Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

ЖЕНСКО МЕРЕЊЕ КУРЧЕВА! Фасцинантно, ово је атипичан моменат, нешто што се не дешава често у природи.

 

 

Ovaj covek je kralj! :)

Dzoni,u sredu ponovo na blues! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlaickije objasnjeno, klavijatura u koju trpas vst pluginove ;)

Ne verujem bas svaki vst, no verovatno razvijaju poseban softwer koji je zaduzen za sintezu, preko procesora, bla bla bla...

 

Sto bi se reklo, emulator :mrgreen:

 

U osnovi je to. "PC" u obliku klavijature, sa nekim posebnim operativnim sistemom i memorijom u koju instaliras instrumente, na poslednjoj slicici se vidi na displeju NI Absynth 4...

Edited by coil.worm

Share this post


Link to post
Share on other sites

ЖЕНСКО МЕРЕЊЕ КУРЧЕВА! Фасцинантно, ово је атипичан моменат, нешто што се не дешава често у природи.

 

Da li si video negde da se hvalim...ne...boli me dupe...ova me iznervirali...nesto tu sere a argumenti su joj nikakvi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wooo.. :) :)

 

Šta se ovo ovde izdogadjalo? :) :)

 

Ajmo ovako.. Ispašće da sam drveni advokat, ali moraću da se složim sa Danny-jem:

 

ne pravim se najpametnija...

SOPEN ,KAO NI JEDNA DRUGA KlASICNA KOMPOZICIJA NE MOZE DA SE SKIDA!! KRAJ!

 

Kada neko ko se bavi savremenom muzikom kaže "skinuo/skinula sam to i to" to znači da zna to da odsvira; kako, nebitno, i stvarno ne kapiram šta očekuješ da neko takav kaže?!? Ako "skida" tu i tu pesmu, logično je da će reći da je "skinula" i Šopena ne razmišljajući o terminima iako mi je to celo dizanje klasike u vazduh najčistije proseravanje. Ne razumem šta ti u toj rečenici smeta? Kao, skrnavljenje klasike? Gimme a break...

 

Ne uživa svako u "klasici" i to ne zato što je glup nego zato što mu to stvarno ne leži. I to takodje ne čini tebe vrednijim od nekog takvog. Neko u klasici vidi jako dobre vežbe za tehniku, neko za ekspresivnost, neko eto tako voli da svira "Za Monalizu" u društvu fore radi, a neko je stvarno predan tome i to je sve OK.. Ali zašto svako mora da posveti život klasici ako si ti to tako uradila i da gleda u to kao nešto sveto?!? Onog trenutka kada prihvatiš da muziku ne gledaju svi kao što ti to radiš možda i napraviš jedan korak napred u sopstvenoj muzici. Jer jedina koja je ovde u svemu tome unela negativnu energiju si ti. Dok ti nisi odreagovala, stvarno nisam bio ni obratio pažnju šta je to ona napisala zapravo... A stvarno neću da ulazim u to da li je to zbog toga što ti je ona preotela dečka/najbolju drugaricu ili zbog toga što si stvarno bila šokirana što je rekla SKINULA :)

 

ja o jazzu nisam ni pricala... malo si pobrkao...sa jazzom sam tek pocela...

 

Zašto imam utisak da znam kako ćeš završiti? :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne uživa svako u "klasici" i to ne zato što je glup nego zato što mu to stvarno ne leži. I to takodje ne čini tebe vrednijim od nekog takvog. Neko u klasici vidi jako dobre vežbe za tehniku, neko za ekspresivnost, neko eto tako voli da svira "Za Monalizu" u društvu fore radi, a neko je stvarno predan tome i to je sve OK.. Ali zašto svako mora da posveti život klasici ako si ti to tako uradila i da gleda u to kao nešto sveto?!? Onog trenutka kada prihvatiš da muziku ne gledaju svi kao što ti to radiš možda i napraviš jedan korak napred u sopstvenoj muzici. Jer jedina koja je ovde u svemu tome unela negativnu energiju si ti. Dok ti nisi odreagovala, stvarno nisam bio ni obratio pažnju šta je to ona napisala zapravo... A stvarno neću da ulazim u to da li je to zbog toga što ti je ona preotela dečka/najbolju drugaricu ili zbog toga što si stvarno bila šokirana što je rekla SKINULA :)

 

nije mi preotela nikoga... nije to problem... :D problem je u sledecem....

ja nisam neki obozavaoc klasike... zato se time vise i ne bavim... ostala mi je dobra potkovana tehnika i neko znanje... ali.... :no: stvar je postovanja...

 

Meni je jasan zargon SKINUO/SKINULA... vrlo jasan... :da: ja Tinei nisam prebacila nista drugo osim da bi trebalo ako nece neko da je isproziva iza ledja (kao sto ja to nisam uradila vec sam joj odma rekla i rekla bi joj uzivo jer nemam problema sa time :rolleyes: ) mora da pazi koje izraze upotrebljava u klasici jer je to mnogo ogranicenija i ozbiljnija muzika od ove koju slusamo... toliko... svako bi shvatio ovo sto pricam da je pametan... :rolleyes:

 

 

 

cao... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro.. Mogla si to tako da kažeš :)

 

Iskreno mislim da na ovoj temi i nema toliko vrsnih klasičara koji će je tu sad nešto grditi niti da bilo ko od nas ima neku preteranu želju da dobije potvrdu kvaliteta od klasičara tako da samim tim nema nekih potreba za doktorskim izražavanjima. Uostalom, kako da kaže a da se ne uvrede gospoda klasičari? Naučila sam da sviram Šopena? Stvarno u ovom trenutku mi ne pada ništa drugo na pamet :)

 

Medjutim, sama si spomenula jedan termin koji govori o kakvim ljudima pričamo: "mnogo ograničenija muzika" - i zašto sad da se bilo ko obazire na komentare ljudi koji su u samom startu "ograničeniji" od nas?

 

Da ne govorimo o tome da ti isti klasičari u dobrih 70% slučajeva ne mogu da se snadju u savremenoj muzici ni posle 20-tak proba a da toga nisu ni svesni i uvek im je neko drugi kriv. I još nešto - onome koji je zaista klasičar a ne pokondirani kreten zaista će biti svejedno ako neko kaže skinuo/skinula ili uvežbao sam isto kao što i nama neće smetati ako neko ko ne sluša rock muziku kaže "e dobra je ova vaša metalika" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medjutim, sama si spomenula jedan termin koji govori o kakvim ljudima pričamo: "mnogo ograničenija muzika" - i zašto sad da se bilo ko obazire na komentare ljudi koji su u samom startu "ograničeniji" od nas?

 

upotrebila sam ovaj termin "ogranicenija" zbog svih pravila u harmoniji klasike, u notama... u svemu...

 

Da ne govorimo o tome da ti isti klasičari u dobrih 70% slučajeva ne mogu da se snadju u savremenoj muzici ni posle 20-tak proba a da toga nisu ni svesni i uvek im je neko drugi kriv. I još nešto - onome koji je zaista klasičar a ne pokondirani kreten zaista će biti svejedno ako neko kaže skinuo/skinula ili uvežbao sam isto kao što i nama neće smetati ako neko ko ne sluša rock muziku kaže "e dobra je ova vaša metalika" ;)

upravo zbog toga sam i odustala od klasike... muzika je divna ali brate sta vredi kada ti neces moci posle da sviras nista sto nisu note i sta ti vredi kad uvek sviras pred publikom koja te doslovno ocenjuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jon Lord:

 

Sad se setih. To je neka firma iz Texasa koja je bila jedna od vodećih po proizvodnji laptopova (Texas Instruments Inc. se valjda zove); u svakom slučaju comp-geekovi koji su izcimali neke programere da naprave ovo što jesu i tako rešili da se upuste u muzički biznis ;)

 

Gledao sam neke ranije verzije, mislim da je u pitanju Gen2. To ti je open-source klavijatura koja u sebi ima CPU (ako se dobro sećam tada si imao jeftinije i skuplje modele klavijature u zavisnosti od brzine procesora i veličine hard diska) i valjda 2GB RAM koja u sebi sadrži usemplovane farbe iz gomile klavijatura (razni modeli Korga, Rolanda, Yamahe... you get the point) plus gomilu drugih AKAI semplova + što možeš da ubacuješ sopstvene VST instrumente ili efekte (pošto je WINDOWS/MAC platforma u pitanju, čak mislim da možeš da biraš da li ćeš XP Home ili Professional edition i od toga takodje zavisi cena :)) I da, naravno HDD (tad je valjda bilo u ponudi 240 i 320GB) gde ćeš da ostaviš sve te semplove :)

 

Pored toga, mislim da na klavijaturi imaš i tastaturu :mrgreen:

 

Ako te tako nešto zanima, onda će ti možda MUSE Receptor (2U rack) biti primamljivija sprava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, to je ko stvorena sprava za tezga bendove :)

 

1 kanal - Amplitube 2 za gitaristu

2 kanal - Ampeg SVX za basistu

3 kanal - Drumkits from Hell za bubnjara (koji ponese samo elektronca)

4 kanal - neki VST efekat za pevače (možda još jedan dodatni za microphone modeler VST)

 

i na ostalim furaj synthove :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sviras u nekoj rupi, i pijana budala prospe litar piva po tome, i...

Neka, X5D kosta 200 jevrejki i puni su ga oglasi. Ako dobro zaradjujes, isplati se da ga kupujes na mesec dana i lomis o binu ko mahnita budala! :rockdevil:

 

A da! Ima i jos jeftinija varijanta! Roland XP10! 100 jevrejki! Ili cak i manje, ako nadjes dovoljno nesretnog narodnjaka, i naravno da nije konvertovan u pasulj mod! :mrgreen:

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sigurno ti to ne bi držao ispred klavijature nego tamo negde, iza bubnjara, pošto su ionako MIDI kablovi kratki :)

 

A za XP10 PE (pasulj edition) što da ne? :P Zamisli samo prednosti soliranja u pasulj mode-u. Zamisli samo Child in Time sa sve narodnjačkim trilerima preko :) :) :)

 

Niko ne bi mogao da ti kaže da si rip-off kad imaš pasuljarski feeling i pristup sviranju. Još ubaci u sve to i pitch ponegde i ijaoj majko :) :) :)

 

Vlakey bi me sad svakako podržao i razumeo da pročita ovo :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...