Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ja sam kupio neki madjarski svojevremeno u Lyri i pokazao se kao odlicna investicija. Standardni gumeni, znaci malo vise odskace nego od dobosa, i ima dva kila (bukvalno) tako da mu nema mrdanja koliko god jako da ga udaris i na cemu god da stoji.

Inace mi se dopadaju kao ideja dvostrani padovi kakve pravi Regal Tip - s jedne strane moze da se stimuje, kao Remo, i ta strana je malo glasnija, dok je s druge strane standardna guma, ali je zato malo tisa.

 

Mada najbolji pad ima Jeki (Cons, Magma, ...) - jedan komad tvrde gume 25x25x1 (otprilike). Mozes da ga bijes koliko hoces, a ne mozes mu nista, i jos je bio dzabe :)

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, nemam cime da slikam, nemam foto aparat (verovali ili ne), jbg... a nemam ni jednu staru sliku, jbg, nikad mi nije palo na pamet da je slikam..... mislim, pedala nije nova, daleko od toga, ali je u ok stanju, moze da radi josh par godina... ako je neko zainteresovan moze da svrati do mene na gajbu pa da je pogleda uzivo, mislim da je to najbolja varijanta za sve....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I od boljeg ima bolje :cool:

 

IPB Image

 

Ne znam, gde bi mogao da se poruci kardan?

 

A nisam hteo da kazem da niko nema pedalu na kojoj moze da podesava nezavisno bat, nego da oni koji imaju takvu pedalu mogu da naprave "practice pad" vrlo lako od komada sundjera.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

I od boljeg ima bolje :cool:

 

IPB Image

 

Ne znam, gde bi mogao da se poruci kardan?

 

A nisam hteo da kazem da niko nema pedalu na kojoj moze da podesava nezavisno bat, nego da oni koji imaju takvu pedalu mogu da naprave "practice pad" vrlo lako od komada sundjera.

 

I to sto kazes.

IPB Image

 

Probaj za kardan u Mitrosu, mada sumnjam da ce hteti da ti izadju u susret. Pouzdano znam da mogu da nabave, samo je pitanje koliko hoce da se bakcu sa tim. Inace kod tih pedala je prednost nezavisno podesavanje footboarda, tako da, ako je kardan razradjen, opet mozes da podesis oba footboarda na istu visinu. Zamisli kako je bilo na mom starom Dixonu - leva pedala 2 cm niza od desne :)

I na mojoj pedali se kardan malo razradio ali je sve podeseno "perfectly aligned" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne tvrdi bas svako ko ih je probao, ali stoje odredjene cinjenice u vezi Trick Pro1-V pedala:

 

- Nisu iste kao Axis, tako da zato neki ljudi jednostavno vise vole osecaj Axis na koji su navikli. Ipak imaju slicnosti - i jedna i druga pedala su direct drive i izuzetno "meke" ili "lake", kako to vec ko zove. Sviraju se lako i prenose svaki pokret noge.

- Boljeg su kvaliteta izrade nego Axis. Veliki broj Axis pedala dolazi sa greskom u proizvodnji, i ima mnogo mesta na kojima bi se dizajn mogao poboljsati.

- Bolji su kvaliteti materijala nego na Axis. Odredjeni delovi Axis pedala prilicno brzo propadaju ako korisnik nije pazljiv.

- Imaju bolji customer support. Mnogo ljudi ceka mesecima i godinama na zamenu ostecenih delova kod Axis.

- Pruzaju mnogo vise mogucnosti za podesavanje.

- Skuplje su cak i od Axis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...