Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

U pravu je ateist.

 

Inače, jednom sam dobrom voljom jednog bubnjara dobio nekih 20-ak giga apsolutno svega u vezi sa bubnjarima, npr od Weckla ima 3 ili 4 "filma", back to basics, next step i još ponešto, ali ima i Smita, Steve Gada, Omar Hakima, Peter Erskina, jedan ceo dvd Gavina Harrisona, Nekoliko Modern Drummer Festivala, ima i jedan mega nastup Gada Weckla i Vinijia Kalahite dok sviraju simultano, itd + još dosta toga.

 

Mene žestoko mrzi da režem DVD-ove, to je na jedno 4, 5 komada, ako ima neko ko je zainteresovan, a nije toliko nekulturan i bezobrazan da ne vrati, ili uništi, voljan sam da ustupim na prerezivanje uz eventualnu zamenu za bilo kakav edukativni materijal. Živim 30-ak km od BG-a, ali radim u njemu svaki 2. dan.

 

Edit: Fiery, bilo ko, koliko je p1000 skuplja od p120?

Edited by MarcusS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo "u plastici" misli kao kod eliminatora, a ovo "u krug" je... pa u krug :) kad filc ide oko 360 stepeni oko shipke batica.. okano cilindricno...

U kurac :)

Ja sam mislio da se odnosi na nosac bata nacin na koji je pricvrscen na osovinu.

 

A sta je bolje zavisi od zelja i potreba. Razliciti batovi imaju razlicite tezine i razlicit zvuk. Batovi kao Pearl Quad su tu dobri zbog nekolio razlicitih povrsina koje prave razlicit zvuk, pa moze da se isprobava. S druge strane, okrugli filcani batovi su obicno nesto laksi od pomenutih Pearl-ovih, kao i od slicnih DW-ovih. A onda ima sasvim drugacijih batova, kao sto su Tamini, koji su jos laksi, ili Danmar Redwood koji su drveni i prilicno teski, sa svojim specificnim zvukom i osecajem.

 

 

Sto se tice P-1000 i P-120, po oficijelnom Pearlovom cenovniku je razlika mnogo veca nego sto sam mislio: P-120 - 100 dolara, P-1000 - 220 dolara (iliti deset manje nego P-2000 Eliminator, najbolja Pearl-ova pedala). Tako da se P-1000 bas i ne isplati ako je takav odnos cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh bas extra tema,s'obzirom da sam ja novi odje,a planiram da kupim bubnjeve [tamo posle ljeta,ili prije ako Bog da] pa da pitam nekog iskusnog bubnjara ,kako se krecu cijene bubnjeva u BG?ja sam bio na skymusic.net i cijene su od 400,800,2000 eura....moze li se nac dobar polovni bubanj [ili kad vec uzimam da uzmem novi] sad pored toga me zanima marka bubnjeva ja sam do sad gledao Yamahu,Sonor-ove proizvode...mada sam chuo da su Sonor najjaci..ima li nesto pored njih ?!

 

uh bas extra tema,s'obzirom da sam ja novi odje,a planiram da kupim bubnjeve [tamo posle ljeta,ili prije ako Bog da] pa da pitam nekog iskusnog bubnjara ,kako se krecu cijene bubnjeva u BG?ja sam bio na skymusic.net i cijene su od 400,800,2000 eura....moze li se nac dobar polovni bubanj [ili kad vec uzimam da uzmem novi] sad pored toga me zanima marka bubnjeva ja sam do sad gledao Yamahu,Sonor-ove proizvode...mada sam chuo da su Sonor najjaci..ima li nesto pored njih ?!

 

a inache najjaci bubnjari za mene su Mike Portnoy [ubica] ;) i Neal Peart

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ces kupovati nove bubnjeve, ja bi ti preporucio sonor 2000 ili 3000 (zavisno od toga da li vise volish brezu ili javor)... nisu preskupi, mada nisu bas ni dzabe, ali su definitivno best buy u svojoj klasi... a sto se tice polovnih... halo oglasi i vozi... :)

 

Okvirne cene oba modela ako nije problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okvirne cene oba modela ako nije problem?

 

Sonor Force 2005 [birch - breza] = oko 800\850.

Sonor Force 3005 [Maple - javor] = circa 1200.

 

Preporuka: procunjaj po Halo oglasima. Danas ljudi svašta prodaju ispod cene ;].

Edited by Luca_Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinama zivim u ubedjenju da se lik zove Vinnie Coaliuta.

 

Po mom misljenju,za prvi set bubnjeva,koji ces i onako drdanti,najbolji je polovan,a kada se uvezbas uzmi nesto novo i skuplje.Posle sviranja na ovom polovnom setu,skontaces sta i kako treba da radis,a sta kako ne treba.Tako da je manja verovatnoca da ces da slomis skuplju cinelu etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Allen Woody

E...narode...nisam bubnjar...ali hajde da pitam.Meni i ortaku hitno treba bubnjar za bend.Ono...klasika...

hard n heavy...zajedno znamo oko 35 pesama...pri cemu mozemo da ugovorimo svirku veoma brzo i to dzabe.Mislim da ne zakupimo prostor...sa sve razglasom...pa eto ljudi ako vas interesuje javite se. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju,za prvi set bubnjeva,koji ces i onako drdanti,najbolji je polovan,a kada se uvezbas uzmi nesto novo i skuplje.Posle sviranja na ovom polovnom setu,skontaces sta i kako treba da radis,a sta kako ne treba.Tako da je manja verovatnoca da ces da slomis skuplju cinelu etc.

Sto bi kupovao novo i skuplje cak i kasnije, ako nadjes dobru polovnu kombinaciju? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi kupovao novo i skuplje cak i kasnije, ako nadjes dobru polovnu kombinaciju? ;)

 

Pa,zato sto,na primer,nista ne traje vecno,tako da bi jednom morao da zameni set.

 

 

Ja na primer,ne bih imala nista protiv,za jedan polovni Spitfire.....ne bih kupovala tako brzo novi set...veruj mi :):):)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ces kupovati nove bubnjeve, ja bi ti preporucio sonor 2000 ili 3000 (zavisno od toga da li vise volish brezu ili javor)... nisu preskupi, mada nisu bas ni dzabe, ali su definitivno best buy u svojoj klasi... a sto se tice polovnih... halo oglasi i vozi... :)

Sonor 3000 zvuči extra, čak i sa reklamnim kožam. Moj bubnjar iz bivšeg benda ima taj bubanj, mere su 10, 12, 13(?), 16, ne znam za bas bubanj, i posle nekog vremena je skinuo 13icu jer je imao problema sa štimovanjem... elem, ja bolji ton nism čuo ni na jednom drugom bubnju. A svirao je i na mnogo izvikanijim bubnjevima. Možda ja nisam kompetentan, pošto nisam bubnjar, ali jesam tonac i producent, silom prilika, znam po nešto...

Nego, ja u stvari tražim bubnjara, al' rek'o aj' da ne spamujem toliko :). Aj' stvarno ako ima ovde neko ko bi se stvarno posvetio ozbiljnom bendu, ili zna nekog nek mi se javi... Ima oglas na potražnji muzičara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od para za 18. uzeo Sonor Force 505 za 390 jura(sada je oko 420), i ne nameravam da ga menjam u skorije vreme( dok ne sakupim pare za Tama StarClassic sto ce biti za "nekoliko" godina). Jedino je bas neophodno promeniti plastike i onaj prokleti stalak za hi hat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja imam tambura,i sluzi mi za svirke.Bubanj je vrh za te pare 700 eur. za javor i to jos sve to rucno radjeno je super...Inace ja sviram Dw colectora i kad ih uporedim nije uposte velika razlika samo je dw za nijansu dublji i nekako daje masniji zvuk.

A ako neko zeli besplatne dvd(md'03,md'05,stev gadd,waclk....)neka mi salje pm da se dogovorimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od para za 18. uzeo Sonor Force 505 za 390 jura(sada je oko 420), i ne nameravam da ga menjam u skorije vreme( dok ne sakupim pare za Tama StarClassic sto ce biti za "nekoliko" godina). Jedino je bas neophodno promeniti plastike i onaj prokleti stalak za hi hat.

 

Ja sam moj platio 375.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...