Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Sale i ja smo jako dobri, samo ga nekad treba postaviti na svoje mesto.

 

Inace, moja sestra je zavrsila skolu.

 

Ja bih ti preporucio za pocetak nesto losije (citaj pocetnicko). Problem kod dobrih pedala je sto imaju puno podesavanja kojim pocetnici nisu vicni, pa se desava da je ili pogresno podese, odnosno podese je onako kako im ne odgovara, a misle da im odgovara ili je podese kako im odgovara, ali je problem u njima, pa misle da im pedala ne odgovara i tako... Malo sam zakukuljio, ali znas sta hocu da kazem.

 

Zasto P122twl? Jesi levoruka?

 

 

P. S. evo vam jos jedan link www.metalmedia.tk

Onda to nije tvoja sestra,iako sam je ja tako razumela.

 

Imam ja svojih tripova. ph34r.gif

 

Ma ne,nisam levoruka,pogresno sam zapamtila oznaku.

ph34r.gif

 

Nije mi bio dan juce. icon_mrgreen.gif

 

Elem,jeftiniju sam i nameravala da uzmem.

Znam da se nikada sa najboljim ne pocinje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

malopre sam bio u shellteru i prvi put svirao na onom eliminatoru no.gif

mnogo vise sam ocekivao od te pedale no.gif

Jednom sam svirao Eliminatora jednog drugog bubnjara i bila mi je tri puta losija od moje (jeftine Pearl pedale) - naravno, zato sto je on poptuno drugacije namestio od onog sto meni odgovara.

 

Upravo naleteh na ovaj sajt www.drumnetics.com

Videh pre nekoliko meseci. Kapiram da ima strasno veliki porast otpora sto je bat blize plastici, a to mi se nesto ne dopada.

 

Ja bih ti preporucio za pocetak nesto losije (citaj pocetnicko). Problem kod dobrih pedala je sto imaju puno podesavanja kojim pocetnici nisu vicni, pa se desava da je ili pogresno podese, odnosno podese je onako kako im ne odgovara, a misle da im odgovara ili je podese kako im odgovara, ali je problem u njima, pa misle da im pedala ne odgovara i tako... Malo sam zakukuljio, ali znas sta hocu da kazem.

To mu i dodje Pearl 122TW, jedino nestandardno podesavanje koje ima je Power Shifter. Cista pocetnicka icon_smile.gif

Ali, ako samo treba neka dupla pedala, cisto za pocetak i isprobavanje, ima jeftinijih, kao sto su Stagg ili Remo, a koje mogu kod nas da se kupe nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nekauzme p122tw

supr pedala za te pare

imas ti onu cobru junior za 250.Sasvim dobra pedala.Astagg neuzimaj nikako icon_mrgreen.gif

Iz iskustva ti kazem ovo za stagg icon_mrgreen.gificon_smile.gif

 

verovatno si u pravu fiery. Uopste mi nije odgovrala. Nisam mogao da izvucem ni polovinu brzine kao sto to mogu na ovoj mojoj socijalnoj icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Dixon pedale su bile mama za pocetnike, samo ih vise nema u prodaji. Odlican odnos cena - kvalitet.

 

Verovatno je do podesavanja. Sumnjam da kad bih seo za bilo ciju pedalu kao sto je moja da bi mi odgovarala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Dixon pedale su bile mama za pocetnike, samo ih vise nema u prodaji. Odlican odnos cena - kvalitet.

 

Verovatno je do podesavanja. Sumnjam da kad bih seo za bilo ciju pedalu kao sto je moja da bi mi odgovarala.

Kako to mislis?

Nema ih u prodaju uopste vise ili kod nas?

 

Nadjoh u avgustovskom broju DRUM! casopisa dve Dixon pedale: 711DB i 811DB.

Pise da kostaju svaka po $250.Predpostavljam da to znaci da se jos uvek prodaju? icon_confused.gif

 

 

Mada,pricala sam sa jos nekim ljudima,i mislim da cu uzeti tu Pearl,opet zaboravih oznaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uu, Drobikus, imas 666 postova. Sad moras da otvoris novi nalog, da ne kvaris broj icon_wink.gif

 

Ja, naravno, od srca preporucujem P-122, jer je to pedala koju i sam koristim i vrlo sam zadovoljan. Mislim da je trenutno to nesto najbolje od pocetnickih pedala sto moze da se kupi, jeftinija je od Cobra Junior, a istog kvaliteta. Mozda vredi uzeti u obzir P-1002 ako nije mnogo skuplja, posto ima UniClamp (mnogo lakse podesavanje hoda pedale nego kod P-122) i Quad beater.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, naravno, od srca preporucujem P-122, jer je to pedala koju i sam koristim i vrlo sam zadovoljan. Mislim da je trenutno to nesto najbolje od pocetnickih pedala sto moze da se kupi, jeftinija je od Cobra Junior, a istog kvaliteta. Mozda vredi uzeti u obzir P-1002 ako nije mnogo skuplja, posto ima UniClamp (mnogo lakse podesavanje hoda pedale nego kod P-122) i Quad beater.

Pogledacu sutra na licu mesta.

 

Mislim za cenu i sve.Koja mi vise odgovara (po vise karakteristika)

Javicu vam sta sam kupila.

 

 

 

U svakom slucaju,hvala na savetima. icon_mrgreen.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalni dobos = sta? sta je razlika izmedju metalnog i drvenog?

Mogu ti u Mitrosu nabaviti po porudzbini metalni Stage Custom, a ima i jedan lik iz NS sto prodaje polovan, kako sam cuo skoro nov, za 90 evra. Ako te zanima poslacu ti njegov broj na PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace presao sam na heel up. Jos uvek ga usavrsavam.

Bostic influenced? icon_wink.gif

 

Inace, koja ti je bila top brzina sa spustenim petama?

 

Ja kupio Stagg 18" Traditional China Lion cinelu. Lepo zvuci, bolje nego Paiste 16" PST China ili Sabian 18" B8 Pro (ova mi se uopste nije dopala), a jeftinija je od obe. Videcemo koliko ce trajati, za sada sam sasvim zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bostic influenced? icon_wink.gif

 

Inace, koja ti je bila top brzina sa spustenim petama?

 

Ja kupio Stagg 18" Traditional China Lion cinelu. Lepo zvuci, bolje nego Paiste 16" PST China ili Sabian 18" B8 Pro (ova mi se uopste nije dopala), a jeftinija je od obe. Videcemo koliko ce trajati, za sada sam sasvim zadovoljan.

Da, sviram slicno kao on iz hip fleksora samo mi je peta podignuta 2-3 cm u odnosu na prste. Mogu i sa skroz ravnim stopalom, ali mi je ovako lakse i precizniji sam.

 

Sa heel down sam bio negde oko 180-190. Nisam nikad merio uz metronomom pa ne znam tacno. To sam izmerio iz nekih svojih snimaka. Sad sam mnogo brzi i opusteniji i imam jaci udarac. Kazem nisam jos merio metronomom.

 

Da ne ispadnem seronja sada ili ljubomoran, ali mislim da si se zajebao sa cinelom. Stagg ima bolji zvuk od tih cinela i jeftiniji je, ali znatno krace traje. Tako sam se i ja zajebao i to 2 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja oduvek sviram sa heel up

mnogo slabije mi die sa heel down

a sto se tice brzine sigurno preko 200 pivopije.gif

mogu ove moje budale iz benda da potvrde icon_smile.gif

ako nesto znam to je da drndam duplu icon_smile.gif

E nego sutra ja odoh u rim drugovi

mozda se vrnem sa Sabian B8 pro chinom a mozda se vrati golog kurca

cuce se icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sviram slicno kao on iz hip fleksora samo mi je peta podignuta 2-3 cm u odnosu na prste. Mogu i sa skroz ravnim stopalom, ali mi je ovako lakse i precizniji sam.

 

Sa heel down sam bio negde oko 180-190. Nisam nikad merio uz metronomom pa ne znam tacno. To sam izmerio iz nekih svojih snimaka. Sad sam mnogo brzi i opusteniji i imam jaci udarac. Kazem nisam jos merio metronomom.

 

Da ne ispadnem seronja sada ili ljubomoran, ali mislim da si se zajebao sa cinelom. Stagg ima bolji zvuk od tih cinela i jeftiniji je, ali znatno krace traje. Tako sam se i ja zajebao i to 2 puta.

Kako ide na nizim brzinama? I sto ne sviras s metronomom?

 

Proracunat rizik za Stagg - ne sviram nesto posebno cesto na bubnjevima, pa samim tim ni cinelu necu intenzivno koristiti. Ako prebaci godinu dana, zadovoljan.

 

a sto se tice brzine sigurno preko 200

Prvo, proveri sa metronomom, drugo, umes li da sviras sporo? icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako necemu se i ja nadam icon_biggrin.gif

 

Izvinite sto se mesam u razgovor.....  icon_mrgreen.gif

 

Ali ja duplu umem SAMO sporo da sviram.......  icon_sad.gif

Odlicno, sad samo treba polako da ubrzavas icon_wink.gif

Pustis metronomce, sviras jedno minut-dva onom brzinom koja ti je najudobnija, pa onda probas da dodas par bpm. Samo strpljivo icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...