Jump to content

JAZZ


Glavx

Recommended Posts

RARE FUNK

 

Tracklist is:

 

01. Stefano Torossi - Having Fun, 1975

02. Roger Roger - Safari Park, 1972

03. Barry Forgie - Mindbender, 1972

04. J.C. Vannier - Danse des Mouches Noires Gardes du Roi, 1971

05. Raymond Guiot - Primitive Spirit, 1971

06. Jeremy Steig - Howlin' for Judy, 1970

07. David Snell - Crab Apple Jam, 1975

08. Georges Garvarentz - Haschisch Party, 1971

09. Plimsoll Sandwich - Memphis Underground, 1975

10. Piero Umiliani - Topless Party, 1968

11. Janko Nilovic - Gipsy Funk, 1970

12. Dizzy Gillespie - Matrix, 1970

13. 'Brother' Jack McDuff - Moon Rappin', 1970

14. Ivan Jullien - An Oscar for Eddy, 1970

15. Jimmy Sabater - Kool it (Here comes the Fuzz), 1970

16. Bernard Estardy - La Gigouille, 1967

17. Jayme Marques - Negra Orquidea, 1970's

18. Missus Beastly - Space Guerilla, 1976

19. Tihomir Asanovic - Berlin, 1976

20. Embryo - Knast Funk, 1977

 

 

jeremy steig-howlin for judy

 

dizzy gillespie-matrix

 

 

 

 

http://rapidshare.com/files/128240761/Rare_Funk.zip.html

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edin Bosnić Quartet - Gurbet

 

000ffb00_medium.jpeg

 

1. Telal Vice (7:19)

2. Okreni se niz djul bascu (6:54)

3. Killer Joe (5:28)

4. Teku rajski potoci (7:48)

5. Mr. P.K. (3:19)

6. Srdjan (4:40)

7. Naschmarkt (6:12)

8. Like Sonny (5:11)

9. Trennung (4:59)

 

* Edin Bosnić: Fender Rhodes

* Ilse Riedler: tenor saksofon

* Alexander Lackner: bas

* Dušan Novakov: bubnjevi

 

Download from RapidShare

Edited by Мохиканац

Share this post


Link to post
Share on other sites

program 12. Pancevackog jazz festa:

 

Petak, 13. novembar 2009.

20,30h Dvorana, JAZZ SENCE (Srb.)

22,00h Dvorana, MASSIMO SAVIĆ feat. MATIJA DEDIĆ TRIO (Srb./Hr.)

23,30h Foaje, JAM SESSION

 

Subota, 14. novembar 2009.

20,30h Dvorana, KLEMENS MARKTL „FREE SPIRIT“ QUARTET (Aust./USA/Ger./Srb.)

22,00h Dvorana, VICTOR BAILEY GROUP (USA)

23,30h Foaje, JAM SESSION

 

 

na papiru za nijansu manje zanimljivo nego prethodne 2 godine, ali moze da iznenadi. Bailey vodi crn bend sa sve Poogie Bell-om na bubnju... a Matija Dedic, iako sladunjav cesto, ima album "Tempera" na kom obradjuje Gibonnija sto mu obezbedjuje neki rispekt kod mene :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

krenule najave za Nisville 2010, a pocela je i pretprodaja karata po popularnim cenama :bigblue:

 

Počinje pretprodaja karata za Nišville 2010

 

Sutra će početi pretprodaja karata za predstojeći Nišville džez festival, a kao moguće izvođače, direktor festivala Ivan Blagojević, najavio je Džon Patitučija, Al Fostera, Roj Hargruva i Vudi Alenov Nju Orleans orkestar. Nišville 2010 biće održan od 12. do 15. avgusta u niškoj Tvrđavi.

 

U pretprodaju će biti pušteno 500 kompleta po ceni od 2.010 dinara i isto toliko studentskih kompleta po ceni od 1.500 dinara, koliko je, inače, ove godine koštala ulaznica za jedno veče. Zainteresovani treba da pošalju kopije uplatnica (skenirane ili fotografisane) na mail [email protected] sa osnovnim podacima uplatioca (ime i prezime, adresa, broj telefona, e-mail) nakon čega će im biti poslati vaučeri sa kojima će kasnije moći da podignu ulaznice. Za studentske komplete je osim uplatnice potrebno je poslati i kopiju prve dve strane indeksa. Na jedan indeks može se kupiti jedna ulaznica.

 

Detaljnije informacije mogu se dobiti ili putem maila ili na telefon 018 533 022.

 

Blagojević je inače najavio da je na XXVII Nišvillu gotovo savim izvesno učešće nekoliko headlinera među kojima su Al Foster, John Patitucci, Roy Hargrove, kao i da su u toku pregovori sa menadžmentom New Orleans Jazz Banda koji predvodi klarinetista, mnogo poznatiji kao reditelj, scenarista i glumac više puta nagrađivan Oskarima – Woody Allen.

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo Jo Majer, Karim Ziad (znachi, verovatno + zulfikarpashicj), Triloche Gurtu, Brahim, Damir... ali je l' mi verujes da ja to ne bi menjao za Red Hot Chilli Snappers? bez zajebavanja, kakvi su, ko zna kad ce se okupiti ponov, a i ako nastave, sve ce manje shanse biti da sviraju stare stvari kojih smo gladni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo Jo Majer, Karim Ziad (znachi, verovatno + zulfikarpashicj), Triloche Gurtu, Brahim, Damir... ali je l' mi verujes da ja to ne bi menjao za Red Hot Chilli Snappers? bez zajebavanja, kakvi su, ko zna kad ce se okupiti ponov, a i ako nastave, sve ce manje shanse biti da sviraju stare stvari kojih smo gladni. :)

 

Mayera cu da gledam posto je u subotu, ali zao mi Brahema koji je u sredu i Damira koji u cetvrtak svira 2 koncerta :sad: A u subotu vece je vec kraj festa :sad: vikend su mogli ceo da iskoriste...

 

...onda nedelja samo cevapi, jebiga :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari yumetaleri,

 

ne svraćam baš redovno na ovo mesto, ali mogu da primetim da se više piše o džezu nego po mnogim drugim "džezerskijim" forumima, na primer na usahlom b92. što me dovodi do zaključka da je ovo pravo mesto za reklamiranje muzičkog sajta koji je danas počeo da radi:

 

http://jazzin.rs/

 

 

kao što samo ime kaže, sajt će u potpunosti biti posvećen džezu, s fokusom na savremenu scenu i izvođače sklone avanturi i modernom pristupu žanru. ažuriranje će biti uglavnom redovno - recenzije će izlaziti svakog drugog dana, a pored toga biće i intervjua, vesti, koncertnih izveštaja, kolumni, tematskih tekstova. svratite, čitajte, komentarišite! iz prve ture tekstova preporučujem intervju sa selektorom bg džez festivala vojom pantićem, kao i nadahnut tekst o životu i delu nedavno preminulog rashieda alija.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj ja sam hteo da idem ali imam neki kolokvijum u nedelju, a ne znam u koje je vreme. ako je ujutru rano, onda sam ga ispusio za Red Snapper, a ako je predvece onda najverovatnije idem :D

 

Ajde ostavi mi opet broj u PP, pa ću da te iscimam ja, ako budeš mogao da idemo.

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ gledo sam ih, imaju puno duha. dobar deo pesama je overriten, ne bi ih mogo kuci slusati al su uzivo jako dobri i glasni.

ok su i za kucno slusanje, ali su uzivo 100 puta bolji i zanimljiviji, mene je njihov nastup prosto oduvao. Iskreno,posle njihovog koncerta, pitao sa se da li ce mi Red Snapper biti tako dobar. Srecom pa se ja bzvz tipujem, i Red Snapper su pokidali samo tako :D cini mi se da je i njima lepo bilo, valjda ce nam doci ponovo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sredom u KC Grad ima Jazz Future Sessions vece, poznat je program za 11. i 18. 11.

 

11. novembar 21:30

 

SAFE STAR QUARTET

 

Branko Trijic -Guitar

Fedja Franklin - Drums

Bata Božanić – Bass

Strahinja Banović – Truba

 

18. novembar 21:30

 

TELEPORT

 

Vojno – Keyboards

Uce - Turntables

Pop - Drums

Fedja - Percussion

 

a sad malo region:

 

cs-13.jpg

 

http://www.sendspace.com/file/0idlk5

 

01 RTB BIG BAND - Balkan Ekspres

02 MISHA BLAM - Memory

03 LALA KOVACEV - Emina

04 MILAN STOJANOVIC - Bag's Groove

05 DUSKO GOJKOVIC - Quo Vadis Samba

06 GABY NOVAK - Caravan

07 RTB BIG BAND - Ne ga se prodavaj

08 BORA ROKOVIC - String Em

 

i prsnl fejvrit ovih dana:

 

matija.jpg

 

http://www.sendspace.com/file/auzb2w

 

popbox review: http://www.popboks.com/tekst.php?ID=725

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Čisto kao preview i bolje ga je odma' čekirati, jer mislim da je ovo jedan od onih avangardnih umjetnika-pjevača (tj. pjevačica) koji vam se ili dopadnu na prvo slušanje ili ne.

 

Sainkho Namtchylak (born 1957) is a singer originally from Tuva, asmall autonomous republic in the Russian Federation just north ofMongolia. She is known for her Tuvan throat singing or Khöömei. With her shaved head and seven-octave range, Sainkho Namtchylak wouldstand out on any stage. Add her particular mix of Tuvan throat-singingand avant-garde improvisation, and she becomes an unforgettable figure.

 

I tako dalje i tako dalje...

 

Elem,

 

000fb036_medium.jpeg

 

However, by 2000 she seemed to have overcome that block, releasingStepmother City, her most accessible work to date, where she seemed toreally find her stride, mixing traditional Tuvan instruments andsinging with turntables and effects, placing her in a creativefirmament between Yoko and Björk, but with the je ne sais quoi ofMongolia as part of the bargain.

 

Stepmother City

 

1. Introduction

2. Dance of Eagle

3. Like Transparent Shadow

4. Order to Survive

5. Let the Sunshine

6. Ritual Virtuality

7. Tuva Blues

8. Old Melodie

9. Lonely Soul

10. Boomerang

 

http://rs113.rapidsh...mother_City.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...