Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ma Maideni su najbolji sta god da sviraju!

licno encore je ok, samo bi umesto Running Free stavio Run To The Hills! Da ne sviraju Hallowed plakao bih i pljuvo bih po njima zauvek!

Sto se tice ostale liste, do jaja je, ali...

umesto 2 Minutes *obozavam je* bolje da su stavili nesto sto maltene nikada ne sviraju, tipa 22 Acacia, Die With Your Boots On, Only The God Die Young!

I menjao bih Blood Brothers za Brave New World!

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nece da navezbaju, boli ih kurac za to sto bi veliki broj ljudi hteo da cuje neke druge pesme, koje ne sviraju vec godinama...slusam ih i dalje, super bend, super pesme, prvi metal bend koji sam slusao(pre par dana poslusao opet sve albume) ali ovo je cinjenica jebi ga...i svako to vidi, osim onih zaslepljenih, koji bi se odusevljavali i da Maideni samo prde na koncertima :D

 

Ove nove pesme mi nesto dosadne...nije to vise to, jebi ga...ali imaju sto godina, razumljivo. Ali na koncetima bi se mogli potruditi da izvedu nesto novo, ovako je predvidljivo do bola, i malo smara...malo vise

 

U kojoj si ti zabludi! Nema to veze sa "navezbavanjem". Mogli bi da odsviraju bilo koju pesmu na keca, pa bend poluamatera petnaeostogodisnjaka bi skinuo bilo koju njihovu pesmu za tili cas. Ima veze samo sa tim da im je nastup koreografisan i mora da se zna unapred raspored pesama. Menjati pesme i raspored je tesko i zato retko to radi ko drzi do koreografije u smislu osvetljenja, pirotehnike itd.

 

Sto se tice novih pesama mogu samo da kazem da si u krivu.

 

Toliko.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maideni su ubacivali mnogo pirotehnike samo na proslavljanju neceg np na SOMEWHERE BACK IN TIME tour,ona je bila puna pirotehnike dok na ostalim turnejama jako malo koriste pirotehniku bas zato sto su takav bend da ne kupuju publiku cirkusom nego svirkom i samom energijom a Eddie je od pocetka tu tako da ga nikad nisu izbacili jer je zastitni znak benda i bilo bi bzvz da ga izbace...

Edited by BruceBruce
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojoj si ti zabludi! Nema to veze sa "navezbavanjem". Mogli bi da odsviraju bilo koju pesmu na keca, pa bend poluamatera petnaeostogodisnjaka bi skinuo bilo koju njihovu pesmu za tili cas. I

 

 

 

Mogli bi ali ih boli kurac...skoro uvek iste pesme na turneji sviraju, neka promene pesme pa neka promene i koreografiju na nekoj turneji...ne moraju svaki koncert da menjaju set listu ali oni svaku turneju sviraju skoro iste pesme, sto je smor, promene su minimalne...a imaju toliko dobrih pesama, mogli bi to malo menjati, ali ih boli kurac, sta god vi rekli to je tako :cool:

Ali dobro, necu se raspravljati sa zadrtim fanovima :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojoj si ti zabludi! Nema to veze sa "navezbavanjem". Mogli bi da odsviraju bilo koju pesmu na keca, pa bend poluamatera petnaeostogodisnjaka bi skinuo bilo koju njihovu pesmu za tili cas.

 

Jesi li ti nekad svirao u bendu pa da znaš kako je kad treba vas 5-6 da odsvirate neku pesmu koju niste svirali ne mesecima nego godinama? Brate, ne održava se gomila proba pre svake turneje tek tako, da se može piti pivo u vežbaonici.

Em imaju 1000 pesama em sviraju decenijama. Sve mislim da svaki od njih zna svaku notu i svaku reč kad gde ide, naročto što se tiče dela ekipe koji nije svirao na svim albumima.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, pa u BG su gresili(ne puno ali gresili) pesme koje sviraju stalno...jebi ga, to je normalno, posle turneje se ne vide mesecima, imaju ljudi svoj zivot, i normalno da ce gresiti ako ne uvezbaju dobro. Sta bi tek bilo da ubace 7-8 pesama koje nisu godinama svirali, to mora da se vezba danima, da bi uzivo zvucalo perfektno...a ni ja ne bih vezbao, kad ima fanova koje boli kurac, lakse je ici na sigurno :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle god budi rasprodavali koncerte mesecima unapred, nece bitno menjati setlistu. Boli ih qrac da menjaju setliste kad i onako uvek rasprdaju koncerte. Meni licno nije losa setlista. Nisu bas morali Trooper-a da ubace. Nego jel ste primetili da vec drugu godinu zaredom ne sviraju "Run to the hills".

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dok na ostalim turnejama jako malo koriste pirotehniku bas zato sto su takav bend da ne kupuju publiku cirkusom nego svirkom i samom energijom a Eddie je od pocetka tu tako da ga nikad nisu izbacili jer je zastitni znak benda i bilo bi bzvz da ga izbace...

Preporucujem ti da pogledas the early days dokumentarac o ranim danima kako naslov kaze. Dace ti malo bolji uvid u mejdene i u ono sto sam mislio da je svim ocigledno. Mejedni jesu cirkus ali u najboljem smislu te reci. Od samih pocetaka, kada nisu imali ni za leba, ulagali su svaki peni u svoj nastup, da li to bilo pojacalo vise, neki plamicak ili nova bolja maska edija itd. Cela poenta mejdena je njihov live nastup koji svakako nije samo energicna svirka vec ceo aranzman koji je originalan, epski i neponovljiv!

 

Mogli bi ali ih boli kurac...skoro uvek iste pesme na turneji sviraju, neka promene pesme pa neka promene i koreografiju na nekoj turneji...ne moraju svaki koncert da menjaju set listu ali oni svaku turneju sviraju skoro iste pesme, sto je smor, promene su minimalne...a imaju toliko dobrih pesama, mogli bi to malo menjati, ali ih boli kurac, sta god vi rekli to je tako

Ali dobro, necu se raspravljati sa zadrtim fanovima

 

1. Da li mislis da su toliko losi muzicari i da treba tooooliko vezbe da bi ubacili nove pesme!?

2. Da li mislis da ako su svima dosadile te pesme da su onda tek njima dosadile i da bi ih oni prvi menjali!?

3. Da ih boli kurac ne bi isli na turneje, saberi 2 + 2 i videces da para odavno imaju pregrst.

4. Jesam fan, mislim da nisam zadrt, jednostavno volim ovaj bend i pored toga koristim elementarnu logiku, a ti je ili nemas ili ti je dosadno.

 

Jesi li ti nekad svirao u bendu pa da znaš kako je kad treba vas 5-6 da odsvirate neku pesmu koju niste svirali ne mesecima nego godinama? Brate, ne održava se gomila proba pre svake turneje tek tako, da se može piti pivo u vežbaonici.

Em imaju 1000 pesama em sviraju decenijama. Sve mislim da svaki od njih zna svaku notu i svaku reč kad gde ide, naročto što se tiče dela ekipe koji nije svirao na svim albumima.

 

1. Nemaju 1000 pesama kao prvo, vec mnogo blize ka 100.

2. Imas bendove koji imaju repertoar po nekoliko stotina pesama koje sviraju savrseno u pola noci. I to tudjih pesama. Zamisli tek pesme koje su sami komponovali i svirali u studiu bezbroj puta. Stvarno mislis da su kapacitet za 15 pesama??

3. Naravno da ne bi znali savrseno da odsviraju iz prve svaku svoju pesmu ali ne bi to bio veliki problem da uvezbaju koju god da pozele.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikki270

 

Ako tako stvarno mislis onda vredjas sav IRON MAIDEN KODEKS POSTOJANJA i svrstavas ih u KICH i BIZNIS bend a to je nesto sto STEVE i kompanija sigurno nisu,to znamo ja i svi pravi fanovi ovog benda.! :rockdevil:

 

 

"An IRON MAIDEN show should not be some kind of bourgeoisie experience like going to see THE EAGLES with $50 hotdogs and dickie bows and all that kind of shit. It should be as dirty and smelly and sweaty as you can possibly be. And I if you don't like dirty, smelly and sweaty shit, stay away." Bruce Dickinson

 

UP THE IRONS 4LIFE.

Edited by BruceBruce
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"An IRON MAIDEN show should not be some kind of bourgeoisie experience like going to see THE EAGLES with $50 hotdogs and dickie bows and all that kind of shit. It should be as dirty and smelly and sweaty as you can possibly be. And I if you don't like dirty, smelly and sweaty shit, stay away." Bruce Dickinson

 

 

Taj citat i konstatacija nemaju veze sa onima sto si ti rekao, a tek ne sa onim sto sam ja rekao.

 

Što bi rekao Homer S: "I was being sarcastic.".

 

Verujem, ali bas je poenta sto je dodata jedna nula vise i to stvarno menja stvari :)

Edited by mikki270
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj citat sam postavio odvojeno ali ti si tako plitkouman brate,ogranicen i bukvalista da me jednostavno mrzi da se raspravljam sa tobom :evotigana:

 

BACK ON TOPIC evo nekih kvalitetnih fotografija sa nove turneje:

 

http://panzicov.livejournal.com/170826.html#cutid1

 

JEDVA CEKAM!!! :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Edited by BruceBruce
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

IRON MAIDEN was honored with a Grammy in the "Best Metal Performance" category in the pre-telecast ceremony at the 53rd annual Grammy Awards, which are being held tonight (Sunday, February 13) at the Staples Center in Los Angeles. IRON MAIDEN was nominated for the track "El Dorado", from the band's 2010 album "The Final Frontier".

 

The nominees in this year's "Metal" category were as follows:

 

* IRON MAIDEN - "El Dorado" (from "The Final Frontier")

* KORN - "Let The Guilt Go" (from "Korn III: Remember Who You Are")

* LAMB OF GOD - "In Your Words" (from "Wrath")

* MEGADETH - "Sudden Death" (from "Guitar Hero: Warriors Of Rock")

* SLAYER - "World Painted Blood" (from "World Painted Blood")

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

1. Da li mislis da su toliko losi muzicari i da treba tooooliko vezbe da bi ubacili nove pesme!?

2. Da li mislis da ako su svima dosadile te pesme da su onda tek njima dosadile i da bi ih oni prvi menjali!?

3. Da ih boli kurac ne bi isli na turneje, saberi 2 + 2 i videces da para odavno imaju pregrst.

4. Jesam fan, mislim da nisam zadrt, jednostavno volim ovaj bend i pored toga koristim elementarnu logiku, a ti je ili nemas ili ti je dosadno.

 

 

 

 

 

1.Ne mislim da su toliko losi muzicari ali jednostavno ih boli kurac da vezbaju, idu na sigurno.

2. Pa nece da ih menjaju jer im je lakse da sviraju uvek isto(ili slicno) nego da navezbavaju nesto sto dugo nisu, sto zahteva vise muka i truda...a iovako im super ide i to ja shvatam.

3. Na turneje ce uvek ici, sve dok to donosi ogroman profit, posto je metal posao kao i svaki drugi, ako nisi to do sada zakljucio.

4. Ti ces mi reci sta je logoka, i to na osnovu tvog misljenja koje se zasniva na tome da imas idole i obozavas sve sta oni urade, cak i da prde na sceni, verujem da bi tvoja logika bila, to je bas super, niko to tako kvalitetno ne prdi :haha:

 

Vecina vas bi takodje volela da malo menjaju set listu ali ste slepi obozavaoci pa samo sebe lazete i trazite opravdanje , sto prilici samo klincima.

Tako sma i ja jednom prilikom, kad je moj omiljeni bend izdao losiji album, pomislio da je to mozda greska(desava se kad su bile one piratske kasete) Neces da prihvatis da tvoj omiljeni bend radi nesto sto nije najbolje, navikao si na najbolje, pa sam sebe lazes , kad si klinac naravno...a neki i kasnije, ako su slepi, zadrti fanovi :D

 

E da, stvarno su dosadne nove pesme, Brave n.w. je odlican, pogotovo prvih par pesama, ovo kasnije, meni dosadno. Moje misljenje, a vi nemojte da vilenite, nisam vam majku vredjao, to je samo muzika :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Ne mislim da su toliko losi muzicari ali jednostavno ih boli kurac da vezbaju, idu na sigurno.

2. Pa nece da ih menjaju jer im je lakse da sviraju uvek isto(ili slicno) nego da navezbavaju nesto sto dugo nisu, sto zahteva vise muka i truda...a iovako im super ide i to ja shvatam.

3. Na turneje ce uvek ici, sve dok to donosi ogroman profit, posto je metal posao kao i svaki drugi, ako nisi to do sada zakljucio.

4. Ti ces mi reci sta je logoka, i to na osnovu tvog misljenja koje se zasniva na tome da imas idole i obozavas sve sta oni urade, cak i da prde na sceni, verujem da bi tvoja logika bila, to je bas super, niko to tako kvalitetno ne prdi :haha:

 

Vecina vas bi takodje volela da malo menjaju set listu ali ste slepi obozavaoci pa samo sebe lazete i trazite opravdanje , sto prilici samo klincima.

Tako sma i ja jednom prilikom, kad je moj omiljeni bend izdao losiji album, pomislio da je to mozda greska(desava se kad su bile one piratske kasete) Neces da prihvatis da tvoj omiljeni bend radi nesto sto nije najbolje, navikao si na najbolje, pa sam sebe lazes , kad si klinac naravno...a neki i kasnije, ako su slepi, zadrti fanovi :D

 

E da, stvarno su dosadne nove pesme, Brave n.w. je odlican, pogotovo prvih par pesama, ovo kasnije, meni dosadno. Moje misljenje, a vi nemojte da vilenite, nisam vam majku vredjao, to je samo muzika :D

 

maideni los album izbacili nisu,sve sama remek dela.ende

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu oni da odsviraju sta god hoces i kad god hoces , ali oni efekti , koreografija , ovo ono im je bitno , mada ne bi trebalo biti po meni . Najvise volim bendove koji kad neko iz publike skandira tu i tu stvar sviraju . Maiden je ipak s druge strane institucija slidjalo se nekome to ili ne i oni se ocigledno ponasaju u skladu sa tim .

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

The nominees in this year's "Metal" category were as follows:

 

* IRON MAIDEN - "El Dorado" (from "The Final Frontier")

* KORN - "Let The Guilt Go" (from "Korn III: Remember Who You Are")

* LAMB OF GOD - "In Your Words" (from "Wrath")

* MEGADETH - "Sudden Death" (from "Guitar Hero: Warriors Of Rock")

* SLAYER - "World Painted Blood" (from "World Painted Blood")

 

Otkud LoG u konkurenciji kad je njihov album iz 2009?

 

Rekao mi je jedan drug da ima na majici Bugarska i Grcka, ali nije znao datum.. Znaci u junu.. Lepo lepo.. Samo da bude organizovano na oba..

 

http://ironmaiden-bg.com/en/images/stories/tourshirt_back.jpg

 

Atina 17. i Sofija 21. juna, Sonisphere.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nintendo_Grow_Up_Red_Shirt.jpg

 

Hvala na preporuci verovatno mislis tako i za vecinu Maiden fanova all over the world koji imaju isto misljenje kao i ja a imaju po 40 i kusur godina ali bas zato sto ne kapiras njihovu muziku nisi ni fan ovog benda i uopste me ne pogadja bilo sta da kazes,ko zna zna,ko ne zna ne mora nikad da sazna...

 

PS Jos jedan u nizu "METALACA" koji ce "PRERASTI" metal...tst tst tst...

 

 

@TALVI

 

E nemam pojma brate ovo sam iskopirao bio samo sa sajta tamo tako pise :uhoh:

Edited by BruceBruce
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...