Jump to content

Rain Delay


markomrki

Recommended Posts

Ne znam sta reci, ceo intervju je bio malo komplikovan, jer smo mi njega slabo culi, i on je imao nekih problema sa tehnikom, i onda nas je pitao tri pitanja samo, i nesto se iscimao sto nije ceo bend tu, ja rekoh druze svi rade, ne mogu da skoknu u sred dana kad nam padne na pamet.

 

Dusan je dao prilicno dobra objasnjenja, s obzirom koliko je taj njegov koncept ludilo opsiran. generalno sam zadovoljan, a italijan, cini mi se da jeste, mada je bio malo skrt na reakciji i onda nisam znao da li je zadovoljan sa odgovorima ili je samo takav covek.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Morz

Pazi kada i Morz slusa Rain Delay.

A ne, samo pada kisa napolju. (Neoooo..)

Salu na stranu - drugari, preslusah album pazljivo, vise puta, pa ko veli - da vam udelim koju pljucu. Prvo, jedan veliki minus ide produkciji (ovo govorim iz subjektivnog, i samo subjektivnog ugla). Bass ne postoji na albumu, sem nekog zveckanja zica - neoprostiva greska (opet vrlo subjektivno govorim)! Bubanj, jbg, u to ne bih da ulazim jer verujem da je Mrki zeleo bas tu boju i taj zvuk koji se, opet, kosi sa mojim ukusima. Gitare su previse reske, ostre, u prvom planu sto je pogubno za bend kao sto je vas, jer pojedinacno imate vrlo kreativne i prijatne momente koju su MORALI da isplivaju na albumu. Ispada kao da je ceo album potpuno gitarski uz tihu pratnju bubnja i bassa u pokusaju. Dalje, mislim da su growlovi suvisni. Dusan ume lepo da pusti i koji ton iz grla, pa bi bilo mozda interesantno, a da ne pricam u kojoj meri slusljivije, da se ka tome tezi. U pesmi, konkretno, Veneto Slumber Recon su mi pomalo turn off te "Balasevic" recitacije u istom paketu sa growlom.. Nekako me pesma zainteresuje, pa me odbije, pa mi se opet svidi i tako u krug. Generalno, zatim, master volume je na strogom minimumu, kapiram da je u ispravkama (dok ste mixali sve) taj momenat zaboravljen. Krucijalna greska. Hor devojaka u Venetu je .. Pa da se tako izrazim, skolski. Bez dinamike i neke leprsavosti koje hor obicno nosi sa sobom. I da, neke pesme su tise, neke jace (master)... Jako cudni propusti. I mislim da je Hammer potpuni promasaj, ne kao pesma, vec kao detalj koji kvari koncepciju albuma. Suvisna je.. I previse.

Posle prvog slusanja albuma, jedina misao koja mi se motala u glavi bila je "Zasto ovaj zreliji, i nadasve kreativniji album ne zameni mesto za drugim albumom?" Cini mi se da vas je samo produkcija bezobrazno "osamarila" jer znam kako zvucite uzivo, i te nove pesme cuh uzivo, i da vam nije "muzike na zivo" i te energije koju imate, sve ovo bi otislo u boziju mater. I pre izlaska Slumber Recon-a. I tako.

E sad, ono sto najvise volite. Jos pljuce. :)

Jokiiing - sad ide ono sto mi se dopada (da se ne ponavljam, subjektivno). Rekoh vec da bi Dusan trebalo da malo vise peva jer to, cenim, prijatniije i ozbiljnije zvuci (ne volim growl). Mrki, sine, al' se vezbalo, a? :) Nemam reci za doticnog. Sve je na mestu. |m| Bagi, zao mi te, brate, ali sacekaj svojih par minuta (zasluzih) kad se iskomponije IV album. :D Do tad, bez zveketa. Zeljko k'o Zeljko. Trlrlrlrllrlr. :) Posebna pohvala za novitet Rain Delay-a, Bojanu. Devojka se jako lepo uklopila u celu pricu, ima svoj poseban senzibilitet koji daje potpuno novi dopadljiv vibe bendu. Sana mi se nikako nije uklapala - da se grubo izrazim - nit' je smrdela, nit' je mirisala. Previse stugnut, grubo receno uplasen vokal koji ni u kom slucaju i ni u jednoj pesmi nije dolazio do izrazaja. Bojana se dosta bolje snasla, vokal joj je vrlo fleksibilan, opsezan, energican i prodoran (snazan, kako god 'ocete) - to cuh na svirci - na albumu toga NEMA - how bizzare. Dakle, sve pohvale vokalima.

Sada, da stavim na stranu produkciju, album kao ideja i kao samo delo je odlican. Vrlo je inspirativan, zreo, ukusno prenatrpan motivima koji su mi bili iskreno nespojivi, u jednu ruku agresivan, a vec u drugoj miran i emotivan album, neke pesme zasluzuju citavu moju paznju (a to je tesko, pogotovo kada je rec o metalu) kao sto je Veneto Slumber Recon, recimo (zanemarujem propuste sa horovima i mixom growla i Djoleta Balasevica). Generalizovano, a i dalje subjektivno gledajuci, album vredan svakog pomena i slusanja.

I mislim da bi trebalo snimiti spot za Veneto.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sto se produkcijskih cudesa tice, tu su pare uvek bile i bice problem, bar se meni tako cini. RD sa muzikom nema probleema ali za razliku od druge balafurdije RD ne ceka nego snima i radi kako moze i ume u okvirima svojih finansijskih mogucnosti. Nece kao Abonos cekati famoznih 13000 evra koliko su mislili da iloze u s/t debi pa je na kraju posle 5-6 godina izasao onako nikakav iako ima dobrih ideja i pesama. A da ne racunamo na "poslovanje" svih bendova sa minusom od prodaje albuma, a entuzijazam ne placa studio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ona stvar "Medina division has ceased to exist" posvecena Sadamovoj tenkovskoj jedinici koju su amerikanci unistili u centru Bagdada? ili ima neko metaforicno znacenje..

nisam citao tekst,pa nisam siguran.. :smile:

 

Evo da odgovorim, ima veze sa tom tenkovskom jedinicom!:)

 

Naravno, ta tenkovska jedinica je bila osnovna inspiracija Dušanu za pesmu ali je isto tako i metafora (uostalom, kao skoro svaka njegova pesma);) E sad, za šta je tačno metafora to zna jedino Dušan...

 

 

 

@ Grobodan - hvala na recenziji!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se nesto oglasavao ovde sto se tice licnih utisaka vezano za album. Znaci subjektivno gledano, bez obzira sto je Slumber Recon realizovan preko Srpskog Metal Portala - meni je ovo domaci album godine. Cak kad malo bolje razmislim, ne secam se kada sam cuo nesto raznovrsnije, zanimljivije, lepse, brutalnije, neznije - u jednom pakovanju. Svaka pesma super, svaki deo na mestu, odlican growl, muski clean, devojka takodje super... Malo mozda Dusan da poradi na akcentu engleskog jezika, oseti se poprilicno, ali sto se ideja i svirke generalno tice, nemam niti jednu zamerku. Svakim narednim slusanjem, album sve vise raste i pokazuje snagu na svakom polju, sto mi je posebno drago.

 

Zaista je lepo gledati progresiju ovog benda, i raduje me sto u ovim nesrecnim vremenima za domaci metal i generalno male bendove, neko gura svoju pricu do kraja, i pri tome, krece se samo uzlaznom putanjom.

 

RD je ozbiljan, u svakom pogledu profesionalan bend, i sve cestitke na ovom albumu, uz zelje da probijete granice ovih gnusnih prostora i da ova muzika dopre do publike na svim stranama sveta. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...