Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Misliš međusobno ili uopšte :) ???

 

Ma pričaju oni sasvim lepo kad izađu na scenu... Objasne sve i to bez i jedne jedine reči. Samo da potraje to još izvestan period. Nisam spreman još uvek.

 

-------

1000.

-------

 

:pivopije:

 

 

Uopste. :D

 

Bio je neki intervju sa Janikom i Dejvom na youtube... Dejvi strasno suska chini mi se... A pitali ih zashto su odabrali gitaru, zashto ne neki drugi instrument ili zashto ne pevaju, a Janick car kazhe "Pa zato shto mi ne mozhemo da pevamo! Ja sam hteo da pevam kao Ian Gillan ali ne mogu pa sam odluchio da sviram gitaru umesto da pevam!". :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

na you tubu sam pronasao klip (u Atini uzivo koncert 2007) gde se spominje Alexander The Great...........

tj Bruce je poceo kao da peva..........i onda je publika i on je rekao "zaboravite to" (tako nesto)

e sad ne razumem zasto nece da sviraju pesmu Alexander The Great

 

evo vam link.............pa pogledajte..............

http://www.youtube.com/watch?v=b-PQapqd2AA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je srednji deo u 7/8 i jedva su ga i snimili jer se ne snalaze sa neparnim ritmovima.

Nije mi palo ovo na pamet, ali sasvim tačno. Verujem da bi uživo taj deo bio katastrofa, svi bi se potpuno izgubili. Mogli bi možda nekako da izbace taj deo, ali to onda ne bi bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Child In Time:

Samo ybog tebe sam pustio ovaj disk posle sto godina, inače se ne bih setio. :bigblue:

Deo u 7/8 počinje na 3:53 i završava se na 4:38.

 

@ Prince Of Darkness:

Celu solažu u 7/8 imaju samo tu, i više nigde.

 

Inače, veći deo "The Number Of The Beast" (stvari, ne albuma) je u 14/8, što je u principu sličan ritam, ali je tako sinkopiran da bude paran. Sem toga, ta stvar je logična u tom ritmu, pa mislim da im zato ne predstavlja problem.

 

Osim par sinkopa, i to izuzetno retko, u svim ostalim stvarima drže se klasičnih 4/4 i 3/4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...