosti.MOZDA vecnost zaista i ne postoji(don't get me wrong,verujem da nesto tamo ima).Uzgred,mali offtopic,ono Kosovo je Bugarska me redovno odusevi i zasmeje :wink2:

Edited by The Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, kao prvo, dosta je naucnika poludelo zbog preforsiranja, stoga zub poziva na opreznost.

Drugo, Nice je za jednodimenzionu karakterizaciju nepogodan. To "трабуњање" je dovelo u sumnju tlo po kome gazimo, a to što je lenja marva preuzela par floskula, proglasila smrt večnosti, i bacila se u ambis nesvesti, nije neki pokazatelj bilo čega osim inercije čoveka.

:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...