Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Kako ide na nizim brzinama? I sto ne sviras s metronomom?

 

Proracunat rizik za Stagg - ne sviram nesto posebno cesto na bubnjevima, pa samim tim ni cinelu necu intenzivno koristiti. Ako prebaci godinu dana, zadovoljan.

 

a sto se tice brzine sigurno preko 200

Prvo, proveri sa metronomom, drugo, umes li da sviras sporo? icon_wink.gif

Ok je i na nizim brzinama, samo manje koristim udarac iz zgloba. I lakse mi je manje brzine da sviram bos (u carapama), a vece naravno u patikama, ali na bosu nogu. Ne znam zasto, ali tako je. Ne sviram sa metronomom iz jednog jednostavnog razloga - nemam ga icon_smile.gif , a voleo bih da ga imam. Imam metronom u Fruity Loopsu, ali mi komp i bubanj nisu i nikad nece biti u istoj prostoriji. Mogu jedino da izmerim brzinu ruku.

 

@ punk`s not dead - samo sviraj sporo u pocetku, nemoj nigde da zuris. Tako ces na bolji nacin izgraditi noge. Kasnoje postepeno ubrzavas i na kraju ces za krace vreme postici vecu brzinu, nego da si odmah krenula brzo + sto ces biti sposobna da sviras i nizi tempo.

 

@ warrior - ako si posle toliko kratko vremena u stanju da sviras 200 bpm, ja ti se klanjam. Jesi siguran da sviras sesnaestine uz metronom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije ni taj metronom tako skup, majku mu. Desetak evra, ako se dobro secam icon_da.gif

 

Inace, ista stvar je i kod mene, lakse je svirati sporo bez patika jer je laksa noga, a za brzinu patike dodaju snagu stopalu. Doduse, zavisi i od dana do dana sta ce mi vise odgovarati, tako da se trudim da se drzim patika iz cisto prakticnih razloga. Kod kuce cesto sviram i u papucama icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

“Najprimitivniji”metronomi kostaju oko 20 eura. Ja imam Boss-ov, koji je kao malo ozbiljniji (ali jos uvek jednostavan), i kostao je 3700 dinara. Mislim da im cene uopste nisu realne.

 

@Drobikus

Uvek mozes da iskucas u nekom programu 10-20 razlicitih tempa i da narezes na disk, pa pustas sa diskmena ili preneses stub (ili kakav god cd player) u prostoriju gde ti je bubanj i udri! Jeste da je ogranicen broj tempa, ali jebiga, bolje i to nego nista. icon_wink.gif

 

I ja sam se navikao da sviram u jebenim papucama, i sad ladno bolje sviram u njima nego u patikama. Mislim, na sta bi licilo kad bih izasao na svirku u papucama! icon_smile.gif

 

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno sam u nekim finansijskim govnima tako da mi je i 20 evra mnogo. Mogu i da uradim sto Newcomer kaze, ali nemam diskmen i nemam struje u prostoriji u kojoj sviram, tako da ne mogu da ukljucim stub. Trash `till death icon_smile.gif Sestra ima mp3 plejer, ali ga ne da.

 

E, da, zamalo da zaboravim. Jednom je moj bend imao svirku sa ceskim Infernom. Bubnjar je svirao skroz bos. Umro sam od smeha. Covek sa corpse paintom svira black metal, potpuno bos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kao kada se bubnjar jednog benda koji je imao probu posle mog skinuo u bokserice, uz, naravno, bose noge. Ne znam, nikada nisam mogao da sviram bez carapa, previse mi se znoje noge.

 

Za papuce, sumnjam da bi funkcionisale, posto nikada ne sviram potpuno istom tehnikom na probi i kod kuce, odnosno na bubnjevima i padovima.

 

A sto se tice metronoma, nista, nadji kakvih otpadaka pa napravi pad, drugo ti ne ostaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, kupio sam onu plastiku sto se ne cuje, ali nije ni blizu osecaj kao na pravom bubnju. Nepravio sam i padove za ruke i trigerovao ih. To funkcionise, ali noge nikako. Potpuno bos nikada ne bih mogao da sviram. Bolu me stopala i kad sviram u carapama od onog "Legend in innovation" icon_smile.gif Svirao sam u boksericama, ali leti kad u prostoriji za probe bude 40 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel ima od vas bubnjara neko dostupan iz Beograda ko hoce da svira thrash sa Anti-Doteom(iz Pirota smo ali sad studiramo u BGdu i nemamo trenutno bubnjara jbga)???Naravno neka okrene broj u mom potpisu da se dogovorimo...da mu dam demo i da napravimo dil...???Ah da i da zna da koristi dobro duplu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupih Nova palice juce. Otpadak Vic Firtha, kao LA Special kod Pro Marka i za sada nisu lose. Viducu koliko ce trajati. 400 kinti. Duplo manje nego pravi Vic Firth.

 

@ Fiery - ovo ce te zanimati, sto god vise sviram sve vise opustam opruge na pedali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec izvesno vreme koristim LA Special palice i cini mi se da su sasvim ok za svoju cenu (takodje kostaju 400 dinara).

Ja sam takodje vremenom otpustao opruge na pedali, jer sam skontao da su tako batovi mnogo “zivlji”, imaju vecu tezinu i tako mogu da izvedem jaci udarac. Kada su opruge zategnute batovi se posle udarca odmah zaustavljaju, i to mi uopste ne odgovara.

Inace, proslog vikenda sam svirao u Madjarskoj, sa nekoliko tamosnjih bendova, i bas sam se iznenadio kad sam video da su Stagg cinele i kod njih prilicno zastupljene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se LA nisu dopale. Jedna kriva, druga teza, na trecoj otpada vrh i jako kratko traju. To su moja iskustva. Jednom sam kupio 2 para i ta dva para su krace trajala od 1 para Vic Firtha, a isto kostaju.

 

Meni je bila opruga jedno vreme prilicno zategnuta dok nisam skontao da se bukvalno borim sa njom umesto da sviram i misici mi nisu bili opusteni.

 

A inace Stagga ima i u Americi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde imaju da se kupe te almost Vic Firth palice i kojih modela imaju?

 

Ja sam na pocetku takodje voleo iznad proseka zategnute opruge, zato sto onda imas pomoc od pedale za podizanje noge, a i imao sam utisak da su pedale sa meksim oprugama "mrtve", da sporo reaguju i da je slabiji udarac.

Onda sam odjednom potpuno opustio opruge i promenio tehniku, tako da nateram noge da rade same, bez pomoci pedala i uz vecu upotrebu butina (hip flekxora). Ovako je kontrola mnogo bolja, jednostavno moras da odradis svaki udarac. Razmisljam se da potrazim neke mekse opruge, ove imaju mnogo veliki porast sile od neutralnog polozaja do dodira s plastikom. Mekse bi valjda imale malo linearniji otpor, pa bih mogao malo da ih zategnem bez osecaja tvrdoce koji ove sad imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sada u Italiji uzela Pro Mark 5AL palice,i uopste nisam zadovoljna.Mnogo su mi lagane i tanke,iako su,kada sam ih probala u prodavnici,delovale dobro.

Inace sam,pre nekih 6 meseci,dobila jedan par Pro Mark-a na poklon i one su bile na istu foru,suvise lake i nekako mi mnogo ispadale :):)

 

Tako da ostajem pri Vic Firth-u,800 din,a ja cu palicu uspeti da slomim za nekih 10 godina,tako da za sada nema potrebe za nekim forama "kupujem jeftinije da ne zalim kada lomim palice" :mrgreen:

 

 

Edited by punk's not dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Fiery - Ima u Mitrosu. Ja sam ih kupio u NS-u, verovatno ima i u BG-u. Video sam jedino 5A model i taj sam i uzeo sa plasticnim vrhom. Crne.

 

Sto se opruge tice, podesena je tako da mi prati stopalo, da mi ne bude stopalo brze od pedale i nista jace od toga. Mislim da je sasvim dovoljno. Zasto ne pokusas da priblizis batove plastici. Na taj nacin opruga je laksa kad bat dodirne plastiku, a osecaj je manje vise isti.

 

@ punk`s not dead - moj rekord lomljenja palice je 4 dana. Vic Firth 5B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batovi jesu vec priblizeni malo, ne bih dalje od toga da ne skracujem previse hod. To sa oprugama je cisto neka ideja o kojoj povremeno razmisljam, pitanje da li cu ikada realizovati. Nije da mi je ovako lose, nego radi eksperimenta.

 

Znaci 5AN? Bas cu viceti ima li, posto razmisljam neko vreme vec da uzmem tu debljinu. Cudno je to, kod kuce mi se cini da mi odgovara 5A debljina, ali na probama mi vise odgovara 5B.

 

Meni je, recimo, rekord nekih cetiri-pet proba za lomljenje palice, mada nisam brojao pa ne znam. Mozda je bilo i samo dve ili tri probe, pa lomljenje na svirci. Posto je bila rec o prakticno prvoj svirci, gde su me jos ostali u bendu napali da udaram sto jace, razumljivo je zasto je palica pukla :) Regal Tip 5BN. Prva palica koju sam slomio je isto trajala oko pet proba, mada kapiram da sad ne bi prezivela vise od dve (Stunner :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, pocinjem sve vise da cenim Simon Philips-a. :bigblue: Cuo sam ga ranije u Toto-u, ali nekako tu ne dolazi toliko do izrazaja njegovo umece. Medjutim, kada sam cuo sta radi na solo albumu (Another Lifetime) i zadnjem albumu Derek Sherinian-a patosirao sam! Ono je zlo kako covek svira! Strasno mi se svidja zvuk njegovih bubnjeva. Stvar ukusa, ali ja najvise cenim prirodan zvuk.

 

Jebote ljudi, jeste videli Pearl-ovu seriju “Reference”? Video sam samo u katalogu i na netu, i tu pokupio informacije o njoj (naravno da nisam imao prilike uzivo da cujem ili ne daj boze probam ;) ), ali cini mi se da je trenutno najjaci bubanj na trzistu. Mada, cudi me sto nije ekstremno skup.

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batovi jesu vec priblizeni malo, ne bih dalje od toga da ne skracujem previse hod. To sa oprugama je cisto neka ideja o kojoj povremeno razmisljam, pitanje da li cu ikada realizovati. Nije da mi je ovako lose, nego radi eksperimenta.

 

Znaci 5AN? Bas cu viceti ima li, posto razmisljam neko vreme vec da uzmem tu debljinu. Cudno je to, kod kuce mi se cini da mi odgovara 5A debljina, ali na probama mi vise odgovara 5B.

 

Meni je, recimo, rekord nekih cetiri-pet proba za lomljenje palice, mada nisam brojao pa ne znam. Mozda je bilo i samo dve ili tri probe, pa lomljenje na svirci. Posto je bila rec o prakticno prvoj svirci, gde su me jos ostali u bendu napali da udaram sto jace, razumljivo je zasto je palica pukla :) Regal Tip 5BN. Prva palica koju sam slomio je isto trajala oko pet proba, mada kapiram da sad ne bi prezivela vise od dve (Stunner :)).

 

Oznaka je N5ANB.

 

Inace, sad se setih, jednom sam polomio palicu na prvoj probi, ali bile su neke krs palice.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote ljudi, jeste videli Pearl-ovu seriju “Reference”? Video sam samo u katalogu i na netu, i tu pokupio informacije o njoj (naravno da nisam imao prilike uzivo da cujem ili ne daj boze probam ;) ), ali cini mi se da je trenutno najjaci bubanj na trzistu. Mada, cudi me sto nije ekstremno skup.

Zar moze bolje od Masterworks? :bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu, mozes da narucis Masterworks sa istim specifikacijama, jedino bi sve ivice rezali na 45 stepeni, posto to ne moze da se bira kod Masterworks. Ali ako mozes to da platis, onda mozes i da uzmes Reference umesto toga :)

 

 

Evo ga, to je to:

 

IPB Image

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno receno nisam proucavao specifikacije Masterworks-a, ali ne verujem da je jedina razlika u ivicama. Ne znam da li je kod Masterworks-a, posebno za svaki deo zastupljen razlicit odnos slojeva i vrsta drveta, ali kod Reference-a se to spominje kao glavni adut. No svejedno, ja mogu samo da sanjam i o jednoj i o drugoj seriji. ;) A kad bih eventualno imao para sigurno mi ne bi bio problem da se odlucim koji da uzmem! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masterworks je potpuno custom serija. Dakle biras vrste drveta, broj i raspored slojeva, dimenzije, svaki deo hardvera, finis drveta i hardvera, sve. Jedino (ili jedna od retkih stvari) sto ne moze da se bira je nacin rezanja ivica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...