Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Ekipo, prodajem "Hohner Pianet T" el.klavir za 150 evropskih dinara i "FBT" leslie simulator u racku za 100. "Pianet T" vidite sta je na http://lennyg47.tripod.com/hohner.html super je ocuvan, a za leslie simulator sta da vam kazem. Meni je fenomenalan, ali mi ne treba (jer imam par leslie resenja u setupu i pored toga), a jako mi je hitno za kintu, jer mi stize kojesta svasta sledece nedelje sto valja platiti. Ko hoce, pitanja SMSom na 064/206-4304 .

Poz

Edited by lord6finger

Share this post


Link to post
Share on other sites

ЖЕНСКО МЕРЕЊЕ КУРЧЕВА! Фасцинантно, ово је атипичан моменат, нешто што се не дешава често у природи.

:lol::):lol::):lol: Priceless!!!!!!

 

o moj bogo... :no:

Nemoj ti moj bogo, koja izađe kao pobednica od njih dve u finalu se rve sa tobom :mhihi:

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe sistem moze da bude veoma,veoma zajeban u pravim rukama!!!!

brate hromatika ko iz picke!!!!

da ne pricam o dimovima!!!!

jebo orla!!!!

inace ljudi da se pohvalim,kupiyo sam CRY BABY 535Q!!!!!!

znaci NEMATE POJMA STA TA MALA STVARCICA RADI ZVUKU MOJE KLJAVICE!!!!(da li treba da pomenem da je u pitanju xpd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ti si blesav! Bacas pare na opremu za koju nisi siguran da ti je potrebna. :no:

To se trazi! :pivopije:

E veruj mi do jaja mi koristi!!!!!

pod jedan-pedala sadrzi booster koji me dize kada treba da soliram,i daje mi poseban ,nabudzen zvuk!!!!i jos plus mogu da podesim jacinu boostera preko jednog malog potencijometra.

a wah za sada,pored toga sto mi treba za neka gitaristicka sola,mi veoma dobro sluzi kada sviram simfony x-pharaoh(onaj istrip deo).

sad jos uvek provaljujem koje jos beneficije mi pruza ova stvarchica!!!!!

A da ne pricam sta wah moze da uradi hammond zvukovima!!!!!

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je da kupiš kombo za klavijaturu :)

 

Postoji i to :da:

 

Imaš recimo u Mitrosu neki Behringer sa 3 inputa (jedan od njih je mikrofonski) i efektima - ima ga oko 100w a mislim da ima i jačih modela za koje nisam siguran da li ih ima na lageru (oko 200eur)

 

Dobra stvar kod takvih pojačala je što imaju i srednje i basove. U suprotnom, gitarska pojačala ne mogu da izdrže bas frekvencije koje klavijatura pušta i vrlo lako može da se desi da se pojaćalo sje*e, a kod bas pojačala imaš problema što su ti klavijature pomalo muljave.

 

Ali, ako te zanima, imam ja jedno bas pojačalo (handmade) koje koristim za probe (65w, 2 kanala, boosteri za treble i bass, 3EQ podešavanje, reverb) javi se na PP (120€)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da je bolje bas? :pivopije:

Pa najbolje je nešto što radi kao P.A. ili jednostavno uštediš i uzmeš mali razglas, mikseta i dve kutije... Treba ti nešto što je full range i daje čist ton. Bas pojačalo kao može da prođe ali nije ni to to, a gitarsko ne samo što će da ti boji zvuk i skrati gore u frekvencijama, nego možeš i da ga razvališ slučajno i zdravo đaci, nije pravljeno za to da udariš po klaviru u donjoj oktavi. :D

 

EDIT: Evo ja bio na prošloj strani, pa nisam video, rekao ti je i Lordring nešto slično

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

naprotiv... na mom bass pojacalu dojaja zvuci klavijatura ako ne i bolje nego na nekom osrednjem PA, a da nepricam za gitaru... pojeo je i marshall i fender.. haha... jednino je problem sto je mono... tj.. imam samo jedan cab.. hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, čovek zna prirodu klavijaturnih zvukova u dušu pa zna da se svi mi uzaludno mučimo sa bas pojačalima* uzaludno jer ipak najbolje klavijature zvuče na bas pojačalu :rolleyes:

 

* - Osim ako ti nije bass cab 2x12" + 2x6/8" + 1" tweeter?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko to ne dovodi u pitanje. I ja dan danas na probama sviram na gore-pomenutom bas pojačalu. Svakako da je kvalitetno bass pojačalo dobra zamena za PA sistem jer može da podrži te bas frekvencije koje klavijatura (a i vokal) proizvode a koje bi pocepale zvučnike na gitarskim pojačalima.

 

Ono što ja kažem jeste da ako si klavijaturista i treba da kupiš svoje prvo pojačalo svakako je prvi izbor mini razglas ili u formi aktivnih kutija ili u formi "pojačala za klavijaturu" kakvih danas ima popriličan broj na tržištu (preko Peavey-ja do Behringera) jer ćeš u tom slučaju imati najpribližniju sliku onoga kako će ti klavijature zvučati na koncertu ili na nekom snimku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vise ces para dati na aktivne kutije nego za neko kombo pojacalo, bilo bas ili za klavijature.

Ako ti vec treba za vezbanje kod kuce, sklepaj neki mali amp i kutiju, jednu 12-icu, i vise ti ni ne treba.

Ako ti treba za svirke, i resio si da kupujes razglas, kupi razglas koji moze da koristi ceo bend, nesto sa 8 do 12 kanala 2x500 w ili jace, kutije sa 15-icom i hornom ili nesto slicno, jer se ne isplati da vuces neki mini razglas koji bi koristio samo za klavijature.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vise ces para dati na aktivne kutije nego za neko kombo pojacalo, bilo bas ili za klavijature. Ako ti vec treba za vezbanje kod kuce, sklepaj neki mali amp i kutiju, jednu 12-icu, i vise ti ni ne treba. Ako ti treba za svirke, i resio si da kupujes razglas, kupi razglas koji moze da koristi ceo bend, nesto sa 8 do 12 kanala 2x500 w ili jace, kutije sa 15-icom i hornom ili nesto slicno, jer se ne isplati da vuces neki mini razglas koji bi koristio samo za klavijature.

 

O tome i pričam. Danas nema poente kupovati bas pojačalo za klavijaturu kada sve više proizvodjača razmišlja i o proizvodnji pojačala za klavijaturu u formi PA sistema sa više kanala (tako da može i pevač da se uključi) i sa efektima.

 

To drugo što si spomenuo je svakako najbolja solucija, ali košta oko 1000€ ako ne i više za tu snagu ne računajući snagaše i kvalitetnu miksetu (ili miksetu sa snagašem koja sama po sebi košta 1000€ za 16 kanala). Kada bi svaki 10-ti metal bend imao toliko novca da izdvoji, pa ova scena bi cvetala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...