Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ljudi kolko kosta SPEED KING pitam za jednog pocetnika bubnjara koji se zapalio za duplu...e da i gde ima najpovoljnije...mozda je glupo pitanje al ja sam gitarista i ne razumem se bas u bubnjarski hardware

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se malo vratim na pricu o metronomima. :bigblue:

 

Malo sam gledala modele po netu,i naisla sam na nekom(americom sajtu) na ova 2 modela,koja se kao najvise preporucuju perkusionistima i tako to.

 

U pitanju su:

Korg MA30

Boss Dr. Beat DB12

 

od kojih je prvi obicniji (da se tako izrazim): akcentuje prvi beat,ima volume control,ali nije dovoljno glasan da se koristi uz prave bubnjeve,sto ga,sa druge strane, cini idealnim za vezbu uz padove.

 

Drugi ima puno varijacija zvuka,i dovoljno je glasan,mada mislim da postoji znacajna razlika u ceni izmedju prvog i drugog.

 

Sada,pitanje je....koji uzeti?

 

 

Imate li vi neka iskustva sa metronomima na duze staze,a bilo bi jos bolje,sa gore navedenim modelima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi kolko kosta SPEED KING pitam za jednog pocetnika bubnjara koji se zapalio za duplu...e da i gde ima najpovoljnije...mozda je glupo pitanje al ja sam gitarista i ne razumem se bas u bubnjarski hardware

 

LUDWIG Speed King, bas pedala, 20 EUR. 064/144-8247

 

Ne znam samo sta ce mu Speed King, ako se zapalio za duplu. Speed King postoji samo u singl verziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korg MA30

Boss Dr. Beat DB12

 

od kojih je prvi obicniji (da se tako izrazim): akcentuje prvi beat,ima volume control,ali nije dovoljno glasan da se koristi uz prave bubnjeve,sto ga,sa druge strane, cini idealnim za vezbu uz padove.

 

Drugi ima puno varijacija zvuka,i dovoljno je glasan,mada mislim da postoji znacajna razlika u ceni izmedju prvog i drugog.

 

Sada,pitanje je....koji uzeti?

Koji mozes da priustis? ;)

 

Ja imam Korga, a posto nemam bubnjeve, sasvim mi odgovara. (Ne verujem da je i jedan metronom dovoljno glasan za probu sa kompletnim bendom bez izolacionih slusalica koje svejedno nemam.)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji mozes da priustis? ;)

 

Ja imam Korga, a posto nemam bubnjeve, sasvim mi odgovara. (Ne verujem da je i jedan metronom dovoljno glasan za probu sa kompletnim bendom bez izolacionih slusalica koje svejedno nemam.)

 

 

I kakav je Korg?

 

Nisam ni mislila na probu sa celim bendom.Mislila sam na probu ti+bubanj.

Ali svejedno.

 

Ne znam koje su im cene?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa radi, klasika. Metronom bez filozofije ;) Ne secam se vise koliko sam ga platio, deset ili dvadeset evra.

 

 

Ocekivala sam filozofiju.

I neki link sa slikom.

Pa ipak si ti Bog Inereneta. :)

 

 

Elem,sto se metronoma tice,razmislicu...

Mala Punk's not dead ponovo ide u avanturu:sutra je u epizodi odlazak i kupovina metronoma...

 

Stay tuned for more! :pivopije:

Edited by punk's not dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajmo sad. Snimio sam ceo bubanj, jebao sam sam sebi kevu. Namucih se ali mislim da je vredelo. Sto se tice spiska, on je takav da je najdetaljniji moguc. ima svacega pa cete da vidite. Morate da razumete detaljnije od ovoga zaista nisam mogao:

 

Cinele:

Hi Hat - Stagg Myra, 13" Rock Brilliant, MYHR13B

Crash - Chad Smith Signature Sabian Explosion Crash 18,5" i Paiste 802 Plus 16" (jeste da trocifrena serija nije neshto ali ima boju od koje sam plakao)

China - Zildjian Oriental China "Trash" 20"

Ride - Paiste 400 Color Sound Power Ride 20"

 

 

Bubanjevi:

Tamburo Opera 12" 14" 16" 18", drvo finska breza

Dobos Premier 14" metal (aluminijum)

Koze (koliko se secam):

Dobosh: Evans Genera HDD 14" coated

Tomovi: Remo Weather King

Floor Tom: Evian Coated (i koliko sam ja shvatio to je kao evans za evropu, i ima masnocu jebacku)

 

Rampa:

Hand Made trodelna dvougaona

 

Stalci:

Yamaha za cinele

Tama za Hi Hat i za dobosh

Tamburo za Chinu

 

Pedala: DBP 700 Yamaha (totalni old school jedan lanac i to), batovi DW power beater.

Palice: Vic Firth 2B

 

i da pio sam guaranu... icon_da.gif

 

A slike da potkrepe sve ovo cete nadam se moci da vidite na nashem sajtu uskoro.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno, i da li su stavljana po dva (narocito za dobos). Fale i podaci za bas bubanj i rezonantne plastike ;) Za bas je zanimljivo i kako je stimovan, kakav patch ima, sta je stavljano unutra za prigusivanje i tako to.

 

Ali hvala i na dosadasnjem spisku ;)

 

Ocekivala sam filozofiju.

I neki link sa slikom.

Pa ipak si ti Bog Inereneta. :)

Bog Interneta je mrtav... http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/196487.stm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje za markomrki-ja,kakav zvuk daje chad smith crach i onaj tamburo jeli lepo radi posao.

Ovo te pitam jer bas hocu da uzmem taj kres imam vec HHX 18 i HHX LEGACY 18 a taj signitur bi mi zavrsijo posao posto sa rhcp albuma cujem taj kres kao vrlo fast i brith. inteesuje me dali je to istina.

A sto se tice tambura taj tvoj bubanj je bolja serija ,a nije tako skup pa bi ga mozda stavijo u vezbaonicu,jer imam

DW koji nije bas pametno da izlazem prasini,pa bi da nadjem neko resenje us smislu dobrog jeftinijeg bubnja.

 

Inace ja sam snimao na:

 

Bubanj:DW colector

8x9,10x9,12x10,14x12,16x14.22X22

dobosi:DW colector 14x4 i Pearl Master 14x7

KOZE:SVI PRELAZI I DOBOS COATED AMBASSADOR ,A BAS POWER STROCK 4

Cinele:

Sabian:14AAX H.HAT,13PARAGON H.HAT,8PARAGON SPLASH,10AA SPLASH.12HHX LEGACY S.

16AA CRACH,18 HHX CRACH,18 HHX LEGACY C.,20AA RIDE,19PARAGON CHINA I 14HHX CHINA.

 

RAMPA:DW NESTO

STALCI:SVE 9000 SERIJA

PEDALA:9002

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!! JBT shto nam je forum zivnuo ....a tek shto izgleda! :cool:

 

Ja dugo nisam svracao 'vamo ali sam se setio da bih moga da pitam Beogradjane (i naravno sve druge koji bi mi mogli pomoci) Koja je najpovoljnija shema za pad za vezbanje?

Naime, zvao sam Mitros, Sky, Notu (NS), MMS i u Ritam centru (ogranak Maricevog muz. servisa) sam naisao na osmoug. Vic Firth pad od 12". Nije najjeftiniji (2600 din) ali mi je nekako najprivlachniji i valda najvise verujem Vic Firthu. :)

Anyway, ko moze da mi pomogne neka se javi sto pre i hvala unapred!! :pivopije:

 

P.S. znam kako mogu sam da ga napravim ...od toga sam odustao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Колико вас је бубњара!! Уууу, 'ајде један једини који жели да свира са мном у бенду NoYz?, у питању је ауторски гранџ (са неким метал моментима), нека се јави на пп. Уздравље. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!! JBT shto nam je forum zivnuo ....a tek shto izgleda! :cool:

 

Ja dugo nisam svracao 'vamo ali sam se setio da bih moga da pitam Beogradjane (i naravno sve druge koji bi mi mogli pomoci) Koja je najpovoljnija shema za pad za vezbanje?

Naime, zvao sam Mitros, Sky, Notu (NS), MMS i u Ritam centru (ogranak Maricevog muz. servisa) sam naisao na osmoug. Vic Firth pad od 12". Nije najjeftiniji (2600 din) ali mi je nekako najprivlachniji i valda najvise verujem Vic Firthu. :)

Anyway, ko moze da mi pomogne neka se javi sto pre i hvala unapred!! :pivopije:

 

P.S. znam kako mogu sam da ga napravim ...od toga sam odustao

 

Da sam na tvom mestu i da imam para :bigblue: uzeo bih onaj koji najvise odgovara pravom bubnju. Po osecaju naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi lepo ti je rekao neko ovde nezna vec ,da treba da uzmes onaj koji ti najvise odgovara i koji je u tvom domenu para. Naprimer ja vezbam na elektroncu i neopisivo je koliko to pomaze tehnici jer su padovi isti kao koza, steluju itd. .Ali kad nebi vezbao na el. uzeo bih Vic firth ili Remo.Ustvari za klasicnu vezbu pre vic firth,i znam da je za neke skup i cak preskup,ali razmisljaj to je mali iznos premo onome sta mozes da postignes sa njim npr. da kazemo da vezbas 2 sata dnevno i to tako godinu dana rezultati sa padom bi bili neverovatni jer znam iz licnog iskustva.Moj buraze Stefan je vezbao 30 min. dnevno i to se usput zajebavao a sad cepa ko da svira 5 godina,a on svira jedva 6 meseci.Znaci nije toliko vazno na cemu vesbas ,vec kako i koliko vezbas.

Ja sad hocu da kupim jedan ovaj ...

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

ju jbt ovo deluje kao mnogo jaka stvar. Aaaa gde to mozhe da se nabavi i po kojoj ceni?

 

Da sam na tvom mestu i da imam para :bigblue: uzeo bih onaj koji najvise odgovara pravom bubnju. Po osecaju naravno.

Da, bas zato i pitam da li neko ima posebno +/- iskustava sa nekim odredjenim markama/modelima.....

 

 

nije toliko vazno na cemu vesbas ,vec kako i koliko vezbas.

Svestan sam toga, a pad uzimam iz cisto ekonomicnih razloga. Izmedju ostalog i zato sto mi je sav nameshtaj vec uveliko istachkan.... keva shizi!! :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...