Jump to content

Darkshines


Max Butcher

Recommended Posts

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Joj Azzo, odes u PGP prodavnicu kod Politike i lepo kupis CD. Da li je toliki problem podrzati ono malo bendova sto imaju objavljene/objave svoje albume?

 

no.gif

Nemam nameru da kupujem cd na nevidjeno tj da ne znam ni jednu jedinu pesmu, niti bilo sta.

Milion puta sam se tako zajebao, ubacio jednom cd u player i nikad vise.

A ako je jedna pesma mp3 kao neka najava previse, onda necu kupovati cd...

 

- || -

 

Dok ne cujem, ne kupujem! Podrzavam iskljucivo bendove u koje verujem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ne cujem, ne kupujem! Podrzavam iskljucivo bendove u koje verujem.

Ja da sam tako razmisljao, danas bih slusao iskljucivo i samo Gunse, Bon Jovia, Maidene i Metallicu icon_uhoh.gif

 

2,3 benda sa PGP RTS etikete vrede podrske, a nekome je i to problem...

 

I posle se svi zale sto je scena u k****.

 

Jalov posao ovaj metal kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Apeiron

 

Cekaj jel ja treba da kupim disk po svaku cenu kako bi jacao neku imaginarnu metal scenu? Sta ako kupim disk i ne dopadne mi se?! Sta da radim ja sa njim?!

Kupicu original ako mi se dopadne kako zvuce... za sada nista nisam cuo od njih i ne mogu (necju) da kupujem disk na slepo... zaboga! icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Apeiron

 

Cekaj jel ja treba da kupim disk po svaku cenu kako bi jacao neku imaginarnu metal scenu? Sta ako kupim disk i ne dopadne mi se?! Sta da radim ja sa njim?!

Kupicu original ako mi se dopadne kako zvuce... za sada nista nisam cuo od njih i ne mogu (necju) da kupujem disk na slepo... zaboga! rolleyes.gif

Ma tvoja stvar hoces li kupiti ili neces. Ne slazem se sa tom logikom razmisljanja.

 

Ako obratis paznju na hvalospeve ovde, automatski znaj da bend nije smece, vec je iznad proseka. To sto ti na domace bendove gledas kao i na strane (nabacivanje hiljada mp3ca), je tvoj problem. Ja svaki domaci bend/disk imam na originalu...

 

p.s. Evo vam recenzija:

 

DARKSHINES - Where

Izdavač: PGP RTS

Godina izdavanja: 2005.

Stil muzike: modern metal/gothic metal/crossover

Recenzirao: Nebojša Lakić

Track List:

1. Where

2. Let Me In Your Heart

3. One Day the Sun Will Die

4. This Life

5. Goodbye

6. Your Tears

7. One Girl

8. It's OK

 

 

Praktično niodkuda, pojavio se ovaj bend, i to na PGP RTS etiketi! Ne bi to možda ni bilo toliko čudno da je u pitanju nekakav loš, ili prosečan materijal. Međutim, Darkshines pokazuju strašan kvalitet na svakom polju! U pitanju je kragujevački sastav, koji broji sledeće članove: Jelena Savković - vokali, Branislav Blagojević, Ivan Ilić - gitare, Branko Stiković - bas i Vojin Ratković (Punished) - bubanj. Album je snimljen između marta 2003. i maja 2004. u Renaissance i Secret studijima. 8 pesama, negde oko 40 minuta materijala. Kako i zašto se do sad ništa nije znalo o njima, ostaće misterija. Stil koji Darkshines svira uopšte nije lako definisati. Ženski (ne-operski!) vokal, čvrsta ritam sekcija sa razarajućim double-bass momentima (Where, One Day the Sun Will Die...), lakše, polu-baladne pesmice (HIM orjentisana Let Me In Your Heart, mračna Your Tears). Produkcija je, pre svega, poseban plus! Retko viđena ovuda, plus još rađena u do sad (barem meni) nepoznatim studijima. Klavijature i semplovi dodaju posebnu atmosferu, pa zato čudi zašto nigde na omotu (omot...to bi bio jedini minus ovde, moglo je to bolje da se dizajnira) nije pomenuto ko je odradio taj deo posla. Devojka ima zanimljiv glas, i možda ovde imamo nagoveštaj nečega zaista velikog u budućnosti. Album je više rifovski orjentisan, mada par solaža rasutih po njemu ulepšavaju celu sliku. Većina pesama nose hit potencijal u sebi, a posebna pohvala ide za prijatno izbalansirane lakše i žešće momente, dok se bend dobro snalazi na oba fronta. Ostaje da bendu poželim sve najbolje u daljem radu ispred SM Portala, uz želje da se dobro snađu sa promocijom ovog snimka. Iznenađenje godine 2005. na domaćoj sceni do današnjeg datuma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da slucajno ne sviras ti u tom bendu, posto primecujem da ih bas strastveno branis (mada ih niko ne napada). icon_confused.gificon_smile.gif

Kao sto rekoh kada budem cuo barem malo o cemu se tu radi mozda i kupim disk.

U ostalom ovaj bend je u nekom fazonu koji i ja radim tako da me svakako zanima kako zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je izasao pre skoro dva meseca (mozda i vise). I kazes "zanima te kako zvuci". Divno. I mene zanima kako zvuci Opeth, ali sacekacu godinu dana da to proverim icon_biggrin.gif

 

Ma, briga mene hoces li ti kupiti ikad taj CD ili ne. Ovo je uopsteno neka normalna logika (ali vidim da nije kod svakoga tako).

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju jaku promociju nema sta... icon_smile.gif

Vidis ti mozes da cekas novi opeth ali ti vec znas kako taj bend zvuci, ja ne znam kako Darkshines zvuci. Mozda je meni to sranje a tebi se bas svidja. A mozda se i meni dopadne i to vise nego tebi pa te ja smorim sa hvaljenjem doticnog benda. icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam vec rekao medju prvim postovima:

 

"Recimo da je mesavina americkog thrash metala i evropskog gothic metala. Recimo ima momenata kada zvuce kao miks Nevermore-a i Lacune Coil. A opet u nekim pesmama zvuce kao miks Megadeth-a i Within Temptation-a. Sve je aranzmanski odlicno upakovano sa svetskom produkcijom. Nisam verovao da kod nas moze da se uradi produkcija na ovom nivou, ali drago mi je da sam se prevario i to sve u mom rodjenom gradu... Inace glas je veoma originalan i uvezban sa dobrom engleskom dikcijom. CD za sada ima da se kupi samo u PGP radnji u makedonskoj i mislim da je oko 400 DIN"

 

Ukljuci 202 po neki put...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest dzaba_sve

orangelistening.gif

Ljudi, postoji jedna velika zabluda medju svima vama koji ste slusali disk ili culi za ovaj bend kao i medju samim clanovima benda! To je zalosno ali istinito *SAD BUT TRUE*

Cinjenice za ovaj bend su sledece :

1. Producent nije Boza, zato sto i nezna sta znaci produkcija, kao pojam; tonski inzenjer, covek koji je miksovao i producirao je jedan jedini NIKOLA

BILCAREVIC iz Kragujevca

2. Klavijature i semplovi su takodje odradjeni od strane Nikole Bilcarevica koji je inace klavijaturista ex-"Blue Moods"-a

3. Album je sniman u "Renaissance" studiu u KG-u i niukakvom drugom

4. Album je sniman vise od dve i po godine

5. Ne postoji nikakav bubnjar, zato sto je bubanj programiran-semplovan

6. Album Blue Moods-a nema nikakve veze sa gorepomenutim studiom

7. Postoje samo 3 clana benda koji su ucestvovali na albumu, ne racunajuci Nikolu, a ne neke izmisljotine: "Kao, ovaj svirao ovo a ovaj ono itd..."

 

Ovo pisem zato sto sve ovo nije pomenuto na omotu albuma, vec kao sto je obicaj u Srbiji, postoji i oduvek ce postojati lazno preuzimanje zasluga i laz, laz i samo laz. Ali dobro, ovaj bend ionako nece dugo potrajati ! orangelistening.giforangelistening.giforangelistening.gif !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije valjda da ovo sve NIJE pomenuto na omotu albuma?To je bar u kg-u poznato...

nemam kuci cd ali ali produkcija svakako dobro zvuchi...dok ne cujem lepo kuci ne tvrdim nishta.

da li je izashao spot u kome se na bubnjevima pojavljuje petro iz sacramental blood?siguran sam da je snimljen...mozda nisu pustili u promet

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bubanj svira Voja iz Punisheda...Poslednje dve svirke smo radili sa njima...Vuji za ton u Ravnom Gayu da podignu spomenik...

 

A chinjenica je da je bubanj na albumu kucan, programiran, kazi kako god hoces...I istina da Boza nema tri veze sa produkcijom...Chovek je petarda...Koliko gotivim Ilica i Stiku, e toliko Bozu ne volem...Toliko... ph34r.gif inkognito

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace omot je

stvarno (da izvinite) sr@nje

 

shto se ne moze reci i za naziv gorepomenute pesme...

 

muzika je kvalitetna ...koliko ce rts promovisati album,da li ce se vrteti reklama po tv-u,da li ce povratiti ulozeni novac i izvuci pare ostaje da vidimo...

 

gde se pushta spot?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...