Jump to content

Rain Delay


markomrki

Recommended Posts

e pa hvala, care! Bice diskovi, nosim sutra na probu, u ponedeljak da vidim kako ce da bude da li treba nesto da se posvetli potamni, i onda tebra stampamo!

 

Bice ovo definitivno interesantna godina.

Edited by markomrki
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslušao sam par puta album. Ovo vam je definitivno najzreliji rad, ima par stvari koje mi smetaju, njih ću prvo, a ono što mi se sviđa ću na kraju. :) Imam velike zamerke na produkciju, tj. na zvuk gitara, a pogotovo na bass. Gitare previše pršte, a bass se stvarno nigde ne čuje, deluje mi kao da je ovo ispala greška u mixu albuma... Druga zamerka se odnosi na pesme kao što su Hummer Pierced Through The Central Square i Shiseido, pogotovo ova druga, mislim da su ovakvom Rain Delayu nepotrebne (naravno, moje mišljenje, vi birate šta ćete svirati i šta ćete stavljati na album, a na meni i na ostalima koji slušaju album je da daju mišljenje) jer mi nekako skroz odudaraju od celog koncepta albuma, a i same muzike RD. A sad da prestanem sa stvarima koje mi smetaju i da krenem sa onim što mi se sviđa. :) Dušane, brate, al' si se raspevao, svaka čast! Moja sugestija je da bude što više tvog, a i Bojaninog, pevanja jer mislim da je ovo ono što odvaja ovaj album od starijih, pošto mi se čini da ima više (ovakvog) pevanja. Inače, meni se više sviđa Sanin vokal, ali mi se takođe čini da se Bojana bolje uklapa u RD, dok Sani više leži mike-patton-like pevanje. :) Selena mi je hit, ako radite spot obavezno odradite za ovu stvar, ja bih najviše voleo kada bi se RD razvijao u pravcu ove pesme. Akustične gitare jako lepo zvuče na albumu, koju ste akustaru koristili i koje mikrofone za snimanje istih?

 

Nadam se da nisam zaboravio nešto i sa srećom u daljem radu. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da svejedno treba da promenite koncepciju miksanja vokala sto se growla tice i da growl bude prilicno zakopan, polu-whispery nesto na pola puta izmedju agalloch-a i cynic-a. posto meni ova produkcija sasvim odgovara, ali kad krene ovakav growl onda pokvari flow jer previse iskace, mora biti timbralno stopljen sa nekim drugim instrumentom, tako rade svi iskusni metal producenti (zbog toga death metal zvuci kao govno kad se previse cisto producira).

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dom Omladine Beograda Program:

Amerikana

19:00 Project Tosh19:20 Teleport20:00 The Collision20:40 MVP21:20 KANDŽIJA22:00 S.A.R.S.22:40 NEGATIVE23:20 Pero Defformero00:00 Ajs & Timbe00:40 M.A.X.

Klub Doma omladine

19:20 Damjan od Resnika19:50 SYSTEMERROR20:20 FULLSIZE21:00 Discord21:40 MAGMA22:20 Rain Delay23:00 FLIP OUT23:40 Dub Rebellion00:20 XANAX

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je Italijan bio skeptičan prema većini objašnjenja koje je Dušan davao, mada se lepo trudio da objasni koliko može bez odugovlačenja priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...