Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ok, dod je izazvao razlicite utiske, jer je skroz drugaciji od bilo cega do sada sto smo culi od maidena.

 

E sad, brave new world moze da stoji rame uz rame sa njihovim najboljim albumima. Nema lose pesme, odlicna tematika, cvrst album, fantasticne solaze...

Jedina mana je sto je album predugacak. Nadam se da nece ponoviti istu gresku i sa novim albumom. Bnw da je kraci album za nekih 10-15 minuta bio bi mozda njihov najbolji album. Da ne bude da pricam ovo bez ikakvog razloga, na rock in rio-u se najbolje vidi kako je publika prihvatila te pesme.

Ne znam sta da kazem osim da se najezim svaki put kad cujem prelaz sa introa na wickermana icon_redface.gif

Nadam se da ce smanjiti ove duze pesme i da ce buducnost maidena biti brze stvari kao sto su out of the silent planet, wickerman, the fallen angel, rainmaker, montsegur itd.

 

 

 

Da dodam jos za dod da je skroz ok album, realno je slabiji od bnw-a, ali

paschendale mi je jedna od njihovih najjacih stvari koje su snimili u poslednjih 20 godina!

Ista mana kao i za bnw- album je predugacak, svaka pesma je mogla da bude kraca za 1-2min. No more lies ima odlicnu muziku, ali mnogo puta se refren ponavlja i to moze da ubije pesmu.

Journeyman, pesma koja nije na prvo slusanje nista posebno, ali treba je cuti u live varijanti, cini mi se da se onda dobije pravi utisak. Bez pevanja publike nije to to!

Dod ima fantastican rif, dobro zvuci uzivo, super text.

To su mi tri najjace stvari.

Album nije medju njihovim najboljim, ali opet kao celina moze da deluje sasvim ok. Kada bih ga stavio na listu, rekao bih da je bolji mnogo od No prayera i virtuala, a slabiji od bnw-a, sit-a i 7th sona.

Edited by SacrilegiouS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne budite tako pesimistični u pogledu novog albuma,ipak se još nije ni pojavio,uostalom....ne moze biti baš toliko loše.....ipak su to Maiden-i,a ne trećerazredni bendić....

 

Da,kad smo već kod toga...dolazi jedna moja drugarica iz osnovne,fenserka,kod mene danas i donosi mi članak iz "Bravo"-a,kaze,:-Evo šta je pravi heavy-metal,a ne to što ti slušaš!".Citiraću odlomak(u pitanju je neko MTV kvazi-rock-govno):

 

"Vanilla ninja je ponovo u akciji!Prave tako zestoku muziku da otpada malter sa zidova.Izuzetan album sa zestokim heavy -metal zvukom i vrištećim gitarama izaziva vibriranje tla pod nogama.Lennin fenomenalni solo vokal jedan je od najboljih na svetu."

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pala sam sa stolice od smeha!Rekoh sebi:"Curo,baci Dia,baci Dickinsona,Kiskea,i ostale,oni su bre mala deca,Vanilla ninja ima najbolji vokal na svetu.Sram me bilo,pa tek sad znam šta je pravi heavy-metal,"Bravo" me prosvetlio." icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Metal girl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije Dance Of Death toliko los, ima par dobrih pesama... Ja mislim da ce novi album biti nesto poput DOD, nema sanse da izdaju nesto sto bi se moglo meriti sa Somewhere In Time ili Piece Of Mind, to vreme je proslo.

E, e tako su govorili i za The Cult pa ih evo na turneji again (Exit) vratili se kao iz mrtvih, mada su oni drasticno mijenjali pravce od psihodelic preko metala do rocka... Sad koliko je tesko biti dosledan u muzici, je istovremeno pitanje kvaliteta.

 

Da ce sledeci album I.M. biti DOD Chapter II ne vjerujem, ali ce biti nesto slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aeh, strasno mi se dopadala moda koju su furali bendovi 70-tih i 80-tih na celu sa grupom Kiss koji su vjerovatno prvi poceli da nose uske crne pantalone (helanke), uvrnute cizme sa nebeski visokim potpeticama, uske skoro zenski skrojene jakne, naravno kissovci su se obavezno sminkali i slicno. To je svakako stvaralo fantasticnu atmosferu na koncertima i davalo im smek po kojem je to vrijeme ostalo upamceno.

 

Ali jebi ga to su bile 80-te kada sistem vrijesnosti nije bio poremecen kao ovaj danas... a moja jedina veza sa tim vremenom je datum rodjenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aeh, strasno mi se dopadala moda koju su furali bendovi 70-tih i 80-tih na celu sa grupom Kiss koji su vjerovatno prvi poceli da nose uske crne pantalone (helanke), uvrnute cizme sa nebeski visokim potpeticama, uske skoro zenski skrojene jakne, naravno kissovci su se obavezno sminkali i slicno. To je svakako stvaralo fantasticnu atmosferu na koncertima i davalo im smek po kojem je to vrijeme ostalo upamceno.

 

Ali jebi ga to su bile 80-te kada sistem vrijesnosti nije bio poremecen kao ovaj danas... a moja jedina veza sa tim vremenom je datum rodjenja...

Takodje.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...