Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Mike "Machine" Mallais, postavio je novi rekord za singlove u jednom minutu (1034) i za endurance od petnaest minuta (13,309) i pet minuta (4,595). Pojavljuje se s vremena na vreme na nekim forumima, spremao se ozbiljno jedno godinu-dve. Inace, ne verujem da ima vise od devetnaest godina jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mike "Machine" Mallais, postavio je novi rekord za singlove u jednom minutu (1034) i za endurance od petnaest minuta (13,309) i pet minuta (4,595). Pojavljuje se s vremena na vreme na nekim forumima, spremao se ozbiljno jedno godinu-dve. Inace, ne verujem da ima vise od devetnaest godina jos.

 

Znaci,mlad,nije zenjen,ipak cu se ja dobro udati. :):):)

 

 

Salu na stranu,svaka cast decku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da ga jebes... Koji onda drkaju? Sonor ili Skymusic? Ja na Sonoru imam Remo plastike sa UX oznakom sta god to znacilo...Pokusavao sam na netu da nadjem ali nista od toga... Ne razumem u cemu je stvar... Kupili smo otprilike u isto vreme bubanj, bar se tako secam da si mi rekao u Rumi na vasoj svirci? Ili sam malo vise popio? Secas li se ti toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aleksandar

 

Kolega, sto se opterecujes toliko time sa kojim plastikama se prodaje Sonor? U sustini to nema nikakvog znacaja, jer novi bubnjevi se (uglavnom) prodaju sa jednoslojnim, najmanje kvalitetnim membranama, cisto da bude nasto na bubnju. Ustvari, na bas bubanj i na dobos jos i stave kvalitetnije, ali na timpanima se cesto i gore nalaze bottom membrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i moj je imao te govno plastike. Zamenio sam ih cim sam kupio bubanj. Sad imam Evans Genera G2 Coated na prelazima i od danas EMAD2 clear na basu, a dobos sam razbio...

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i moj je imao te govno plastike. Zamenio sam ih cim sam kupio bubanj. Sad imam Evans Genera G2 Coated na prelazima i od danas EMAD2 clear na basu, a dobos sam razbio...

 

 

I..kakva je EMAD 2-ka??

Jel ima negde u Novom Sadu EQ3 za 22" bass.. ako zna neko možda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. :)

 

Iščitah ja svih 90 strana u poslednje vreme, malo po malo, po nešto naučih, nakupih po koji koristan bookmark za "bubanj" folder u istim, načitah se glupih prepucavanja i šta sve ne...

 

Ja inače čukam malo iz hobija, "feelinga radi", imao jedan bend, malo svirali po lokalu, totalno samouk i još totalnije tehnički i teoriski nepotkovan što opet ne znači da je sve to lako primetno. :P Ali napredujem polako, pa pomalo zahvaljujući i vama ovde.

 

Ali nema veze, mi dogovorimo stvar, ja odsviram šta treba, čuka da izleti od adrenalina, i to ispunjava moja očekivanja od svirke.

 

Sad oformismo neku trojku, i popalih se more than ever. (Suva komercijala, hard rock uglavnom i nešto malo metala). Investirao sam ČAK i u činele, pazario sam u liri PlanetZ komplet Zildjana i ja sam naravno za te pare (155e) i više nego zadovoljan pre svega zvukom hetova. Zašto - zato što na ono na čemu sam svirao kod lika u studiu u lokalu nikako ne može da se nazove činelama pa otud slobodno dodajte solidan procenat subjektivnosti na hvalu na račun PlanetZ kompleta. Sećam se da je na tamo nekoj strani Grohl naterao čuku da mi preskoči pošto je popljuvao najmaximalnije moj precious set cimbala, šta znam, ja sam u svakom slučaju malo činela probao, ali kontam da je ovo neki max koji može da se dobije za te pare, valjda ime Zildjan nešto znači majku mu. Naravno, as i said, ostavljam mesta omaškama u svojim pretpostavkama. A kontam i Grohla, da imam njegov komplet činela, moje sadašnje bi verovatno isto gledao.

 

Grohlov set koji je postovao je stvarno prelep, i apsolutno se slažem sa njegovim pogledom na estetiku u vezi bubnjeva i opreme, naravno, daleko je od prioriteta, ali valjda svako voli da ima lep, čist i uredan bubanj?

 

Sada planiram da kupim pedalu, pa sam hteo da vas priupitam, pošto čitajući sve ove strane, ko o čemu, vi o pedalama. :)

 

Single je u pitanju, naravno. U ponudi:

 

Pearl: p120 (65e, 75 sa foot barom)

Tamma: HP200 (95 sa koferom)

U Mitrosu u NS, ortak mobom snimio neku Yamahu za 5 soma, ne znam oznaku, gledajući po netu, rekao bih da je u pitanju fp7210, mada je moguće da sam u zajebu. Pearl je najjeftiniji (tu negde sa Yamahom) ali na oko mi deluje "najprikladije" šta god to značilo, mada to ne mora apsolutno ništa da znači . Da li je bolje da Bat ide u krug oko noseće šipke ili je ovo kako je na Pearlu i tami (gde je bat faktički u plastici) bolje (i zašto) :) I da li su to ok cene, ili da pogledam u ostalim muzičkim kućama za jeftinijim varijantama?

 

Podrazumevam da ću da probam svaku kad budem kupovao, zanimaju me iskustva verovatno se neko sretao sa navedenim pedalama. Možda neko ima neki predlog za neku drugu, u cenovnom aranžmanu do MAX ali MAX 100e...

 

Hvala svima na dosadašnjim savetima, korisnim linkovima, i konstruktivnim raspravama. :)

 

p.s. E da, živim u zgradi gde je apsolutno nemoguće posvetiti se više svirci, otud nikad nisam imao živaca, a verovatno i hrabrosti&volje da se konkretnije posvetim bubnjevima u životu.

Edited by MarcusS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem na sta mislis time "bat ide u krug oko nosece sipke" i "bat je fakticki u plastici".

 

Sto se izbora pedale tice, od mene stoji preporuka za Pearl, bilo P-120, bilo P-1000 ako imas nesto vise para, mislim da su to najbolje nove "entry level" pedale koje kod nas mogu da se kupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ti bubnjar pa ga nisi razumeo.

 

Ovo "u plastici" misli kao kod eliminatora, a ovo "u krug" je... pa u krug :) kad filc ide oko 360 stepeni oko shipke batica.. okano cilindricno...

 

EDIT: u krug:

 

IPB Image

Edited by Atheist

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...