Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ja sam od para za 18. uzeo Sonor Force 505 za 390 jura(sada je oko 420), i ne nameravam da ga menjam u skorije vreme( dok ne sakupim pare za Tama StarClassic sto ce biti za "nekoliko" godina). Jedino je bas neophodno promeniti plastike i onaj prokleti stalak za hi hat.

Lepo je ako imas svoju prostoriju u kojoj mozes da sviras do mile volje i u kojoj mozes da uzivas u zvuku tih skupih serija, i na samostalnim probama i sa bendom. Ako nemas takve uslove, onda je besmislena kupovina tako necega. Na 98% svirki u nasoj zemlji je nevidjeni shit ozvucenje, mikrofoni losi, tonci jos gori, kao i akusticnost prostora u kome se svira - obicno su to nenamenske prostorije za te namene, a drvo je najosetljiviji element kad je ozvucavanje u pitanju. Tako da se kvalitet koji nosi taj bubanj i njegova cena ne bi ni sekunde primetio u toj buci razmrljanih tonova i buke, mikrofonije i losih razglasnih kutija. Ton se toliko izoblici dok dodje do publike, da se ne bi primetila neka bitna razlika izmedju toliko skupog bubnja od 5-6000Eur u srednje klase od istog proizvodjaca. Ja sam zakljucio da je bitnije uloziti pare u dobosh i cinele, kao i nozne elemente, nego u drvo koje se nece toliko primetiti, a koje je extra skupo. I ja prizeljkujem TAMA Starclassic Mapple, ali kako stvari idu, jos dosta cu sacekati na njega. Go For It! ;)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zaboravi ni stolicu, u koju stvarno vredi uloziti (ako si spreman posle da je nosis na svaku svirku) ;)

Da, to je skroz tacno! Dobra stolica je nevidjena investicija! Ja imam najjeftiniju Yamahinu i muka mi je od nje, ali sam je stalno nosio na probe i na koncerte i svaki put sam time imao podesenu visinu i stabilno sediste i nikad mi se nije desavalo da me sacekaju umesto stolice gajbe od piva, stolice od seta za rucavanje, stolice za bastu iz kafica, tronozci koji se okrecu, tronozci kojima je jedna noga kraca, klupe iz parka, stolice iz ucionica i td itd na cemu sam imao prilike da sedim dok nisam kupio svoje. Moj drugar je kupio stolicu TAMA u Budimpesti od 100 eur sa okruglim sedistem koje je duplo deblje od mog, sa dvostrukim nozicama i bez naslona, a mehanizam za ukrucenje sedista za vertikalnu sipku je 400 puta normalnije i ozbiljnije izradjen od ovog mog, a stolica je teska ko moj bass bubanj. Jedina mana je kod nosenja, ako nemas auto ili crnce da ti nose opremu... Ja sam ovu moju vukao svuda sa sobom, cudi me da je jos u zivotu....

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se u potpunosti. Oduvek sam govorio da mi je stolica vaznija od bubnja. Ako nemas na cemu da sedis ko covek dok sviras, dzabe ti i najbolji bubanj na svetu kad ne mozes da ga sviras kako treba. Od gajbi mi je muka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dave GROHL: Prostoriju za vezbanje imam, posto sam u kuci, a cesto i probe jer pojacala i oprema od drugih clanova benda stoje kod mene... A kada bi imao Tamu StarClassic ne bi ga ni za zivu glavu izneo iz kuce, a kamoli da ga dajem za svirku... Usotalom nudili su mi velike pare za moj Sonor da ga iznajme za svirku pa ga nisam dao. BTW Srecno u prikupljanju para za bubanj... trebace nam oboici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da nije tema ovde, interesuje me samo da li vi sto svirate bubanj znate ko je Gene Hoglan ?! I da li bi mozda dosli kada bi bila organizovana klinika, gde bi on bio naravno specijalni gost ?!

Nemojte da pljujete ili tako nesto, nemam nameru nikoga da provociram samo me interesuje da li znate ko je on uopste i kako vam se svidja njegova tehnika sviranja bubnja.

Za one koji ne znaju, on je bio roady Dave Lombarda oko 85.god , zatim je svirao u legendarnom Dark Angel-u, pa u Death-u(symbolic era), Straping young lad, O.Man's Child, Testament itd.

Meni je vrh vrhova , a pretpostavljam i svima koji slusaju tu vrstu muzike...

Aj pa se pisemo:).

Edited by Frubi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj Frubi, koji jos bubnjar nije cuo za Hoglana? Ja bih obavezno dosao na njegovu kliniku, jos pogotovo kad bi bio da se kupi njegov insdtrukcioni DVD koji je u pripremi.

Jel planiras mozda nesto da organizujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,ko hoce da mi nareze nesto od njega.....? :bigblue:

 

 

Jel zna neko da li i gde ima u Bgd-u da se kupe padovi ? :rockdevil:

 

Ima u Ritam Centru.i u Lyri (Vladimira Popovica 22),bar je bilo kada sam ja kupovala.

 

 

 

Edited by punk's not dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako sada da postavim par pitanja jer sam neuk:

 

koliko kosta komplet dobrih koza za bubanj... znaci neka varijanta yamaha SC ili neki sonor u tom rangu cena... znaci 2 bas bubanj, sner, 2 timpana i flor...

 

koje su to najbolje koze?

 

i da kazete jos nesto o kozama?

 

-mozda neko ima nesto da doda o kozama? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze koji je bubanj s tim koje ces koze da stavis.

 

Ovde ima skoro sve sto moze da ti zatreba o kozama i stimovaju bubnjeva:

http://home.earthlink.net/~prof.sound/

 

Ovo je katalog Removih koza:

http://www.remo.com/download/mini_drumhead_cat05.pdf

 

Ovde pogledas o glavnom Removom konkurentu:

http://www.evansdrumheads.com/

 

Onda uporedis sve sto si procitao sa ta tri sajta, i nema problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze koji je bubanj s tim koje ces koze da stavis.

 

Ovde ima skoro sve sto moze da ti zatreba o kozama i stimovaju bubnjeva:

http://home.earthlink.net/~prof.sound/

 

Ovo je katalog Removih koza:

http://www.remo.com/download/mini_drumhead_cat05.pdf

 

Ovde pogledas o glavnom Removom konkurentu:

http://www.evansdrumheads.com/

 

Onda uporedis sve sto si procitao sa ta tri sajta, i nema problema ;)

 

fala veliko! ;)

 

posto je vecina bubnjara nepismeno, reko ajd ja "pod stare dane" da se ucim da stimujem bubanj i da napravim da bubanj valja, a za to su jelte najzasluznije koze i stimovanje, posto drvo ne mozes da menjas ;)

 

poz!

 

evo covek je objasnio zasta zapravo meni treba ovo znanje :) :) :)

 

What to Expect/Who Can Tune?

 

Ask any well respected producer what makes a great song and most will tell you a good drummer is an essential ingredient. Beginners should know that it is far more important to tune well and play steady than it is play as many notes as possible, and still sound bad. Well respected engineers will say that if the drummer can tune and play proficiently, recording a drum sound takes care of itself. So don’t ever sell yourself short as an important ingredient in the scheme of things. Drummers need to know a lot about how sound works.

 

btw sajt je sjajan... hvala ;)

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa palo mi je na pamet dovodjenje Gene Hoglana, ali to ce biti veoma tesko izvesti izgleda.... nista nastaviti vi o bubnjevima ovde, samo me malo zanimalo sta je i kako je sto se tice samog Hoglana... Znam da je on kvlt, i ja bih voleo da ga vidim, ali ne znam kako je stanje sa bubnjarima ... nebitno.

Aj pa cu vam napisem ako se nesto desi ali sanse su mizerne ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...