Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

e vidish, od tih koje si naveo, mogu od mene sve da izbace, osim 666. nek' bruce vrishti dok mozhe. :D

 

Od tih classic-a, najvise bih voleo da izbace 2 Minutes To Midnight...Ne znam zasto, pesma je zakon, ali nekako smori uzivo...posle prvog refrena... A ne znam koliko ljude smorila Fear Of The Dark, jebeno je najbolja pesma uzivo od Maidena... Sto se publike tice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bi da ubace u set-liste i Prisoner, 22 Accacia Avenue, Back In The Village, Die With Your Boots On, Invaders, Mursers In Rue Morgue itd. Neznam da li ih uopste sviraju, ali bih definitivno hteo da ih cujem uzivo.

Edited by Thrasher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bi da ubace u set-liste i Prisoner, 22 Accacia Avenue, Back In The Village, Die With Your Boots On, Invaders, Mursers In Rue Morgue itd. Neznam da li ih uopste sviraju, ali bih definitivno hteo da ih cujem uzivo.

22 Acacia Avenue, Die With your Boots On i Murders In The Rue Morgue su svirali na turneji 2005., a 1. 2 i na turneji u leto 2003. (give me ed... til i'm dead). svakako bih voleo ove pesme da chujem uzhivo, a i mnoge druge koje retko/nikad sviraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, vrlo sam vezan za "Fear Of The Dark" album, verovatno zato sto me on i "No Prayer..." i uvukose u celu pricu pre i-ha-haj godina, ali me jako nervira sto (narocito zadnjih godina) ljudi znaju taj album samo po naslovnoj pesmi, jel'te. Dok ja licno smatram da je to jebena nepravda posto na njemu ima dosta odlicnih pesama, bar po mom ukusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su najvece zelje Dance Of Death, Journeyman i Stranger In A Strange Land (najbolji solo svih vremena :bigblue:!!)... I Rime Of The Ancient Mariner naravno... I Heaven Can Wait...

 

To su sve svirali LIVE od 2003. na ovamo, osim Stranger In A Strange Land (stvarno je red da je sviraju opet, mozhda ovog leta :P). Rime si imao LIVE pre nepunih godinu dana (od mene mozhe na svakoj turneji, ali nece nazhalost),a Heaven Can Wait je standardna od kad su je snimili (publika izlazi na stage da peva s bendom tokom 'ooooooooooo' dela).

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su sve svirali LIVE od 2003. na ovamo, osim Stranger In A Strange Land (stvarno je red da je sviraju opet, mozhda ovog leta :P). Rime si imao LIVE pre nepunih godinu dana (od mene mozhe na svakoj turneji, ali nece nazhalost),a Heaven Can Wait je standardna od kad su je snimili (publika izlazi na stage da peva s bendom tokom 'ooooooooooo' dela).

 

Hmmm znam :D :D

 

Stranger In A Strange Land su svirali na THE ED HUNTER reunion turneji, mnogo je dobra sa 3 gitare! Rime sam gledao, nista bolje na ovom svetu ne postoji od Rime Of The Ancient Mariner uzivo :D, ali hocu OPET! Jedino maaaaaaaaaaaaaaalo razocarenje na koncertu 10. februara je sto nisu svirali Heaven Can Wait, pesma je napravljena za koncerte!!

 

A sto se tice Fear Of The Dark albuma, po meni je najgori Maiden album!

 

Dobre su naslovna pesma, Judas Be My Guide, Afraid To Shoot Strangers i Be Quick Or Be Dead...From Here To Eternity nije losa takodje... Ali ostalo je UZAS! THE APPARITION - najgora Maiden pesma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E 'vako, svi smo ih gledali bar 2 puta, je li tako? Kome su finansije davale, onda i vise. Ali ja 2 puta. Bilo je dovoljno da shvatim da bih zaista preziveo bez sledecih:

 

The Trooper

Fear Of The Dark

Run To The Hills

2 Minutes To Midnight

(mozda) Hallowed

 

Drugim recima, klasici koliko god, ali nek idu u kurac, smorili su, hocemo Sign Of The Cross, Clansman, Alex the Great, Mariner NE SME DA SE IZOSTAVLJA kao, nikad vise. Powerslave isto. I MAJKU MU JEBEM MOZE LI SA BNW nesto.....

 

I jos nesto, Afraid To Shoot Strangers je pesma za Blejza i tu nema diskusije, mnogo mu bolje lezi. Ali posto je Blejz dobio cizmu u dupe, onda jebiga.

 

edit: I naravno Childhood's End, Long Distance Runner, No More Lies (zamisli, nesto sa Dance of Death da zapravo valja), Mother Russia, Icarus, koji jebu majke XD

Edited by stormtrooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

E 'vako, svi smo ih gledali bar 2 puta, je li tako? Kome su finansije davale, onda i vise. Ali ja 2 puta. Bilo je dovoljno da shvatim da bih zaista preziveo bez sledecih:

 

The Trooper

Fear Of The Dark

Run To The Hills

2 Minutes To Midnight

(mozda) Hallowed

 

Drugim recima, klasici koliko god, ali nek idu u kurac, smorili su, hocemo Sign Of The Cross, Clansman, Alex the Great, Mariner NE SME DA SE IZOSTAVLJA kao, nikad vise. Powerslave isto. I MAJKU MU JEBEM MOZE LI SA BNW nesto.....

 

I jos nesto, Afraid To Shoot Strangers je pesma za Blejza i tu nema diskusije, mnogo mu bolje lezi. Ali posto je Blejz dobio cizmu u dupe, onda jebiga.

 

edit: I naravno Childhood's End, Long Distance Runner, No More Lies (zamisli, nesto sa Dance of Death da zapravo valja), Mother Russia, Icarus, koji jebu majke XD

 

I ja sam 2 puta... Hmmm, nemoj sad da pisem koje bih sve pesme voleo...ima ih oko 100 :D :D

 

A mislim da za kraj koncerta ne postoji bolja pesma od Running Free!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš, zbog cele ove priče oko matorih pesama koje 100 godina nisu ubacivali u listu, što se mene tiče, baš i da nijedna album više ne izdaju, neće biti šteta, bilo bi onda više prilike za te matore kultove, ovako može da im padne na pamet neka pikanterija poput sviranja celog AMOLAD-a prošaranog s 5-6 najdosadnijih klasika. :haha: Nije da ne valja AMOLAD, ali ako sa druge strane imam 22 Acacia Avenue, Strange World, Alexander the Great, Purgatory, Only the Good Die Young, Clansman, Flight of Icarus, Afraid to Shoot Strangers, Stranger in a Strange Land, Wasting Love, Mother Russia... Ma najbolje da još od BNW nisu izdavali novi album, dok ne ispucaju na turnejama sve što nisu nikad/20 godina svirali, pa sada da dobijemo neki best of DoD, AMOLAD i budućeg. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, vrlo sam vezan za "Fear Of The Dark" album, verovatno zato sto me on i "No Prayer..." i uvukose u celu pricu pre i-ha-haj godina, ali me jako nervira sto (narocito zadnjih godina) ljudi znaju taj album samo po naslovnoj pesmi, jel'te. Dok ja licno smatram da je to jebena nepravda posto na njemu ima dosta odlicnih pesama, bar po mom ukusu.

 

Jako podcenjen album ( FOTD ), vrlo moguce zato shto se na njemu nalaze i neke najgore pesme shto su ikada snimili ( The Apparation, Weekend Warrior ) bez kojih bi album bio bukvalno masterpiece. Jedan od retkih minusa je pevanje tj Dickinsonu tih godina glas i nije bio na vrhuncu ( od neke 89.-e do 93.-e recimo ). U svakom sluchaju, prodao bih dupe za jednu " Judas Be My Guide " uzhivo. ;)

Inache sve ovo oko setliste je prezhvakana pricha milion puta, a i ono, ukusi su razlichiti, ako bih mogao da biram uvek ne bih zheleo da chujem " Heaven Can Wait, Running Free, Sanctuary " naushtrb nekih drugih pesama, a vidim da bi ih neki ovde rado chuli. Takodje, ne gotivim neshto preterano ni Marinera, jbg, 100 ljudi 100 cudi. :D

Naravno i mene su klasici smorili, ostavio bih samo FOTD i Hallowed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...