Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ja npr. volim i jedno i drugo, ali Mejden je fejlovao u oba. Nepotrebno dugacke pesme, 3 gitare, a opet tako prazno...

 

uopste se ne slazem sa tvojim subjektivnom konstatacijom.

 

BTW kako je mocna ova verzija Wicker Man-a sad sa se bas podsetio:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SmejEmQWhts

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Final Frontier jeste prilično kompleksan i progresivan album, ali u svakom slučaju nije ni upola takav koliko su neki oldschool prog bendovi. I ja mislim da je album vrlo teško svarljiv - nije ni čudo što su ga mnogi batalili posle drugog, eventualno trećeg slušanja, da su se još malo potrudili ne bi se iščuđavali što ga pojedinci toliko gotive. :zeleni:

 

Nije bolji od A Matter of life and death, sa The X Factor takođe ne može da se poredi, ali na albumu su prisutni elementi ta dva izdanja, kombinovani sa nekim klasičnim momentima a la 80s. Ne mogu da shvatim kako neki fanovi ranijih izdanja ne mogu da pronađu ništa što im se dopada na novom albumu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da shvatim kako neki fanovi ranijih izdanja ne mogu da pronađu ništa što im se dopada na novom albumu.

Iskreno, ni meni ovo nije jasno.

Ja posle The X Factora mogu da nabrojim plafon 5 pesama da kažem da su me oduševile. Svakom albumu dajem šansu, poslednji sam preslušao više od 10 puta. Ali svaki put imam utisak da ovakav album mogu da naprave svake godine po jedan. Pa se i ja pitam da li je do mene da su mi albumi iz 80tih tako genijalni, a ovi posle '95. tako prazni, razvučeni i dosadnjikavi. Zamislim se da li ja serem i tražim dlaku u jajetu zbog tih ranijih albuma? Ali vidim da ne razmišljam samo ja tako, pa možda i nije do mene :)

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa DOD mi se iskreno dopala jedino No More Lies.

Što bi meni na primer bila jedina pesma sa tog albuma koja mi se ne dopada toliko. Ovde se po meni može primetiti razvlačenje koje se pripisuje TFF-u. Pesma ima tri uzastopne gitarske solaže na istu pratnju i gitarske fraze koje su komotno mogle da budu izostavljene iz instrumentalne sekcije. Nemam ništa protiv refrena u kojima se ponavlja po par reči (AC/DC je izgradio karijeru na tome :mrgreen: ), ali samo dokle god se ponavlja nešto dobro. Ovde refren ume da ubije u pojam.

 

Sada se vratim na The Final Frontier i nekako kapiram da nijedna pesma nema pomenute probleme sa ponavljanjem. Nijedna pesma mi nije ostavila utisak kao da je razvučena čisto da bi bila dugačka, svaka sekcija je na mestu sa razlogom, ili budi emocije ili je jednostavno jebeno zarazna. :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...