Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Sto jes', jes', produkcija na DOD-u je uzasna, a na TFF nekako premlaka. Zato je na BNW i AMOL&D super.

AMOLAD zvuči tako dobro zato što nema produkciju. :mrgreen:

 

A što se tiče produkcije na The Final Frontier, nije baš savršena, mada je opet prihvatljiva. Ako me nešto nije oduševilo na albumu, to je zvuk Adrianove gitare. Znam kada krene riff u Starblind, očekivao sam onakav zvuk kakav je imao na uvodnom rifu u Lord of light, ali ni približno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista, na DOD-u bubnjevi zvuce ko kante, gitare su muljave, a Brus k'o da je preko telefona snimao vokale. Sve pesme bolje zvuce na Death On The Road. Na TFF-u mi se ne svidja zvuk bubnjeva, nekako mi zvuce pretanko. Adrian je hteo drugaciji mix TFF-a, ali na kraju je popustio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAhahahaha, Bruce kao da je snimao preko telefona! Hahahaha!

Sve pesme sa TFF su super, ali slazem se da je produkcija losa, unistili su je jos na DOD, bas, bas se vidi razlika, ona preciznost, i osecaj kada slusas Seventh, Somewhere, i onda pustis DOD bas je velika razlika, POGOTOVU na slusalicama! Naravno, i dalje je odlicno, ali kada bih mogli da se vrate na Seventh montazu, prepdostavljam da je dosta teze, ali isplati se! Kada vec cekamo 4 godine, onda da mi dodje Seventh kvalitet, sa 3 gitare, ja mislim da ce za to i Lemmy reci da je dobro!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od novijih albuma mi se svdijaju BNW, DoD i AMLOD (ako sam lepo napisao). Ne znam zasto vam se ne svidja DoD, trebali bi ste da slusate sa slusalicama. Svidja mi se detaljnost koju su posvetili muzici, nekako te tera da se uzivis u liriku. Takodje mi se svidja TFF, ali nekako ne mogu da ga svarim kao druge albume. Sa tog albuma mi se najvise svidjaju Coming home, The Talisman (ima fenomenalan pocetak), S15..TFF i Starblind (btw kako bi ste vi ovo preveli), moze da prodje i The Alchemist... Mislim da su gitare mogle da budu malo piskavije (ne znam terminologiju) i teze... S' druge strane solo i sami instrumentali su dosta kompleksni. Nisam gitarista, pa ne bih mogao da ih hvalim, ali mislim da bi se neki gitarista na mome mestu slozio sa mnom. Inace imam utisak da instrumental ima velikih dodirnih tacaka sa klasicnom muzikom. Nekako se svaki deo razvija temu i uvodi u novu temu... Sto se tice same lirike....Mislim da su Haris i kompanija imali bolje dane. Mislim nije losa i sve to, ali covece ima previse metafora i mladom slusaocu kao sto sam ja to predstavlja malo problem... Naravno mora da se pohvali Dikinson. Covece pogadja covek sve. Od najnizih nota baritona, pa sve do najvisih tenora... Mislim da mu glas zvuci kao sto je zvucao do SSOSS albuma, ali nekako zreliji... Jeste da slusam Mejdene jedno 5 godina, ali ipak mislim da sam svaku njihovu pesmu odlusao jedno 3-4 puta (bukvalno...svaki dan vrtim jednu te istu plejlistu), pa zbog toga mislim da donekle znam o cemu pricam...

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaku njihovu pesmu si odslusao 3-4 puta?

 

Ne verujem!! Pa kako si stigao? Ti mora da ne jedes i ne spavas.

 

Brate ne kapiram zasto se svi na ovom forumu prave glupi? Da ti "razjasnim" svaku njihovu pesmu sam za ove 5-6 godine preslusavao skoro svaki dan, jer mi je to glavna plejlista i stvarno ih volim...Sto znaci da to 3-4 puta je ili vise od 3-4 puta odlusano ili manje od 3-4 puta...Kapiras?

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate hahahha vidis da Vukasin kaze da si glup hahah evo ti + matori za strpljenje da se raspravljas uopste sa nekim ko tako razmislja. :pivopije:

 

Nisam rekao da je glup nego da se pravi da je glup...I stvarno mi deluje pateticno i glupo da od onolikog komentara on baca hejt na moju upoznatost sa iron maiden muzikom...

 

@Black desire

 

Album je generalno prosao vise nego ODLICNO kod fanova.

 

Kojih ostalih?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...