Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

A i zove se "Z Custom Mega Bell Ride", a ne "Mega Z Custom..." icon_razz.gif

Da, znam, greska u kucanju, videh tek kad sam kliknuo add reply, pa me je mrzelo da smaram sa ispravkama... sem toga na cineli pise mega bell ride... evo i slika sa mega bell ride 21" - ja u akciji u nekad znamenitom i opremljenom Sky Musicu:

 

(ovu nisam postovao do sad, kao ni drugu i trecu iz prethodnog posta)

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam dosao iz 15ice

Bogami popravise studio.Novi bubnjevi,nove cinele nisu vise polomljene do neprepoznatljivosti icon_smile.gif

Popravise studio,ali se zato ne javljaju na fon,ne mozes da ih dobijes da zakazes probu.

 

Ja sam se upravo vratila iz Mira,gde sam kao nesto svirala ortacima na probi (kao nesto je bitan momenat ovde icon_wink.gif )

 

Bitno je da sam smorila ceo bend vezbama za dobos i pricom o pravilnom drzanju palica. icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

 

Svi su me gledali u fazonu icon_uhoh.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, znam, greska u kucanju, videh tek kad sam kliknuo add reply, pa me je mrzelo da smaram sa ispravkama... sem toga na cineli pise mega bell ride... evo i slika sa mega bell ride 21" - ja u akciji u nekad znamenitom i opremljenom Sky Musicu:

 

(ovu nisam postovao do sad, kao ni drugu i trecu iz prethodnog posta)

 

user posted image

Drzis ih golim rukama!? blink.gif

 

orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste vala bilo opremljeno, sad ih je bedak gledati. Zato se ode u Ritam Centar i uziva u Sabianu icon_biggrin.gif

 

Bitno je da sam smorila ceo bend vezbama za dobos i pricom o pravilnom drzanju palica. icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

A do juce si pricala da nema pravilnog i nepravilnog icon_razz.gif

Sad drzis ovako, ili vise otvoreno (sa razmakom izmedju palca i kaziprsta)?

http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Dr...mached_grip.jpg

 

Inace, kako je u muzickoj? Kad izvezbas rudimente, moracemo da se dogovorimo za casove icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikada rekla da nema pravilnog i nepravilnog.

 

Nisam znala da drzim palice,ali mi je bilo lakse da zatvaram oci pred istinom.

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Sada kada znam,mogu mirne duse da se proseravam naokolo. icon_wink.gif

 

Drzim ih kao Dave Grohl,ali u mojoj muzickoj uce ovaj grip sa slike.

 

Polazim u septembru u muzicku.

 

Pozz svima,nisam u Bg-u do 13og.

 

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif

 

Extra su cinele, a posebno ova na kojoj je predstavljeno kao nebo sa zvezdama sto sijaju...

 

Ja sam sad u nekim loodim kombinacijama oko kupovine Oriental Trash China-e 20", ne znam da li cu uspeti da prikupim sredstva na vreme i nadjem neke poslice da se dokopam para...

 

Zildjian 4eva!

 

user posted image

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad u nekim loodim kombinacijama oko kupovine Oriental Trash China-e 20", ne znam da li cu uspeti da prikupim sredstva na vreme i nadjem neke poslice da se dokopam para...

Zlo i naopako! Ne izgleda lose, samo je malo previse taman zvuk za moj ukus. Od onih na koje sam do sada naisao, Sabian AA Fast Chinese mi se najvise dopala. Ima slican profil kao ova, samo mnogo svetliji i prodorniji zvuk.

 

ph34r.gif  Stagg ph34r.gif

U, ja sam bahat, planiram da kao prvu cinelu kupim cak B8 Pro icon_smile.gif

Ali cu posle da uzmem neke iskrivljene stare ride cinele da pokusam od njih da pravim nesto upotrebljivo (projekat: napraviti chinu od ride cinele no.gif).

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se radi...uzmes crash koji ti ne treba i stanes na njega..ako imas malo srece, crash ce se izvrnuti i ostace tako, i samo ga naopako stavis na stalak, i imas neku cinelu sto mozes da nazoves chinom...mada imas odvratan zvuk icon_smile.gif

da..i...stagg pravi odlicne cinele x) ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se radi...uzmes crash koji ti ne treba i stanes na njega..ako imas malo srece, crash ce se izvrnuti i ostace tako, i samo ga naopako stavis na stalak, i imas neku cinelu sto mozes da nazoves chinom...mada imas odvratan zvuk icon_smile.gif

da..i...stagg pravi odlicne cinele x) ph34r.gif

"taj ti nikada nece nece poleteti... " icon_smile.gificon_smile.gif

 

stagg = ocu sviram metal a nemam para...

(mada za tu upoterbu su stvarno keva icon_rockdevil.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stagg ume da usere i da cinela zvuci dobro (bar meni koji ne znam za bolje) icon_smile.gif

 

Crash-china-u sam imao prilike i da sviram: Cinela u studiju je bila obrezana zbog pukotina + na jednom mestu urezana kao "U" zbog jos pukotina. E, od par jacih udaraca bi se potpuno izvrnula, tako da bi se na pola pesme javio uzasni cajnoliko splesoliki zvuk, pa bih od smejanja jedva zavrsio pesmu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ume stagg da bude ok, pogotovo splashevi koje sam probao... zvucali su ok za 2000 din ili koliko vec...

 

a sta se sve po studijima vidja to je vec posebna prica... u sustini bilo bi cool kada bi nosio foto aparat u svaki da dokumentujem sta sve tamo ima, pa da bacamo nekim ljudima po stranim forumima cisto da vidimo reakcije... mislim da bi bilo zabavno... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam nov ovde red je da i ja okacim slike mojih kompleta.

Ovaj set sam svirao pre dve godine,i na zalost prodao sam ga da bi uzeo elektronac.I dan danas se kajem zbog toga,ali..

user posted image

Ovaj set sad sviram,i u fazi sam budzenja istog.U pitanju je Sonor Sonic Plus

user posted image

user posted image

Eto za pocetak toliko od mene.Ako nekog zanima Imam Elektronac Roland Td-8,koji bih prodavao,ili u kompletu sa ovim sonorom menjao za skupli akustaican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko od vas ima iskustva sa kupovinom preko interneta?Gledao sam na par sajtova,cene su drasticno manje nego u prodavnicama + imaju Free Shipping.Neki savet?

Ako kontas da kupujes nesto preko neta, jedino je preporucljivo raditi to preko E-ducana...a to ti je specijalizovana firma koja pruza usluge donosenja robe iz inostranstva,narucene preko neta. Jedan od partnera im je i wwbw.com na kom mozes naci sve sto ti treba za bubnjeve,sa super cenama. E sad,fora je sto narucena roba ide u E-ducanovu kancelariju u Nju Jorku,znaci transport do tamo je free...a oni ti robu salju avionom (za 1kg - 5$) do Beograda. Jos placas carinu - valjda 20% ukupne cene i PDV (18%),aerodromsku taksu - nekih 1500din i....mozda jos nesto,nemam pojma laugh.gif

Sve u svemu...nesto se mozda i isplati uzeti na taj nacin.Uzgred,taj e-ducan donosi i robu kupljenu na e-bay-u. Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam skupio otprilike 450 ojra (mada sam kontao da ce cifra biti dooosta veca)..razmisljam ozbiljno da pazarim Exporta sa halooglasa,sa 3. tom-toma itd...etc.. Prodaje se za 400. Jel znate mozda za neki bolji deal ? Imate mozda neku preporuku ? Grazie unapred.. Pozz 233.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kontas da kupujes nesto preko neta, jedino je preporucljivo raditi to preko E-ducana...a to ti je specijalizovana firma koja pruza usluge donosenja robe iz inostranstva,narucene preko neta. Jedan od partnera im je i wwbw.com na kom mozes naci sve sto ti treba za bubnjeve,sa super cenama. E sad,fora je sto narucena roba ide u E-ducanovu kancelariju u Nju Jorku,znaci transport do tamo je free...a oni ti robu salju avionom (za 1kg - 5$) do Beograda. Jos placas carinu - valjda 20% ukupne cene i PDV (18%),aerodromsku taksu - nekih 1500din i....mozda jos nesto,nemam pojma laugh.gif

Sve u svemu...nesto se mozda i isplati uzeti na taj nacin.Uzgred,taj e-ducan donosi i robu kupljenu na e-bay-u. Poz!

Isto sranje kao i da si kupio u prodavnici kod nas. Jedina dobra strana je sto mozes da narucis stvari kojih nema kod nas u prodaji, a sto se cena tice, dok se naplacas svih dazbina, sve je isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom,da. Jedina stvar za koju skontah da se isplati uzeti jeste Wuhan 18' China,koja bi izasla sa svim dazbinama i sl. oko 60-tak evra. Jos je ni nema kod nas. E da...zaboravih..jos se placa provizija E-ducanu od 20 % laugh.gifmhihi.gif .

Edited by Luca_Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...